Běžné detektory v rohu místnosti nebo u stropu nejsou příliš výrazným prvkem, pečlivě sladěný interiér však mohou přesto nepříjemně narušit. Renomovaný český designér Jan Tuček musel s konstruktérem a vývojářem Petrem Vilušínským vyřešit zdánlivou neslučitelnost mezi designovými požadavky a bezchybnou funkčností. Zatímco z pohledu estetiky bylo třeba detektor co nejvíce schovat a potlačit, z důvodu správného fungování měl být co nejvíce „na očích“. To se nakonec podařilo skloubit v překvapivě subtilním a minimalisticky pojatém detektoru.
Polozapuštěný detektor je téměř neviditelný
Nová řada PIR detektorů vyniká nejen designem, ale i širokou škálou možností montáže. Kromě klasického umístění do rohu místnosti umožňuje montáž na plochu stěny pomocí držáku s estetickým rámečkem. Díky tomu je možné detektor částečně zapustit do plochy stěny, aby co nejméně pohledově rušil. Řadu doplňuje též speciální kloubový držák, který umožňuje uchycení na strop nebo na stěnu tam, kde detektor vyžaduje specifické natočení. Všechny typy montáže jsou vhodné jak pro zdivo tak sádrokarton, samozřejmostí je možnost volby mezi bezdrátovou nebo sběrnicovou variantou.
„Neviditelný“ detektor je komponentem systému JABLOTRON 100, k jehož ovládání slouží jednoduchý, ale revoluční panel se stavebnicovou architekturou.
Sdílet / hodnotit tento článek