REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Realizace podlahy v garáži aplikací epoxidového nátěru na betonové podlahy

Ať už jde o podlahy v užitkových místnostech bytových domů, jako jsou komory či sklepy, garáže, technické místnosti, ale také o průmyslové objekty – všude se betonové podlahy jeví jako nejpraktičtější řešení.

Od června 2017 bude v oblíbené síti specializovaných prodejen Dům barev uveden do prodeje nový epoxidový nátěr na betonové podlahy SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua, který je určen především pro betonové podlahy v interiéru se střední a vyšší zátěží jako je například podlaha v garáži.

 1. Příprava podkladu

  Nový beton musí být vyzrálý minimálně 4 týdny, se zbytkovou vlhkostí do 10 %. Pokud je již podklad starší a chcete přetírat původní nátěr, zdrsněte ho a odstraňte uvolněné a nesoudržné části. Povrch by měl být před aplikací SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua čistý a suchý, zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistot.

 2. Vhodné náčiní

  Pak si připravíme potřebné nářadí. Kromě barvy, je to především krycí fólie, malířská páska, odměrné nádoby a míchadlo na míchání barvy a vhodný váleček. Hodí se nylonový, např. značky Progold.

  Následně fólií a malířskou páskou zakryjeme vše, kam se nátěr dostat nemá (např. zásuvky), případně si vymezíme prostor, kam až bude nátěr sahat.

 3. Namíchání nátěru

  Při míchání velmi záleží na dodržení jednotlivých kroků návodu, abyste zachovali vlastnosti nátěru. Pro přípravu první vrstvy nejdříve promíchejte bázi, pak přidejte tvrdidlo, znovu promíchejte a teprve potom vmíchejte vodu pro naředění (20 %). Pro druhou vrstvu už vodou neřeďte. Bázi i tvrdidlo přesně odměřte, abyste dodrželi poměr 1:1. Směs nechte před aplikací 20 minut odstát. Doba zpracovatelnosti je maximálně 1,5 hod, proto si nepřipravujte nátěr pro obě vrstvy.

  Je důležité dodržovat i časové lhůty, které jsou uvedeny na obalu. Pokud např. začneme aplikovat smíchanou barvu (báze a tvrdidlo) dříve než za 20 minut, bude mít podlaha nestejnoměrný lesk a dříve nanesená barva bude matnější.

 4. Těžko přístupná místa

  Štětcem a malým válečkem nejprve natřeme všechna těžko přístupná místa, rohy apod.

 5. Velké plochy

  Pak už se můžeme pustit do natírání celé podlahy garáže. Nátěr aplikujeme v rovnoměrné vrstvě. Druhou vrstvu nanášejte nejdříve po 24 hodinách po dokončení první vrstvy. Podle odstínu barvy, základního nátěru nebo druhu podkladu může být pro dosažení dostatečného krytí a stejnoměrného vzhledu nutné aplikovat i třetí vrstvu.

  Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech. Maximální odolnost povrchu od nanesení poslední vrstvy je po 4 dnech.

 6. Čištění nářadí a pomůcek

  Aplikační zařízení, nářadí a pomůcky je nutné po skončení prací ihned omýt vodou.


  Podrobnější informace naleznete v Technickém a Bezpečnostním listu k výrobku, který je k dispozici buď na vyžádání v Domech barev nebo ke stažení na velkoobchodbarvylaky.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA

REKLAMA