REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

SIGMA Contour – nový vodou ředitelný nátěr pro velmi namáhané povrchy v interiéru

Odstraňte drobné vady na kráse ve své domácnosti jediným nátěrem. Řešením je ošetření či renovace těchto povrchů novým nátěrem SIGMA Contour. Ten vytváří povrch tvrdý jako kámen, odolný proti poškrábání, opotřebení i mastnotě.

Dveře kolem kliky, skříňky a šuplíky okolo úchytek, zábradlí nebo hračky – povrchy těchto předmětů velmi trpí, protože mastnota a pot z lidských rukou je začnou rozleptávat a původní nátěr se pak loupe.

Jak působí?

Díky LTA+ technologii (Lipophobic Technology for Acrylics Emulsions), která speciálním způsobem kombinuje pojiva tak, aby zajistila nejvyšší možnou ochranu, má SIGMA Contour vynikající odolnost proti mastnotě, kyselému potu z rukou, nečistotám a běžným čisticím prostředkům. Polyurethan zase zajišťuje vysokou mechanickou odolnost vůči poškrábání a oděru.

SIGMA Contour je rychleschnoucí, snadno se aplikuje a má výbornou kryvost. Nežloutne a je bez zápachu.

Použití

Sigma Contour je vhodný k základním a vrchním nátěrům dřeva, vrchním nátěrům oceli, neželezných kovů, tvrdých plastů aj. Barva je vhodná pro nátěry hraček, nábytku, dveří a zárubní, zábradlí atd.

Správná příprava podkladu je základ

Podklad musí být před aplikací pevný, čistý, suchý, odmaštěný, zbavený prachu a jiných nečistot. Staré nátěry se špatnou přilnavostí musíte odstranit až na podklad a ten pak upravit:

  • Dřevo – povrch dřeva musí být zdrsněný brusným papírem, zbavený pryskyřice a prachu z broušení. Vlhkost dřeva by neměla přesáhnout 12 %.
  • Kov – povrch je nutné zbavit rzi, očistit od mastnoty a starých nepřilnavých nátěrů a následně opatřit vhodným vodou ředitelným antikorozním nátěrem.
  • Plasty – povrch musí být očištěný a odmaštěný, obroušený jemným brusným papírem. Na povrchy z plastů je nutné před aplikací předem vyzkoušet přilnavost. Barva není vhodná na plasty typu polyethylen (PE) a polypropylen (PP).

Pak už stačí jen důkladně rozmíchat barvu a nanést ji rovnoměrně plochým štětcem nebo válečkem na připravený povrch ve dvou vrstvách s odstupem 3 hodin. Natírejte vždy celý povrch (celé dveře, dvířka atd.). Pomůcky ihned po aplikaci jednoduše omyjte vodou a mýdlem.

Vybrané technické údaje a cena

  • Konečný vzhled: hedvábně lesklý (satin)
  • Vydatnost: 10 m²/l v jedné vrstvě v závislosti na savosti a stavu podkladu
  • Cena: Doporučená cena je 399 Kč za 1 l

Sigma Contour je k dostání v síti prodejen Dům barev.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA

REKLAMA