REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Izolace Climatizer Plus snížila majitelům domu náklady na vytápění o 25 % za rok

Jednoho dne roku 1983 si ve městě Žebrák dostavěl rodinný dům pan Zeman. Topil uhlím a spotřebu vzhledem k ceně a snadné dostupnosti v té době neřešil. Když mu kotel na uhlí dotopil, rozhodl se, že pořídí plynový kotel Protherm. Palivo sice bylo komfortnější, ale zato ceny za plyn horentnější.

A jak už to tak bývá, když člověk začne platit poměrně dost peněz, začne se zajímat o spotřebu. A tak první, co ráno udělá je, že jde k plynoměru a zapíše aktuální stav. Takovouto evidenci si vede pan Zeman od roku 2001 a vzhledem k nárůstu cen energií, je to skutečně dramatické čtení.

S kunou a myšmi na půdě

Bylo to takové nepříjemné období v životě majitelů domu. Kromě rostoucích cen za energie je trápila kuna na půdě, které se dlouhodobě nemohli zbavit. Zlom nastal zhruba před osmi lety, kdy se doslechli o foukané izolaci. Je to přece jenom takové zvláštní něco někam foukat, a tak zprvu příliš nevěřili tomu, že by taková izolace mohla být nějak výrazně účinná. Ale za poptání nic nedáš, a tak se obrátili na pana Nejedlého, místního dodavatele foukané celulózové izolace Climatizer Plus.  Izolace celé půdy proběhla od 8 do 11 hodin a proti konkurenční nabídce dokonce ušetřili přibližně 15 000 Kč. Manželka byla spokojená, protože aplikace proběhla nejenom rychle, ale zvenčí a bez stavebních úprav. Žádný nepořádek uvnitř ani venku. Co víc, od té doby manžele netrápí ani kuna ani myši na půdě.

Počty, které zahřejí či ochladí

Když ceny energií stoupají, pak je zcela optimálním řešením, když klesá spotřeba. Důležité ale je, aby to nebylo na úkor poklesu komfortu bydlení. Aplikace izolace Climatizer Plus dokáže nejenom snížit provozní náklady na energie, ale současně i zvýšit komfort bydlení. Technologií zafoukání se zateplí všechna místa na půdě – i ta, která nejsou vidět a kam technik nedosáhne.

Unikátní vlastnosti celulózové izolace, která dokáže naakumulovat teplo až po dobu 7 hodin, vedou k úsporám energie v zimním období na topení a v letním na klimatizaci.

Dokazují to i pečlivé záznamy pana Zemana: před zateplením spotřeboval průměrně cca 2400 m3 plynu za rok. Po zateplení je to jen do 1800 m3/rok.

„Úspora nákladů na platby za vytápění o 25 % je razantní a okamžitá. Foukanou celulózovou izolaci Climatizer Plus mohu doporučit každému, protože prokazatelně funguje,“ říká pan Zeman.

Čeho, kolik, kam a za kolik

Rodinný dům má půdorysné rozměry 11 x 11 metrů, 300 mm izolace Climatizer Plus bylo zafoukáno volně na konstrukci stropu v tloušťce cca 30 cm.

Spotřeba aplikované izolace byla 36,5 m3. Cena za aplikaci činila 33 000 Kč.

CIUR a.s.

logo
Pražská 1012
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 901 411
e-mail: info@ciur.cz

web: www.ciur.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA