S vlastní vyrobenou elektřinou ušetříte výdaje za energie ve výši až 60 %. Tato výroba je navíc ekologicky šetrná, proto je podporována dotačním programem Nová zelená úsporám, díky kterému lze ušetřit až 50 % nákladů na realizaci elektrárny.
Vaši vyrobenou elektřinu pak můžete akumulovat buď do ohřevu vody, nebo ji ukládát do baterií, abyste mohli vyrobenu energii využívat i mimo denní dobu.
Kdo může žádat o dotaci Nová zelená úsporám?
Dotace na pořízení elektrárny je určena všem majitelům rodinných domů. Týká se to majitelů jak dokončených staveb, tak rozestavěných novostaveb. U těch je ovšem podmínkou schválení dotace termín kolaudace, který musí být potvrzený do 9 měsíců od žádosti o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu.
Jak dlouho trvá proces realizace elektrárny?
Celkovou délku procesu ovlivňuje především vyřizování administrativy, což je v řádech několika týdnů až měsíců. Po celou dobu vás budeme ovšem informovat, na čem zrovna pracujeme. Samotná instalace elektrárny je velmi rychlá a snadná. Pohybuje se zhruba v délce od 2 do 5 dnů, vždy v předem dohodnutém termínu.
Jaká je životnost panelů? Jak dlouho mi bude elektrárna vyrábět?
Na námi dodávané panely poskytujeme 25 let záruku na garantovaný výkon, který by neměl klesnout pod 80% účinnost. Samotný fotovoltaický panel pak ale výdrží mnohem déle. Životnost elektrárny je tak okolo 30 let.
Je instalace panelů na střechu bezpečná?
V současné době je možné fotovoltaickou elektrárnu bezpečně instalovat na všechny druhy střešních krytin. Stejně tak je možné instalovat panely jak na šikmou, tak na rovnou střechu. Dle typu střechy či krytiny se vybere speciální upevňovací systém. Nejčastěji se panely na šikmé střeše kotví do střešních trámů.
Potřebuji při akumulaci anergie do vody měnit stávající bojler?
Stávající zásobník teplé vody se v drtivé většině měnit nemusí. Mělo by se ale jednat o bojler elektrický nebo kombinovaný. Důležitý je pak ještě objem bojleru. Dle podmínek dotace je potřeba mít na instalovaný 1kWp objem vody 80 l.
Sdílet / hodnotit tento článek