REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Oceňované a vyhledávané jsou hi-tech výrobky a systémy Sto pro fasády i interiéry

V širokém sortimentu omítek, barev a lepících hmot Sto mají své nezastupitelné místo i hi-tech výrobky a systémy, které nastavují oborové standardy pro inovace, technický design a udržitelnost.

Téměř nevyčerpatelný je výběr fasádních zateplovacích systémů, které architektům, projektantům, zpracovatelům a investorům nabízí značka Sto, tuzemský i globální lídr v oblasti zateplování.

Jedním z takových výrobků je i vrchní omítka se samočistícím lotosovým efektem® Sto Lotusan K / MP, díky kterému jsou nečistoty z omítky smývány deštěm. Povlakový film zpomaluje a brání růstu řas a hub. Riziko tvorby řas a hub na fasádě výrazně snižují také silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu a tím brání vzniku typického zeleného a černého znečištění na fasádě.

Pro aplikace ve vlhkém a chladném počasí (od +1 °C do max. +15 °C) jsou pak určeny organické vrchní omítky Stolit QS s technologií QuickSet, která poskytuje omítce brzkou odolnost proti dešti. Nové minerální podklady chrání proti biotickému napadení - omítky StoLit QS obsahují kapsle s konzervačním filmem, který se uvolňuje postupně po dobu několika let a brání a zpomaluje růst řas.

StoClimasan Color, fotokatalytický princip nátěru

Díky produktům (lepící malta a vrchní minerální omítka) s technologií FastTrack jsou nyní u minerálních systémů Sto minulostí i omezení daná povětrnostními podmínkami. Zatímco běžné systémy dovolují realizovat zateplení při minimální teplotě + 5 °C a relativní vlhkosti 70 %, s výrobky FT lze pracovat od + 1 °C a bez ohledu na úroveň vlhkosti. Taková nezávislost na počasí zvyšuje rychlost výstavby a umožňuje provádět práce na fasádách v delším časovém období. To vše přináší realizačním firmám měřitelný finanční benefit.

Jedním z nejnovějších příspěvků k ochraně životního prostředí je inovativní fasádní barva StoPhotosan NOX, která odbourává skleníkový plyn ozón i nebezpečné oxidy dusíku. Kdyby se použila na velkých plochách, mohlo by se do poloviny století ze vzduchu odbourat až 8 % škodlivin. Byl by to sice malý, ale důležitý přínos pro lepší ovzduší.

Inovativní fasádní barva StoPhotosan NOX, která odbourává skleníkový plyn ozón i nebezpečné oxidy dusíku

Kvalitu vzduchu v interiéru výrazně zlepšuje difúzně otevřená barva StoColor Climasan, která odbourává zápach a škodliviny ze vzduchu. Funguje na principu katalytické reakce a pro její funkčnost stačí mít v interiéru vnitřní osvětlení nebo denní světlo - funguje s obojím. Ideální je i pro náročné veřejné prostory a je tónovatelná v systému StoColor System.

Teplo reflektující fasádní barva na čistě akrylátové bázi s technologií NIR StoColor X-black odráží sluneční světlo z oblasti blízké infračervené části spektra a snižuje solární ohřev povrchů fasád. Zvyšuje tak bezpečnost proti tvorbě trhlin v podkladu. Ideální uplatnění nachází v exteriéru pro teplo reflektující nátěry na minerální a organické nepružné podklady nebo pro barevně intenzívní nátěry fasád.

Podrobné informace o výše uvedených hi-tech systémech a technologiích Sto najdete na webových stránkách firmy Sto s.r.o.

Sto s.r.o.

logo
Čestlice 271
251 70 Dobřejovice

telefon: 225 996 311
e-mail: info.cz@sto.com

web: www.sto.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zateplovací systém firmy Sto: pro fasádu to nejlepší, co současný trh nabízí

Zateplovací systém firmy Sto: pro fasádu to nejlepší, co současný trh nabízí

Na základě padesáti let praktických zkušeností v oboru nabízí Sto investorům sortiment s dlouhou životností a s technickou spolehlivostí. Nabídka zahrnuje řešení pro veškeré klimatické zóny, pro každý podklad. Předností všech systémů zateplení značky Sto jsou stavebně- fyzikální vlastnosti jednotlivých výrobků,…

REKLAMA