REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ohlédnutí za veletrhem For Arch 2018: Živá vysílání, konference i dílny

Když se řekne stavební veletrh, mnozí si představí spousty stánků firem, které ukazují svá více či méně ojedinělá řešení a výrobky pro stavebnictví. Veletrh je ale nejen to. Je to oslava stavitelství, setkávání lidí se zájmem o obor a bohatý doprovodný program zaměřený na odbornou i laickou veřejnost.

Co se to dělo na stánku TZB-info a ESTAV.cz?

Každý návštěvník, který procházel halou 1 si povšimnul natáčení, které probíhalo na stánku ESTAV.cz a TZB-info. V improvizovaném studiu se po celý veletrh střídali hosté před kamerami. Naše redakce natočila přes padesát rozhovorů na témata architektonická, technická i právní.

Vysílání bylo živě stříháno a přenášeno na kanál Youtube dostupný z titulní strany TZB-info. Zájemci tak mohli sledovat on-line rozhovory přímo z veletrhu. Pokud jste vysílání nestihli, je dostupné z archivu na kanálu TZB-info.

Celý program vysílání s odkazy na jednotlivé dny naleznete v přehledném článku.

Poradenství

Návštěvník veletrhu, který hledá informace o stavbě svého domu, se může obracet nejen na obchodní zástupce na stáncích výrobců, ale může využít i poradenství, které mu poskytnou nezávislé instituce přítomné na veletrhu. Poradenství poskytoval i ESTAV.cz a TZB-info. V právní poradně se vystřídali ve středu a v pátek právníci JUDr. Petra Adámková, Ph.DMgr. Radek Motzke. Oba jsou oblíbenými autory článků na ESTAV.cz, radí s procesem povolování staveb, sousedskými spory i smlouvami o dílo. Pokud jste tedy nestihli poradnu, můžete se k jejich radám vrátit prostřednictvím našich článků. Oba byli i hosty v našem on-line vysílání.

V sobotu na stánku ESTAV.cz a TZB-info odpovídal pan Ing. Jan Schindler, analytik cen energií pro nezávislý kalkulátor cen TZB-info na otázky spojené se změnou dodavatele. I jeho články naleznete na ESTAV.cz.

Své konzultace na veletrhu poskytovaly i další odborné instituce, například Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). A i zde jste mohli nalézt zástupce autorského týmu ESTAV.cz, a to sice Ing. arch. Zdenu Umláškovou. Na poradnu se zájemci mohli obracet s rozličnými technickými konzultacemi ohledně projektů novostaveb i rekonstrukcí domů popřípadě povolovacího procesu staveb.

Ohledně dotazů na pasivní domy zde byli odborníci z Centra pasivního domu, například Ing. Michal Kovařík, který taktéž radí i na ESTAV.cz.

Svůj stánek na veletrhu mělo i Ministerstvo životního prostředí, které dávalo zájemcům rady o novinkách v programu Nová zelená úsporám. O těch informoval i ministr životního prostředí na stánku ESTAV.cz a TZB-info v živém vysílání přímo z veletrhu.

Výstavy

Součástí veletrhu jsou i tematické výstavy. Letos mimo tradiční výstavy soutěže Stavba roku a Young Architect Award na veletrhu nacházela i výstava České a slovenské stavby století, která připomínala výročí sta let od založení samostatné československé republiky z pohledu architektury a stavitelství.

Konference a přednášky

Na veletrhu probíhala i spousta přednášek a konferencí pro laiky i odborníky. Ze všech zmiňme ty, které pořádala naše redakce. Konference pro odborníky o požární bezpečnosti staveb a přednáškový blok pro širokou veřejnost Jak bezpečněji bydlet.

Řemesla na veletrhu

Mimo projektantů a výrobců stavebních materiálů je pro výstavbu zásadní i kvalifikovaná pracovní síla, které se na trhu práce rapidně nedostává. Propagaci řemesel se věnuje i For Arch skrze finále soutěže řemesel SUSO, které se odehrávalo v hale 6. Lidé tak mohli shlédnout práci učňů z oborů malíř a natěrač, klempíř, zedník, truhlář a dalších stavebních řemesel.

V poslední den veletrhu (v sobotu) se tato hala změnila díky projektu Kutil Junior na dílny pro děti a rodiče. Cílem této akce, stejně jako celého projektu Kutil Junior je ukázat dětem kouzlo řemeslné práce. Děti si tak mohli vyzkoušet práci s pilou, vrtačkou, ohýbaly plech či natírali malířským válečkem. Odlévaly i sádru do vlastnoručně vyrobených plastových forem či řezaly polystyren.

Nejen For Arch je veletrh o stavebnictví

Příští veletrh For arch se koná zase v září a přinese i další novinky. Není to však jediný stavební veletrh na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. O dalších akcích mluvil Matěj Chvojka, ředitel OT stavebnictví ABF, a. s. s ředitelkou TZB-info a ESTAV.cz Ing. Dagmar Kopačkovou Ph.D. před naší kamerou.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu FOR PASIV, FOR THERM, FOR WOOD

Veletrh For Pasiv - archivní snínek redakce, foto Jiří Zilvar

Přijďte na veletrh FOR PASIV 2022. ESTAV.cz nabízí volnou vstupenku zdarma!

Přijměte pozvání redakce ESTAV.cz na jarní stavební veletrhy zaměřené na úsporné bydlení, vytápění a dřevostavby FOR PASIV, FOR THERM a FOR WOOD. Na veletrhu můžete získat na našem stánku příručku Jak koupit bydlení. Navštívit můžete i odborný doprovodný program. Vstupte na veletrh zcela zdarma s naší volnou…

For Interior - ilustrační obrázek

Volná vstupenka na For Interior 2020

Téměř 120 vystavovatelů ve dvou výstavních halách přinese oblíbený veletrh nábytku FOR INTERIOR. Ve dnech 1. až 4. října představí na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA výrobce, designéry a profesionály ze světa nábytku. Letňanský areál je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

Brno - výstaviště, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Na brněnském výstavišti začínají stavební veletrhy

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začínají tři stavební veletrhy. Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby a nábytkářský Mobitex potrvají až do soboty, poprvé je doprovodí Festival architektury. Jejich hlavním tématem bude letos ekologie.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA