Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Automatický peletový kotel KAJMAN s účinností 93,1%

KOVARSON - automatický peletový kotel KAJAMAN 10 - 20 kW, který je určený pro spalování dřevních pelet s automatickým zapálením, vyhasnutím a čištěním komory hořáku. Kotel také se svou účinností 93,1% splňuje nejpřísnější emisní třídu číslo 5.

Kotel je svařenec, kde vnitřní část tělesa kotle je svařena z 6-ti mm. Výměník tělesa kotle se skládá z dvouřadého trubkového výměníku. V každé trubce je umístěn turbulátor, který zajišťuje jednoduché čištění výměníku kotle pomocí páky na boku kotle v základní výbavě. Díky tomuto jednoduchému mechanismu odpadá tak složité a špinavé čištění výměníku kotle.

Spalování pelet zajišťuje hořák z nerezové oceli, který je schopen díky keramickému zapalovači pelety sám zapálit a při natopení soustavy vyhasnout. Zapálení a vyhasnutí kotle kontroluje opto senzor umístěný v hořáku na základě světla ve spalovací komoře hořáku. Ventilátor umístěný na hořáku podporuje spalování a taky slouží k základnímu čištění pece a roštu hořáku maximálními otáčkami. Palivo je dodáváno do pece hořáku šnekem, který je řízen samostatným motorem a do šneku je palivo podáváno z vestavěného nebo externího zásobníku pelet.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou s dotykovým displejem. Jednotka má automatickou modulaci výkonu dle potřeby topného systému. Možnost řízení dvou topných okruhů ústředního, či podlahového topení a čtyř čerpadel. Jednotka ovládá v základní výbavě dále bojler a akumulační nádobu nebo odtahový ventilátor. Jednotku lze dovybavit pokojovým termostatem, ekvitermní regulací, či ovládáním přes internet.

Možnosti zásobníků a dovybavení kotle Kajman

Vestavěný zásobník s turniketem: Zásobník je možné ustavit přímo ke kotli z levé nebo pravé strany. Mezi zásobníkem a hořákem je umístění tzv. turniket, který je poháněn vlastním motorem, dávkuje palivo do hořáku a chrání celý systém proti zpětnému prohoření. Standartní velikosti vestavěných zásobníků jsou 120 a 160l.

Externí zásobníky: Hořák lze ke kotli připojit z levé nebo pravé strany a připojit podávání pelet do hořáku z externího zásobníku pomocí přídavného podavače pelet ve vzdálenosti 1 – 4 m. Zásobníky se vyrábí ve 3 velikostech a objemu od 200 do 450 l s možností rozšíření až o 500 l.

Pneumatické podávání: Vestavěný nebo externí zásobník je možné dovybavit pneumatickým podáváním pelet, které doplňuje do zásobníku pelety na základě umístěného čidla výšky paliva. Pelety jsou dodávány z externího skladu na vzdálenost až 20 m za pomocí trubek, či hadic o průměru 50 mm.

Automatické čištění výměníku: Pro vyšší účinnost a bezproblémový provoz je možné kotel dovybavit automatickým čištěním výměníku. Čištění se skládá z motoru a mechanismu pro připojení místo čistící páky na boku kotle a probíhá pak v pravidelných intervalech zvedáním turbulátorů ve výměnících nahoru a dolů pomocí přídavného motoru.

Automatické odpopelnění: Kotel je možné dovybavit automatickým odpopelněním. Popel bude z kotle odváděn do externího popelníku, který se odpojí a popel se vynese. Vybírání popela probíhá zcela automaticky za pomoci šnekového dopravníku s převodovkou, který vybírá popel z komory pod hořákem a výměníkem v pravidelných intervalech bez nutnosti obsluhy.

Kompresor: Pro lepší čištění pece a roštu hořáku je možné kotel dovybavit kompresorem, který bude hořák čistit stlačeným vzduchem. Připojením kompresoru dojde ke snížení obsluhy kotle a zvýšení komfortu topení.

Lambda sonda: Pro lepší regulaci spalování je možné kotel dovybavit řízením lambda sondou, která bude hlídat nastavené parametry kyslíku na výstupu spalin z kotle a bude dle získaných informací upravovat parametry ventilátoru a podávání. pelet.

Kotel je zapsán v seznamu pro kotlíkové dotace pod SVT:

KAJMAN 10 kW SVT23138
KAJMAN 12 kW SVT23139
KAJMAN 15 kW SVT23140
KAJMAN 18 kW SVT23141
KAJMAN 20 kW SVT23142

KOVARSON s.r.o.

logo
4. května 212
755 01 Vsetín

telefon: ČR: +420 571 420 926, SR: +421 949 176 717
e-mail: info@kovarson.cz

web: www.kovarson.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vstupte do showroomu českého výrobce kotlů KOVARSON

Vstupte do showroomu českého výrobce kotlů KOVARSON

Společnost KOVARSON zve k návštěvě firmy a showroomu do vsetínského výrobního areálu. Každý může zároveň nahlédnout i do výrobních prostor firmy. Nabízíme také virtuální prohlídku showroomu a našich kotlů.