REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak ušetřit peníze při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu?

Musíte znát celý proces. Kde se ho naučit? Klíčovým bodem, který umožňuje vznik kvalitního projektu i realizace rodinného domu, je znalost celého procesu, který vás čeká od výběru pozemku, přes návrh domu a projektovou dokumentaci, vyřízení povolení na úřadech až po realizaci ať už na klíč, nebo svépomocí.
Zdroj: Fotolia.com

Ne každý je stavařem

Klienti tomuto procesu ale nerozumí. Neví, které kroky je čekají, jaký je postup, na co si dát pozor, s jakými termíny mají počítat. Proces je to opravdu složitý, o realizaci a penězích ani nemluvě. Úkolem stavařů je vysvětlit klientům tento proces. To se bohužel ve většině případů neděje. Ojedinělý vzdělávací kurz STAVAŘI KLIENTŮM, který dokáže klientovi ušetřit statisíce korun při realizaci domu, tohle vše napravuje. Klientovi v tom udělá pořádek. Přehledně.  

„Stavbou, nebo rekonstrukcí domu prošlo obrovské množství lidí. Bohužel drtivá z nich se dopustila mnoha chyb, které se stále opakují. Klienti si myslí, že stavba domu je jednoduchá. Opak je ale pravdou. Je to hodně složité. Proč ty chyby znovu opakovat? Proč vyhazovat peníze oknem? Lepší je nechat si vysvětlit celý proces a až potom se pustit do stavby domu,“ zdůrazňuje Ing. arch. Roman Kučírek z architektonické kanceláře 3K Architects, který kurz vede.

Co se na kurzu dozvíte vám jinde jen tak neřeknou

Na kurzu jsou vysvětleny nejen všechny části projektu domu, proč se liší termíny a ceny projektů, ale i základní otázky typu rozdíly mezi novostavbou a rekonstrukcí, mezi zděnou stavbou a dřevostavbou. Jaký je rozdíl mezi domem od architekta, projektanta a z katalogu. Všechno má své výhody a nevýhody. Jen je třeba pochopit, co každému z nás vyhovuje.

V dnešní době je složité postavit, nebo rekonstruovat dům. Mezi hlavní důvody patří extrémní výběr materiálů, široká paleta technologií a složitá koordinace prací. Klienti se v tomto procesu ztrácí, nerozumějí mu, dělají stále stejné chyby, které je stojí peníze a čas. Vzdělávací kurz STAVAŘI KLIENTŮM celý proces vysvětluje. Krok za krokem. Klient pochopí rozdíly v cenách projektů a realizací, mezi domem od architekta a z katalogu, stavbou na klíč a svépomocí a mnoho dalšího. Klient tak ušetří doslova statisíce korun,“ vysvětluje Ing. arch. Kučírek.

„Podrobně je vysvětlen celý proces stavby, nebo rekonstrukce domu. Pochopit celý proces, jednotlivé kroky, jejich výhody a nevýhody, vyslechnout příklady z praxe je klíčem k tomu, aby klienti ušetřili spousty peněz při projektování i při realizaci,“ apeluje Ing. arch. Kučírek. Například vybrat v dnešní době pozemek je složitá věc. Na kurzu budou vysvětleny výhody, nevýhody, jaká úskalí vás čekají. Jak číst územní plány, jak svažitost pozemku ovlivní návrh a cenu domu atp. Dozvíte se vše o projektové dokumentaci. Před stavbou domu je nutno provést průzkumy pozemku. Pochopíte, jaké jsou povinné, jaké nepovinné. Důležitý krok je vyřízení povolení stavby, které klienty častokrát trápí. Patříte mezi ty, kteří chtějí využít dotace? I o tom bude na kurzu řeč. Na závěr se budete věnovat realizaci. Rozhodnout, zda stavět na klíč, svépomocí, nebo kombinací. Kde ušetřím čas a kde peníze? Kdy a jak mám začít vybírat stavební firmu? Kolik času na to potřebuji? To jsou otázky, na které musíte znát odpovědi, než se pustíte do stavby domu. Součástí realizace je i velice podceňovaná otázka technického a autorského dozoru. Pochopíte, jaký je v tom rozdíl, proč je to užitečné, kolik vám ušetří peněz. Protože o ty jde až v první řadě.

Jednodenní kurz vám ušetří desetitisíce korun

Jednodenní kurz STAVAŘI KLIENTŮM trvá celkem 6 hodin, 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne. Kurzy nyní probíhají v Praze, Brně, Pardubicích a Havlíčkově Brodě. Už nyní probíhají individuálně pro skupiny zájemců po celé České republice. Přihlásit na kurz je možné pomocí jednoduchého formuláře na webu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Domov snů: Velkorysost versus útulnost

Domov snů: Velkorysost versus útulnost

Představte si, že byste si mohli postavit dům snů bez starostí o finance. Zvolili byste velkorysou variantu s hernou a vlastním wellness nebo byste dali přednost menšímu, zato ale útulnému domu, ve kterém byste se nemuseli se svými blízkými hledat pomocí GPS?

REKLAMA
REKLAMA