REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Asociace dodavatelů montovaných domů – poradíme jak na dřevostavby!

Chystáte se stavět dřevostavbu, anebo ji už stavíte? Hledáte prověřeného dodavatele, stavební dozor nebo potřebujete odbornou radu? Rádi vám pomůžeme.

Asociace Dodavatelů Montovaných Domů (ADMD) se proměnila, aby získala větší energii pro svoje náročné poslání – kultivovat sektor dřevostaveb ve prospěch investorů a kvalitních dřevostaveb. Velmi zjednodušeně lze tuto proměnu popsat jako rozložení povinností předsedy ADMD vytvořením tří nových pozic, a to předsedy výkonné rady, ředitele ADMD a smírčího orgánu pro dřevostavby – Ombudsmana ADMD. Důvodem této změny je, věnovat se těmto časově náročným funkcím individuálně a s větší časovou investicí.

Předsedou výkonné rady byl zvolen Michal Šopík, ombudsmanem pro dřevostavby se stal Oldřich Šebek a nově sestavená výkonná rada jmenovala ředitelkou ADMD Lenku Trandovou.

Nově sestavené vedení asociace si plně uvědomuje, že naplňování cílů ADMD je dlouhodobý proces, kdy nezbytností bude trpělivá práce na všech úrovních asociace. Pro toto nové období byl také přijat i nový slogan: ADMD – Maják ve světě dřevostaveb, který by měl přispět k naplnění priorit pro nejbližší období.

Savignon

Pro nastávající období byly stanoveny tyto prioritní oblasti:

  • rozšíření prostoru pro dřevostavby vytvořením podmínek pro realizaci dřevěných konstrukcí i v rámci rezidenčních a administrativních budov
  • spolupodílet se na legislativních úpravách spojených zejména s požární odolností staveb
  • zvýšit aktivity v oblasti osvěty veřejnosti zejména s důrazem na kvalitu dřevostaveb
  • spolupráce se školami všech stupňů a výchova nejen mladých architektů, inženýrů, ale i zručných řemeslníků.

Logickým přístupem pro zefektivnění aktivit asociace je čerpat nejen zkušenosti z téměř dvacetileté historie, ale i cíleně využívat současný velký potenciál ADMD, který představuje 23 členů (výrobců a dodavatelů dřevostaveb) a 42 partnerů (výrobců materiálů a systémů pro dřevostavby), stav k 1. 5. 2019.

Jedním z přijatých kroků při naplňování cílů, ale i nejlepší reklamou pro nové investory, je využívání certifikace ADMD známá jako Dokument národní kvality (DNK). Jedná se o certifikaci, která komplexně ověřuje průběh výstavby domů členů ADMD. Stává se tak jedinečným pomocníkem pro udržení kvality staveb ve prospěch investora a je také značkou kvality členů ADMD.

Dalším významným pomocníkem je aktivní využívání smírčího orgánu pro dřevostavby – Ombudsmana ADMD. Zjednodušeně lze tuto službu pro investory do dřevostaveb popsat jako vysoce odbornou a nezávislou pomoc v případě neřešitelného sporu se svým dodavatelem dřevostavby.

Poslání ADMD není soustředěno jen na podporu zájmů svých členů a partnerů, ale současně s podporou rozšiřování výstavby dřevostaveb naplňuje i tolik potřebnou ochranu životního prostředí, protože dřevo je naše jediná významná obnovitelná surovina.

Asociace Dodavatelů Montovaných Domů (ADMD)

NOVĚ na adrese Výstaviště 1, 647 00 Brno, kde je rovněž i sídlo společnosti.

Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Den otevřených dřevostaveb už je za dveřmi

Den otevřených dřevostaveb už je za dveřmi

Už v sobotu 5. 10. 2019 si budou moci návštěvníci po celé České republice ZDARMA prohlédnout 39 rozestavěných i dokončených dřevostaveb. Domy budou otevřeny od 10:00 do 17:00 za přítomnosti odborníků z prověřených firem v ADMD, kteří staví dřevostavby v souladu s certifikací Dokument národní kvality.

Dřevostavby se staví stále více

Dřevostavby se staví stále více

Statistiky výstavby domů ukazují v posledních letech každoroční nárůst výstavby. Je tomu tak i v případě dřevostaveb, jejich procento výstavby se však každoročně výrazně zvyšuje. Za rok 2018 překročily již hranici 16 % ve výstavbě rodinných domů. To je hlavním důkazem, že jsou domy ze dřeva stále více oblíbené a pro…

ADMD oslavila 18. narozeniny

ADMD oslavila 18. narozeniny

V letošním roce uplynulo již osmnáct let od založení ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ (ADMD) – organizace, která sdružuje kvalitní certifikované výrobce a dodavatele montovaných rodinných domů a staveb bytové i občanské vybavenosti na bázi dřeva.

Den dřevostaveb 2017 byl úspěšný

Den dřevostaveb 2017 byl úspěšný

Asociace dodavatelů montovaných domů zorganizovala pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již čtvrtý ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2017“.

Víte, že se můžete obrátit na ombudsmana pro dřevostavby?

Víte, že se můžete obrátit na ombudsmana pro dřevostavby?

I přes veškerou snahu a péči vyrobit a smontovat dřevěný dům v té nejlepší kvalitě, může během realizace nastat mezi objednatelem a stavební firmou nepřekonatelný komunikační spor, např. kvůli jinému pohledu na způsob provedení. Asociace dodavatelů montovaných domů nabízí pro tyto případy institut Smírčího orgánu.

REKLAMA
REKLAMA