Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Inovace od KORADO: univerzální otopné těleso RADIK VKM8

Český výrobce KORADO, a.s. vyvinul široký sortiment jednodeskových až třídeskových otopných těles s mnoha variantami napojení na otopnou soustavu zahrnující i velmi oblíbené provedení ventil kompakt, tedy s integrovaným regulačním ventilem.
Inovace od KORADO: univerzální otopné těleso RADIK VKM8

Množství vyráběných modelů se však pro některé zákazníky stalo někdy až matoucí a jsou s ním spojeny zvýšené nároky na skladovací prostor. Proto KORADO, a. s. vyvinulo a uvedlo na trh zásadní inovaci, univerzální variantu - deskové otopné těleso RADIK VKM8, které umožňuje všechny dosavadní varianty různých způsobů napojování těles na otopnou soustavu.

Proč použít RADIK VKM8?

Toto těleso, z pohledu jeho možného napojení na otopnou soustavu, disponuje osmi připojovacími otvory: čtyři pro boční připojení, dvě pro spodní středové připojení a dvě pro spodní pravé připojení. Tělesa bez navařených zadních příchytek lze otočit a vytvořit tak i spodní levé připojení (viz obr. 1). Model RADIK VKM8 tak pokrývá čtyři nejčastěji používané způsoby připojení těles na otopnou soustavu. Dalších dvanáct způsobů připojení (viz obr. 3) je v praxi méně častých, ale umožňují snížit náročnost montáže ve speciálních případech, které často vznikají při modernizacích.

Obr.1 RADIK VKM8 má 8 připojovacích otvorů pro napojení na otopnou soustavu, které zaručují nejvyšší univerzálnost pro projekty, instalační firmy a zákazníky.Obr.1 RADIK VKM8 má 8 připojovacích otvorů pro napojení na otopnou soustavu, které zaručují nejvyšší univerzálnost pro projekty, instalační firmy a zákazníky.

RADIK VKM8 je v provedení ventil kompakt

Z pohledu nároků na instalaci nové otopné těleso RADIK VKM8 nic nemění. Stejně jako u ostatních těles v provedení ventil kompakt je uvnitř tělesa RADIK VKM8 integrován osmistupňový regulační ventil s plynule nastavitelnou regulací průtoku, na který lze osadit termostatickou hlavicí.

Postupná náhrada starších typů těles

Cílem tělesa RADIK VKM8 je nahradit nabídku dosavadních deskových otopných těles RADIK VKM a RADIK MM. Ve střednědobém horizontu má RADIK VKM8 nahradit i ostatní otopná tělesa v provedení ventil kompakt. V poslední fázi pak i RADIK KLASIK.

Zavedení nového otopného tělesa RADIK VKM8 klade nároky na prodejce, projektanty i topenáře. Na každého však trochu z jiného úhlu pohledu. Prodejce kvůli flexibilnosti dodávek a setrvačnosti poptávky musí přechodně držet více skladových zásob. Projektant a topenář se musí naučit využívat univerzálnost tělesa. Po přechodu na RADIK VKM8 se však tyto úvodní zvýšené nároky změní v zásadní výhodu.

Obr. 4 Deskové otopné těleso RADIK VKM 8 se vyznačuje střízlivým designem, vysokou kvalitou zpracování a nejvyšší možnou variabilitou pro napojení na otopnou soustavu. Na obrázku použito spodní středové připojení.Obr. 4 Deskové otopné těleso RADIK VKM 8 se vyznačuje střízlivým designem, vysokou kvalitou zpracování a nejvyšší možnou variabilitou pro napojení na otopnou soustavu. Na obrázku použito spodní středové připojení.

Projektant zvýší svoji jistotu, že omylem nezvolí nevhodnou variantu otopného tělesa z hlediska jeho připojení a usnadní si i vyhledání tělesa v katalogu, respektive v digitální datové základně pro svůj projektový software, včetně BIM, z mnohem menšího počtu variant.

Topenář nebude muset přerušit montáž, když mu ztížené stavební poměry neumožní realizovat zamýšlený způsob připojení tělesa a bez problémů zvolí jiný, stavebním poměrům odpovídající.

Prodejce sníží počet objednávaných variant otopných těles od výrobce, sníží si skladové zásoby, objem skladu a přitom bude s nabídkou těles RADIK VKM8 schopen okamžitě reagovat i na poptávku po méně častých způsobech napojení.

Koncový zákazník speciální konstrukci těles VKM8 prakticky nepozná. Nicméně v případě, že pro instalaci tělesa bude optimální méně běžný způsob připojení na otopnou soustavu, nebude se muset smiřovat s „uměleckým ztvárněním“ připojovacích trubek kolem tělesa, které by topenář zhotovil, pokud by neměl k dispozici jiné vhodné těleso. Jednoduše RADIK VKM8-U otočí dle potřeby.

Flexibilita pro výměny

Spodní středové připojení těles RADIK VKM8 umožňuje i dodatečnou záměnu typů 20, 21, 22 a 33 bez nutnosti měnit vzdálenost připojovacího potrubí od stěny (obr. 5). Stejně tak není nutné měnit polohu připojovacího potrubí v případě operativní změny výšky nebo délky tělesa (obr. 6). 

Obr. 7 Designové varianty těles RADIK VKM8Obr. 7 Designové varianty těles RADIK VKM8

Design RADIK VKM8

Tělesa RADIK VKM8 jsou k dispozici v několika variantách:

  • s klasicky profilovanou čelní deskou
  • s hladkou čelní deskou PLAN
  • s hladkou čelní deskou s jemnými horizontálními prolisy LINE

Barevné provedení radiátoru lze volit ze vzorníku KORADO nebo RAL.

Sortiment RADIK VKM8

Orientace v sortimentu deskových otopných těles RADIK VKM8, přestože pokrývá i nejméně obvyklé způsoby napojení těles na otopnou soustavu, je zásadně zjednodušena.

Obr. 2 Nejčastěji využívané možnosti připojení těles RADIK VKM8Obr. 2 Nejčastěji využívané možnosti připojení těles RADIK VKM8

Obr. 3 Rozšiřující možnosti připojení těles RADIK VKM8 na otopnou soustavuObr. 3 Rozšiřující možnosti připojení těles RADIK VKM8 na otopnou soustavu

V zásadě lze volit tělesa s pevnými zadními příchytkami, tedy bez možnosti jejich otočení, viz tabulka 1. Nebo tělesa bez příchytek, která lze otočit podle požadavku na levé nebo pravé spodní připojení, viz tabulka 2.

Tab.1 Přehled modelů otopných těles v provedení VKM8 se zadními příchytkami

VKM8
Typy: 10, 11, 20, 21, 22, 33

VKM8 - L
Typy: 10, 11, 20, 21, 22, 33

PLAN VKM8
LINE VKM8
Typy: 11, 20, 21, 22, 33

Tab. 2 Přehled modelů otopných těles v provedení VKM8 bez zadních příchytek

VKM8 - U
Typy: 20, 21, 22, 33

Obr. 6 Při výměně lze s využitím těles RADIK VKM8 a spodního středového připojení zaměnit rozměry tělesa bez nutnosti úpravy připojení. Tato potřeba může vzniknout například při přechodu na jiný zdroj tepla, typicky ze zastaralého kotle na pevná či kapalná paliva na nový nízkoteplotní zdroj.Obr. 6 Při výměně lze s využitím těles RADIK VKM8 a spodního středového připojení zaměnit rozměry tělesa bez nutnosti úpravy připojení. Tato potřeba může vzniknout například při přechodu na jiný zdroj tepla, typicky ze zastaralého kotle na pevná či kapalná paliva na nový nízkoteplotní zdroj.

Závěr 

Deskové těleso RADIK VKM8 svou vysokou variabilitou při sníženém množství typů přináší zásadní změnu do sortimentu deskových otopných těles. Výrobce jej vyvinul na základě rozsáhlé diskuze se všemi články navazujícího řetězce, který tvoří projektant, odborný velkoobchod, instalační firma, uživatel, a jejich přání a představ, jak by mělo moderní deskové těleso vypadat. Splněním požadavků vznikla platforma pro zásadní změnu návrhu projektu, systému objednávek, skladování i instalace. A to i s ohledem na vynikající záruční dobu 10 let.

KORADO je největší tuzemský a významný světový výrobce otopných těles. Tuto pozici si udržuje vysokou kvalitou těles, příznivou cenou a setrvalým vývojem. Dokazuje to i nový typ univerzálního deskového otopného tělesa RADIK VKM8, které doplňuje stávající modely RADIK KLASIK – R (pro rekonstrukce), RADIK PREMIUM (vertikálně orientované designové těleso) a další.

Podrobnosti o produktech a novinkách.

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Spojení elegance a výkonu, to je modelová řada otopných těles KORATHERM. Tělesa KORATHERM patří do designové řady K-DESIGN od KORADO a jsou vyráběna ve třech základních provedeních, ze kterých pak vycházejí jednotlivé modely: VERTIKAL, HORIZONTAL a REFLEX se zrcadlem.

Řízené větrání s rekuperací není jen k úspoře energie

Řízené větrání s rekuperací není jen k úspoře energie

Úspora energie, a hlavně finančních nákladů s ní spojených, byla a je hlavní motivací ke stavebním úpravám budov, jako jsou zateplení a výměna oken. Utěsnění obálky domu však vede k zamezení přirozeného proudění vzduchu mezi interiérem a exteriérem stavebními netěsnostmi a dochází tak ke zvýšení koncentrace…

Vlhkost v bytě? Alergie? Porazte je jednou pro vždy

Vlhkost v bytě? Alergie? Porazte je jednou pro vždy

Patříte i vy k těm, kdo se nemohli dočkat prvních jarních paprsků a těšili se na pořádné provětrání bytu? V zimě se většině z nás větrat moc nechce, jakmile se trochu oteplí, jsou tu alergie.

Nový showroom produktů české značky KORADO se otvírá v Brně

Nový showroom produktů české značky KORADO se otvírá v Brně

Součástí Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně bude již od 14. 6. 2019 expozice značky KORADO, předního českého výrobce otopných těles. KORADO nabízí kompletní řešení v oblasti vytápění s důrazem na moderní a nízkoenergetické prvky a systémy.

Koupelnové žebříky jak je neznáte

Koupelnové žebříky jak je neznáte

Otopný žebřík se stal nezbytnou součástí moderní koupelny. Na trhu dnes najdete koupelnové žebříky mnoha barev i tvarů a se zbytkem prostoru je tak snadno sladíte. KORADO nabízí u všech svých koupelnových těles i variantu originálního a praktického prostorového uchycení.

REKLAMA