REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Propojte obývák se zahradou. Užijte si velkoformátové posuvné dveře

Propojit obývací pokoj s exteriérem širokými prosklenými dveřmi a užívat si bezprostředního kontaktu s okolní přírodou je přáním nejednoho majitele rodinného domu. V porovnání s možnostmi před 10-20 roky jsou dnes velikosti prosklených ploch mnohem větší. Vděčíme za to novým materiálům, které ovlivnily vývoj konstrukcí a způsob otvírání těchto systémů.

Ještě nedávno používané balkonové dveře či novější varianta tzv. PSK dveří je v současné době častěji nahrazována zdvižně posuvnými dveřmi neboli HS portálem. Jeho relativně subtilní, a tudíž elegantní konstrukce, nabídne velkorysý průchozí prostor, jednoduché otvírání a možnost aretace v jakékoliv poloze odsunutého křídla. Komfort může zvýšit i bezbariérový přístup nebo dokonce ovládání dveří pomocí elektropohonu. Všechno má však dvě strany mince.

Pokud jste rozhodnuti, že HS portál opravdu chcete, a hodláte investovat do rekonstrukce a výměny stávajícího okenního systému, pak je potřeba se zamyslet nad dalšími hledisky. V prvé řadě promyslet velikost a design. Oba dva faktory by měly přihlížet k charakteru domu. Je pravda, že velikost posuvných elementů může být v současné době doslova extrémní, a nemusíte pomýšlet na hliník, který je cenově náročný. Rozumnou alternativou je kompozitní materiál RAU-FIPRO od firmy REHAU. Je to materiál vyráběný na bázi PVC a skelných vláken, které mu propůjčují tolik potřebnou tvarovou stabilitu, tuhost a pevnost v ohybu. Tyto HS portály GENEO jsou nabízeny ve velkém množství designů (přes 400 možností) včetně žádaných antracitových a šedých odstínů. Stále populární jsou i v moderní architektuře dřevodekory, které propůjčují profilům až neuvěřitelně hodnověrný vzhled dřeva s výraznou povrchovou strukturou. Příkladem je nová ražba WOODEC, která je perfektní na pohled i na dotek, a díky životnosti, barevné stálosti a odolnosti vůči slunečnímu záření lze říci, že v mnohém předčí originální materiál (dřevo). Kdo ovšem touží mít okenní systém s hliníkovým vzhledem, ale upřednostňuje plastový profil, může jej doplnit hlinkovými obložkami, které navenek působí zcela autenticky jako standardní hliníková konstrukce. 

Přestože RAU-FIPRO (ve své již druhé generaci) umí v tomto ohledu neuvěřitelné rozměry (výška 2,7 m a šířka 10 m), je dobré zvážit velikost elementů i podle váhy. Výběr systému by měl respektovat snadnou obsluhu a jednoduchý odsun křídla, který by mělo bez větších problémů zvládnout i malé dítě. HS portál může být sice vybaven elektropohonem, který komfortně zvládne ovládání i hodně těžkých elementů (řádově stovky kg), ale při otevírání je samozřejmě pomalejší, což může být na obtíž. U všech systémů REHAU budete spokojeni také s tepelněizolačními vlastnostmi a hlukovým útlumem, pokud je budete mít v hledáčku nezbytných požadavků. Díky vynikajícím hodnotám Uw mají HS portály REHAU i certifikaci pro použití u nízkoenergetických a pasivních domů. Důležitou roli by měla hrát bezpečnost, protože zloději ve snaze proniknout do interiéru obvykle nerozbijí sklo, ale vypáčí rám. Systém z materiálu RAU-FIPRO splňuje bezpečnostní třídu RC2, respektive RC3 (záleží také na typu skla a kvalitě kování). Jestliže je vše výše uvedené jasné, stačí si dle velikosti vybrat některou z možných variant otvírání. Další informace včetně doporučených realizačních firem najdete také na rehau.cz

 

REHAU, s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Výměna oken zhodnotí váš dům

Výměna oken zhodnotí váš dům

Hledáte způsob, jak docílit komfortnějšího a bezpečnějšího bydlení? Pak investujte do nových modernějších oken. Pokud jsou výplně otvorů ve vašem domě už nějaký ten pátek staré, je na čase začít přemýšlet o jejich výměně. Plastová okna nové generace jsou oproti svým konkurentům ze dřeva a hliníku finančně výhodnější,…

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Chytrý detektor úniku vody RE.GUARD hlídá a sleduje hlavní přívod vody. Okamžitě odhalí změny a zabrání škodám. Má snadnou instalaci a jednoduché ovládání.

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Věřte nebo ne, ale plastová okna jsou od dob svého uvedení na český trh stále bezkonkurenční jedničkou, co se do počtu ročně nainstalovaných oken týče. Množství nainstalovaných PVC oken výrazně přesahuje zbývající dva materiály – dřevo a hliník. Proč tomu tak ale je, když jsou tolik v módě přírodní materiály?

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Jednoznačným trendem moderních rodinných domů jsou velké prosklené plochy, které poskytují uživateli větší množství světla a současně intenzivní kontakt s okolím – přírodou.

REKLAMA