REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Výměna oken zhodnotí váš dům

Hledáte způsob, jak docílit komfortnějšího a bezpečnějšího bydlení? Pak investujte do nových modernějších oken. Pokud jsou výplně otvorů ve vašem domě už nějaký ten pátek staré, je na čase začít přemýšlet o jejich výměně. Plastová okna nové generace jsou oproti svým konkurentům ze dřeva a hliníku finančně výhodnější, navíc prošla za poslední dekádu ohromným vývojem. Výměnou oken v celém domě také značně zhodnotíte svoji nemovitost.

Ticho, které uslyšíte

Ve městě a obecně všude tam, kde je třeba chránit vnitřní prostředí před vnějším hlukem, mohou nová okna znamenat významný rozdíl. Oproti plastovým oknům z 80. a 90. let umí moderní okno GENEO od REHAU utlumit až dvakrát tolik hluku – tedy 47 dB. Znečištění hlukem není vůbec radno podceňovat, protože stojí za celou řadou zdravotních problémů od zvýšeného krevního tlaku, přes poruchy spánku až po psychické potíže. Komfort, který dokáže nové plastové okno zajistit, je také dán mnohem lepší prací s vlhkostí. Mezi řadou doplňků, které se mohou postarat o požadovanou výměnu vzduchu, jmenujme například SMART INOVENT, nucené větrání s rekuperací, zabudované přímo do rámu okna. Zřejmě není třeba dodávat, že nové okno spolehlivě uspoří hodně peněz. Dnešní šestikomorové profily s konstrukční hloubkou 86 mm mají součinitel prostupu tepla 0,8 W/m2K (některé i výrazně méně) – to oproti starým oknům znamená až 76% úsporu energií. 

Kompozitní materiál budoucnosti  RAU–FIPRO X

Okna nové generace mají také mnohem lepší ochranu proti vloupání, která je dána kvalitou rámu okna i kování a typem zasklení. REHAU používá pro rámy svých oken GENEO speciální kompozitní materiál RAU–FIPRO X, který zajišťuje mnohem lepší odolnost a stabilitu. Okna tak i při větších rozměrech není nutné vybavovat ocelovými výztuhami a zbývá prostor pro zabudování speciálních doplňků – ve sféře bezpečnosti je to například alarm SMART GUARD. Materiál RAU–FIPRO X současně snižuje hmotnost okna a tím značně usnadňuje manipulaci i montáž. Použití komprimačních multifunkčních pásek zase urychluje osazení okna, stará se o odpovídající tepelnou izolaci a o zajištění vzduchotěsnosti (důležité pro pasivní domy). Vždy je samozřejmě lepší volit osvědčené firmy, které jsou v montáži konkrétního druhu oken dobře proškolené – s výběrem může pomoci tuzemský výrobce. Dobrá firma zajistí i odvoz a ekologickou recyklaci starých profilů. 

Plastová okna převlečená za dřevo i hliník

Nová okna vás jistě překvapí i svými designovými možnostmi – v rámci KALEIDO COLOR od REHAU můžete vybírat nejen z nepřeberného množství barev, ale také mezi dekory dřeva nebo hliníkových obložek. 

Více na rehau.cz

REHAU s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Chytrý detektor úniku vody RE.GUARD hlídá a sleduje hlavní přívod vody. Okamžitě odhalí změny a zabrání škodám. Má snadnou instalaci a jednoduché ovládání.

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Věřte nebo ne, ale plastová okna jsou od dob svého uvedení na český trh stále bezkonkurenční jedničkou, co se do počtu ročně nainstalovaných oken týče. Množství nainstalovaných PVC oken výrazně přesahuje zbývající dva materiály – dřevo a hliník. Proč tomu tak ale je, když jsou tolik v módě přírodní materiály?

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Jednoznačným trendem moderních rodinných domů jsou velké prosklené plochy, které poskytují uživateli větší množství světla a současně intenzivní kontakt s okolím – přírodou.

Propojte obývák se zahradou. Užijte si velkoformátové posuvné dveře

Propojte obývák se zahradou. Užijte si velkoformátové posuvné dveře

Propojit obývací pokoj s exteriérem širokými prosklenými dveřmi a užívat si bezprostředního kontaktu s okolní přírodou je přáním nejednoho majitele rodinného domu. V porovnání s možnostmi před 10-20 roky jsou dnes velikosti prosklených ploch mnohem větší. Vděčíme za to novým materiálům, které ovlivnily vývoj…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA