REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Zvlhčovačem nebo odvlhčovačem snadno udržíte vlhkost vzduchu ideálních 55%

Ačkoliv většina domácností u nás má problémy zejména s příliš vlhkým vzduchem, není zase takovou výjimkou, že někde musí bojovat i se vzduchem, který je jednoduše příliš suchý. Rovněž se nejedná o nic příjemného a je potřeba se s tím nějakým způsobem vypořádat. Pokud tedy neplánujete v nejbližší době stěhování, může vám s problémem pomoci celá řada přístrojů, které jsou k tomuto účelu speciálně navrženy. Pojďme se podívat na to, co opravdu funguje a co nám navíc může navodit v interiéru příjemnou atmosféru.

Příliš suchý vzduch?

Pokud máme doma suchý vzduch, mohlo by to vést k mylnému dojmu, že je to vlastně správně, protože se například netvoří plísně, nevlhne nám zdivo a neděje se nic z toho, co souvisí se zvýšenou vlhkostí. Opak je ale pravdou. Suchý vzduch je poměrně nebezpečný, protože nám příliš vysušuje sliznici. Z toho důvodu je potřeba vlhkost vzduchu uzpůsobit, jinak je naše tělo náchylnější k bakteriím a virům. Naše sliznice totiž jsou přirozeně vlhké a pokud tomu tak není, jsou méně odolné. Se zvýšením vlhkostí nám mohou pomoci:

  • Správné větrání
  • Zvlhčovače

Na větrání se často opravdu zapomíná. Sice máme pocit, že větráme, ale není to často dostatečné. Abyste si zajistili v interiéru přirozený vzduch, je proto důležité jej neustále vyměňovat. Samozřejmě je jasné, že někdy je to složitější, a to zejména ve městech. V tom případě se hodí využít služeb zvlhčovačů a pokud hovoříme o někdy nepříliš dýchatelném městském vzduchu, lze doplnit zvlhčovač o prvky aromaterapie. Můžeme si tak interiér provonět esenciálními oleji.

Jak na aromaterapii?

Pokud zmiňujeme aromaterapii v souvislosti se zvlhčovači, tak se jedná o speciální přístroje, které využívají ke zvlhčování vzduchu nejen vody, ale také zvlhčovacích olejů. Velkou výhodou je tichý provoz. Někdy se zvlhčovačům říká také aroma difuzer. Právě v případě aroma difuzéru je pak využíváno ultrazvukových vln a vlhkost se do vzduchu dostává prostřednictvím sonického vlnění.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: svislé odpadní potrubí neboli "stoupačka"

Tomuto potrubí vnitřní kanalizace se říká také stoupací, stoupačka. Pro potrubí musí být použity správné materiály, průměry a musí být řádně upevněno. Začíná u nejvýše položené odbočky a končí u patkového kolena. Těchto potrubí může být vedeno v budově několik v závislosti na velikosti budovy, počtu a druhu…

Zdroj: Fotolia.com - yvonne-weis

Termostatický ventil teplotu neřídí! Jak funguje a k čemu slouží?

Termostatický ventil na radiátoru. Zázračné zařízení dalo by se říct, ale víte, co vlastně dělá a jak funguje? K čemu ventil s čísly na radiátoru slouží a co je v jeho silách? Mnoho lidí si myslí, že termostatický ventil reguluje teplotu, vždyť to má v názvu. Chyba lávky. Ventil neřídí teplotu, to teplota řídí jeho.…

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: druhy a charakteristika potrubí

Kanalizace – neviditelná, v ideálním případě i neslyšitelná. Systém vnitřní kanalizace je soustava několika potrubí, každé má své požadavky na průměr tvarovky i na její materiál či sklon. Abychom si ve stavařině rozuměli, je potřeba mluvit stejným jazykem. Víte co je připojovací potrubí, svodné potrubí a k čemu je v…

Pasivní dům šetří energii. Nebojte se ho

Pasivní dům šetří energii. Nebojte se ho

Kam se vydáme? Zaklínadlo „pasivní dům“ nás přeneslo k trochu snovému řešení vašeho domu. Ale to, o čem někdy sníme, nemusí být nutně nereálné. Určitě se vám někdy stalo, že vás sen leckdy vyděsil svojí skutečností a byli jste rádi za probuzení. V našem případě je tomu právě naopak.

REKLAMA