REKLAMA
Témata Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

Nekupujte šerovody! Raději křišťálové světlovody Lightway, ze kterých nevytéká voda

Proč se vyplatí investovat do kvalitních křišťálových světlovodů, ze kterých neteče voda a po pár letech nepřestanou svítit, jako jejich plastové protějšky. Ukázka výhod křišťálových světlovodů.

Co sbírá světlo na střeše?

Křišťálové světlovody Lightway mají na střeše zachytávač denního světla z českého křišťálu. Proto dostanete dovnitř budovy mnohem více zdravého denního světla, než když použijete šerovody, které mají na střeše kopuli z plastu nebo okno s plochým sklem. Viděli jste někdy jak vypadá plast na sluníčku po pár měsících? Zežloutne, zešediví, zbělá a váš světlovod přestane svítit plnou intenzitou. Když použijete sběrač denního světla z českého křišťálu Lightway, tak zůstane nezměněná průhlednost a intenzita. Žádné škrábance nebo přilepené nečistoty ze smogu jako u plastové kopule, nebo u rovného skla okna. Rovné sklo okna navíc odrazí pryč 30 % světelných paprsků, a tak se vám dovnitř domu vůbec nedostanou a světlovody moc nesvítí, hlavně když je pak v zimě zataženo. Když si pořídíte křišťálový světlovod Lightway, svítí i v zimě při zatažené obloze denním světlem na vašem stropě či stěně. Záruka na sběrač denního světla je 100 let.

Světlovod může být nebezpečný

V zimě vám může vykapávat zkondenzovaná voda na podlahu, nebo vám může promočit strop a střechu. Světlovod je totiž komín na odvádění tepla zevnitř místnosti a když je venku zima, tak se roura světlovodu nahoře ochladí a začne se srážet voda, která zateče zpátky dovnitř. Pak to vůbec nevypadá hezky. A jak vám to střechař nebo stavební firma opraví? Lightway má patentovanou vložku Blue Performance, která zabrání srážení vody ve světlovodném potrubí tím, že se vloží do potrubí tam, kde Lightway prochází vrstvou tepelné izolace vašeho domu. Různí výrobci přišli s dvojitými kopulemi na střeše, nebo s plastovými přepážkami uvnitř světlovodného potrubí anebo taky s dvojitým rozptylovačem světla na stropě. Tvrdí, že to izoluje, jenomže problém vzniká tam, kde světlovod přetne tepelnou izolaci budovy. Tam se tvoří tepelný most a nebezpečně se sráží voda uvnitř i vně potrubí.

Křišťálová kopule Lightway

Co rozptýlí přivedené denní světlo v místnosti?

Lightway má rozptylovač denního světla vyrobený ze sodno-draselného skla a ne z plastu jako normální světlovody. To zaručí, že rozptylovač zůstane čistý, nepoškrábaný a nebude se zhoršovat jeho průhlednost tak jako u plastového světlovodu. Jak vypadá plast, když na něj svítí sluníčko asi víte. Proč se průhledná výplň oken nedělá z plastu ale ze skla? Protože ten plast by tam dlouho nevydržel. A přesto si necháte do vašeho domu namontovat plastový rozptylovač? Světlovod pak postupně slepne a mění barvu přivedeného denního světla na úplně jiné bezcenné barvy a přestává svítit. Záruka je 25 let.

Z čeho je světlovodné potrubí?

Lightway má světlovodné potrubí vyrobeno ze 7 nanovrstev, z čehož je jedna z pravého stříbra. To zaručí skoro 100% odrazivosti denního světla. Také to zaručí, že denní světlo nezmění svoje přirozené a lidskému oku tolik potřebné barvy přírodního spektra denního světla. Když si koupíte potrubí, kde je nalepená na hliník super polymerická fólie, nebo je tam pouze leštěný hliník, nedopadne to se svítivostí světlovodu dobře a změní se vám barvy světla tak, že na konci v rozptylovači světla v místnosti už pravé denní světlo mít nebudete, ale jen nějaké světlo, které nebude mít blahodárný vliv na vaše oči, tělo a na vaši náladu. Nalepená polymerická fólie se začne loupat z hliníkového povrchu potrubí a světlovod přestává svítit. Leštěný hliník začne šednout, slepnout a začne oxidovat a světlovod přestává svítit. Proč si nepořídit to správné řešení přívodu denního světla, ať na to nemusíte sahat pár desítek let?

Zbývá tedy otázka, chcete mít opravdový, denním světlem zářící světlovod, ze kterého v zimě neteče voda do místnosti?

Anebo si chcete pořídit něco, co vyplní udělanou díru ve střeše? Jeden tip na konec: nenechte si radit od svého pokrývače nebo střechaře, či od vaší stavební firmy. Je jim jedno, co s vaším světlovodem bude. Potřebují světlovod levně koupit a rychle namontovat. Pro ně je důležitá nízká cena nákupu a rychlost montáže. A to u Lightway křišťálových světlovodů nenajdete. Oni opravdu svítí a nestanou se z nich nebezpečné šerovody ve vašich domech. Přivedou vám dostatek zdravého denního světla k vám domů, nebo na vaše pracoviště bez nepříjemných vedlejších následků.

Lightway s.r.o.

logo
Za Tratí 235
252 19 Chrášťany

telefon: +420 235 300 694, +420 235 301 336
e-mail: info@lightway.cz

web: www.lightway.cz/cesky/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak dostat do interiéru více denního světla?

Jak dostat do interiéru více denního světla?

Pokud chcete dostat do svého bytu či domu více světla, nemusíte spoléhat pouze na řešení pomocí žárovek. Světlo do místnosti můžete přivést i přirozenou cestou, a to navíc světlo denní, které má blahodárný vliv na vaše zdraví i psychiku. Řešením je světlovod se střešní kopulí a tubus, který tvoří výkonná zrcadla s…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA