REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dřevostavby šetří náklady na vytápění

Kdo chce dlouhodobě ušetřit za bydlení, může pro něj být odpovědí ekonomická dřevostavba, která snižuje provozní náklady na energie až o desítky procent. V České republice i dalších zemích je přitom nejoblíbenější dřevostavba typu bungalov, u níž si můžete zvolit malé i větší dispozice, a to včetně garáže nebo pracovny.
Zdroj: Haas Fertigbau s.r.o.
Zdroj: Haas Fertigbau s.r.o.

Oblíbené jsou střední a velké bungalovy

Každý má jiný vysněný domov, ať jde o velikost, zařízení místností, nebo soukromí a možnosti trávení volného času. Z desítek jednopodlažních dřevostaveb je mezi zákazníky dlouhodobě oblíbený bungalov Instinkt s dispozicí 4+kk a garáží; kdo však auto nemá, nebo bude parkovat venku, může zvolit variantu 5+kk s pracovnou a větším obývacím pokojem, který lze navíc otevřít do střechy a  doplnit o střešní okna.

Z menších bungalovů je dostupný například rodinný dům Rapido 1-60, v němž najdete obývací pokoj spojený s kuchyní a ložnici. Samozřejmostí je sociální zařízení a samostatná technická mistnost. Zlatým středem pak může být třeba bungalov Lucky 1-84 4+kk s dostatečně velkými pokoji i pro čtyřčlennou rodinu.

Úspora provozních nákladů může být až 70 % ročně

Hlavní výhodou kvalitních dřevostaveb je energeticky nenáročný provoz. Například bungalovy i patrové domy společnosti Haas Fertigbau splňují i ve standandrardním provedení parametry pasivních domů.

Certifikované obvodové stěny o tloušťce 40 cm (z nichž 20 cm tvoří tepelná minerální izolace) díky velkému fázovému posunu brání přehřívání interiéru v létě a zabraňují tepelným ztrátám v zimě.

Teplo v zimě a příjemné ovzduší v létě zajišťuje také 40centimentová dřevovláknitá izolace ve stropě přízemních rodinných domů. Optimální teplotu uvnitř navíc udržují okna s izolačním trojsklem.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak si postavit rodinný dům

Zdroj: Adobe Stock -  4Max

Stěny pasivního domu: Z čeho je udělat, jaké musí splňovat vlastnosti

Obvodové stěny pasivního domu jsou společně se střechou a okny další zásadní konstrukcí chránící proti únikům tepla. Jejich konstrukce může být dřevěná či zděná, s dodatečným zateplením nebo jednovrstvá dle preferencí stavebníka a projektanta, filosofie návrhu a specifik stavebního systému. Záleží na celkové…

Srubová stavba

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, jak se staví srub, pokud byste si jej chtěli postavit sami svépomocí. Nutno říci, že stavba takového rodinného domu…

Zdroj: Adobe Stock -  JRP Studio

Základní princip návrhu pasivního domu je jednoduchý

To, co je potřebné, nutné i vhodné pro principy pasivního domu, jsou zároveň kritéria při postupu jeho navrhování. Tudíž celý základ je primárně odvozen od promyšleného návrhu. Pokud užijeme komponenty nejvyšší třídy a kvality pospolu, nemusíme mít zaručen náš požadovaný standard. Vše musí být sladěno a…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA