REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kdo šetří, má za tři – s místem doma je to stejné

Domov je místem, které pro většinu lidí představuje útočiště před vnějším světem, místem, kam se mohou schovat a kde se cítí v bezpečí. Abychom se doma cítili dobře, musíme zde mít k dispozici vše, co ke svému životu potřebujeme. Zejména byty ale nejsou nafukovací a častým problém je nedostatek místa. Jak ho vyřešit? Pomohou posuvné dveře, které na rozdíl od klasických otočných či kyvných dveří nepotřebují při otevírání volný prostor v místnosti.

Posuvný systém PATRIOT Zdroj foto: SOLODOOR a.s.

Do pouzdra nebo na stěnu?

Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do menších bytů, kde je škoda každého nevyužitého metru, a také praktickým řešením do místností, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet. Mohou jezdit po garnýži či pojezdové liště instalované na zdi, nebo zajíždět do stavebního pouzdra. „Pokud se chcete vyhnout větším stavebním zásahům do stávajících zdí či příček, pak jsou ideální volbou posuvné dveře na stěnu, které se objedou bez bourání. Jejich instalace je velmi rychlá a jednoduchá. Pokud plánujete větší rekonstrukci a nevadí vám stavební zásahy, můžete zvolit posuvné dveře do stavebního pouzdra, u kterých se dveřní křídlo při otevření schová z velké části do zdi,“ vysvětluje výhody jednotlivých řešení Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., která patří mezi největší výrobce interiérových dveří a zárubní v České republice.

Posuvné dveře do garnýže. Dveře POLAR 5 se sklem SATINATO. Zdroj foto: SOLODOOR a.s.

Mnohem více než jen úspora prostoru

Využití posuvných dveří přináší kromě úspory prostoru také další výhody. Jednou z těch zásadních je bezbariérovost. Vzhledem k typu otevírání a zavírání a absenci prahu se tak hodí i do domácností seniorů či handicapovaných lidí, kteří jistě ocení i lehkou manipulaci s dveřním křídlem. Velkým benefitem je také bezhlučné otevírání a zavírání – tento typ dveří zcela eliminuje nechtěný hluk spojený s nezamýšleným zabouchnutím dveří způsobeným průvanem nebo nepozornými dětmi. Posuvné dveře jsou k dispozici jak v jednokřídlé, tak dvoukřídlé variantě. Ty se mohou posouvat od sebe na dvě strany nebo na jednu stranu za sebe.

Posuvné dveře do stavebního pouzdra. Dveře VERTIGO 2 s povrchem SOLO MATRIX – MONDENA. Zdroj foto: SOLODOOR a.s.

Posuvné dveře jsou také moderním designovým prvkem – už dávno neplatí, že vypadají jako nevzhledná harmonika. „I v případě posuvných dveří nabízíme luxusní a elegantní dveřní křídla, která jsou dostupná ve velkém množství různých dekorů. Každý si tedy může zvolit dveře podle svého vkusu. Vzhledem k tomu, že k dispozici jsou i prosklené varianty, hodí se tento typ dveří opravdu do každého interiéru,“ uzavírá Martin Dozrál.

SOLODOOR, a. s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Dveře UNICO 11, povrch SOLO MATRIX - MONZA, sklo SATINATO. Zdroj foto - SOLODOOR a.s.

Jaké jsou trendy v designu dveří? Harmonie, elegance a čisté linie

Kdo si někdy vybavoval interiér, jistě potvrdí, že nejde o jednoduchou záležitost. Obzvláště tehdy, když se začíná opravdu „od podlahy“. Zařizování vnitřních prostor bývá náročné i v případě, že cílem je minimalistický vzhled. Důležitým prvkem, který by neměl být nikdy opomíjen, jsou dveře. Nejenže musí být funkční,…

Kazetové rozšíření zárubně v provedení SOLO MATRIX MYSTERY z dílny SOLODOOR  je skvělým doplňkem moderních interiérů

Zvažujete rekonstrukci bytu či domu? Vhodné dveře pozvednou bydlení na vyšší úroveň

V minulém roce jsme trávili doma daleko více času než kdy dříve, což spoustu lidí přivedlo na myšlenku vylepšit si své bydlení. Rekonstrukce bytu či domu je bezesporu náročnou záležitostí, která si kromě financí žádá také fantazii a čas. Jde o změnu na mnoho let, a tak hodiny plánování a vybírání správného řešení…

REKLAMA