REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

For Arch: ESTAV.cz a TZB-info zve na veletrh, živé vysílání a další novinky. Vstupenka zdarma

Veletrh For Arch proběhne od 21. 9. do 25. 9. 2021 ve veletržním areálu PVA v Praze v Letňanech. Na největší veletrh pro stavebnictví a architekturu v České republice se chystá i redakce TZB-info a ESTAV.cz. Připravujeme studiové rozhovory vysílané živě se zajímavými hosty. Pro naše čtenáře máme vstupenku na veletrh zdarma. Aktualizací prošla i oblíbená příručka Jak koupit bydlení.
Zdroj: redakce
Zdroj: redakce

Jak koupit bydlení – nová verze 2021. Ne každá nemovitost je výhra

Koupě nemovitosti se stala v posledním roce skoro módním trendem a lidé při pohledu na zvyšování cen kupují téměř cokoli, hlavně aby to bylo rychle. Nezřídka na to utrácejí rodinné úspory, zřizují hypotéky na celý život. To vše s vidinou uložení peněz, zisku v budoucnu, nebo včasného zajištění bydlení před dalším očekávaným růstem cen nemovitostí. Málokde se ale mluví o tom, že vlastnit nemovitost, nemusí být výhra a může to přinést spousty starostí, i nad rámec klasické údržby.

Nezkušený, neinformovaný kupující může naletět na mnoho skrytých pastí, jaké koupě nemovitosti ukrývá. Potom zjistí, že kvůli technické chybě na domě nebo věcným břemenům nemovitost nelze dále prodat, či jen velmi obtížně nebo výrazně pod kupní cenou. Nebo že bude muset investovat množství času i peněz pro odstranění technických či právních závad. A ze zdánlivě výhodné a narychlo plánované investice se stane lidské neštěstí s velkými ztrátami a starostmi.

Jak tomu předejít radí oceňovaná příručka Jak koupit bydlení. Soubor otázek, které sestavili odborníci sdružení redakcí ESTAV.cz. Příručku si můžete vyzvednout na našem stánku na veletrhu For Arch 2021, kde ji získáte zdarma.

Pro rok 2021 jsme její obsah aktualizovali o otázky, na co si dát pozor při koupi domu, který má nainstalovány fotovoltaické panely.

Příručka je též ke stažení zdarma na stránce projektu Jak koupit bydlení.

Volná vstupenka na veletrh For Arch 2021

Na veletrh se můžete podívat zdarma, díky pozvánce od redakce ESTAV.cz a TZB-info. Volnou vstupenku na veletrh For Arch 2021 v Letňanech naleznete pod tímto odkazem.

Vysíláme živě!

Redakce TZB-info a ESTAV.cz připravila v rámci letošního For Arch ve dnech několikadenní pásmo rozhovorů o stavebnictví, technologiích domů, cenách nemovitostí nebo udržitelném stavitelství. Vysíláme od 20. do 24. září.  Podrobnosti a odkaz na vysílání naleznete na speciální stránce. Nenechte si ujít zajímavé hosty. A pozor, tentokrát vysíláme i v noci. Témata pro noční vysílání budou různorodá, veselá i vážná.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak koupit bydlení

Zdroj: AdobeStock - Wayhome Studio

Vyplatí se hypotéka nebo nájem? Výpočty překvapí. A jak to udělat chytře?

Hypotéka nebo nájem? Odvěká otázka měla vcelku jasnou odpověď, ale se vzrůstajícími ceny nemovitostí, zdražujícími se hypotékami a pokulhávajícím turistickým ruchem ovlivňujícím krátkodobé pronájmy se situace mění. V rozhovoru šéfredaktora ESTAV.cz s analytikem realitního trhu Vítem Souralem jsme se na problém…

Zákon, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

První majitel bytu pro Airbnb v Praze dostal pokutu za porušení předpisů

Pražské úřady uložily pokutu 20.000 korun prvnímu majiteli bytu za porušování stavebních předpisů při krátkodobém ubytování hostů přes platformu Airbnb. Novinářům to dnes řekla radní Prahy pro bydlení Hana Marvanová (za STAN). Podle názoru vedení města musí byty využívané tímto způsobem dodržovat stejná pravidla jako…

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Pražská developerská společnost připraví několik projektů bytových domů

Prahou loni založená Pražská developerská společnost (PDS) připraví na pozemcích vlastněných městem několik projektů stavby bytových domů. Rozhodli o tom radní. Městské bydlení by mělo vzniknout ve Vršovicích, na Smíchově, na Palmovce, na Ládví a na Zlíchově. PDS město založilo právě pro tento účel, podle schváleného…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA