Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ze svých nových teras vidí rodina v Lelekovicích daleko do kraje

Dům, zahrada, bazén, terasa – v jednoduchosti je krása. Své o tom vědí majitelé parcely v Lelekovicích u Brna, kteří si podle téhle jednoduché poučky postavili dům, navrhli zahradu a naplánovali stavbu bezúdržbových teras WoodPlastic®.
Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Druhé největší město v zemi je odtud coby kamenem dohodil, ale když shlížíte z nové terasy dolů do údolí, máte pocit, že příroda a její kouzlo ani nemohou být blíž. Přesně takhle si to jedna moravská rodina vymyslela a přesně takhle se jí to povedlo uskutečnit.

Původní dřevěnou terasu nahradila kompozitní

Dominantou mírně svažité jižně orientované parcely je rodinný dům na jejím vrcholu. Další přirozené centrum zahrady se pak soustředí v její spodní části kolem vodní plochy bazénu. Obě klíčová místa lemují nové atraktivní terasy, ale zatímco ta, která svými pravými úhly bezprostředně navazuje na obytnou část domu, působí záměrně jako co nejpřirozenější pozvánka do zahrady, terasa s atypicky kladenými prkny kolem bazénu zaujme na první pohled.

Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Původní terasa u paty domu byla klasická dřevěná, ale jak už to u takových staveb v exteriéru bývá, nedokázala ani přes maximální úsilí o její údržbu příliš dlouho vzdorovat vlhkosti a dalším nepříznivým vlivům klimatu. Majitelé se proto rozhodli poohlédnout se po nějakém alternativním řešení, a protože v té době zároveň přistoupili i k celkové rekonstrukci bazénu, napadlo je opatřit kvalitní terasou i okolí vodní plochy.

V průběhu přemýšlení o nejvhodnějším materiálu pro vybudování obou nových teras rodina navštívila showroom výrobce kompozitních prken, české společnosti WPC – WoodPlastic. Měli štěstí, protože specialisté na terasy a bazény v Nebovidech u Brna jim bezplatně pomohli ujasnit si možnosti, seznámili je s nabídkou prken a probrali s nimi specifika jejich projektu, včetně předběžného návrhu a jednotlivých variant samotné instalace teras.

Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Stejná prkna, ale dvě zcela odlišně pojaté terasy

Jak v případě terasy u domu, tak i té u bazénu padla nakonec volba na prkna Natur Plus v barevném odstínu Teak. Zákazníkům se líbila kresba povrchu s přírodním vzhledem a jemným probarvením, které koresponduje s celkovým konceptem zahrady i s jižní orientací pozemku. V případě terasy u bazénu hrála při volbě barvy prken svoji roli i skutečnost, že vnitřní prostor bazénu je opatřen méně obvyklou tmavou fólií. A právě s ní a s okolní zelení ladí podle majitelů teakový odstín nejlépe.

Terasa u paty domu o ploše 38 m² má pravoúhlý tvar a technici ze společnosti Art Bazény, kteří ji instalovali, tu pokládali prkna co nejefektivněji, pěkně jedno vedle druhého. Ten pravidelný a dobře předvídatelný rytmus prken a jemných spár, ta dlouhá přímá linka okraje terasy opticky oddělující dům od zahrady, vše jakoby zdůrazňovalo, že tady platí pravidla, tady má rodina bezpečnou půdu pod nohama.

Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Naopak v případě terasy kolem bazénu, která zaujímá plochu 64 m², jakoby se návrh malinko inspiroval slovy architekta Friedensreicha Hundertwassera o tom, že rovná linie je ďáblův nástroj. Právě tady jemné detaily pozorným očím prozradí, jak mimořádným materiálem jsou česká plnoprofilová prkna WoodPlastic® a na jak vysoké úrovni odevzdávají zákazníkům svoji práci montéři vyškolení v Bukovanech u Prahy, kde sídlí výrobce prken, společnost WPC – WoodPlastic.

Prkna lemující terasu bylo třeba nahřát a vytvarovat

Při bližším pohledu je zřejmé, že neobvyklý tvar bazénu, který je navíc ještě situován do mírného svahu zahrady, byl pro návrh i samotnou realizaci terasy zcela určující. Jednotlivé plochy osazené nepravidelně kladenými prkny na sebe navazují a zdůrazňují krásu a radostný rytmus celého místa. Zároveň poukazují i na sepjetí bazénu s bezprostředním okolím, včetně výhledu do údolí, vzrostlé zeleně i nedaleké zídky. Dokonale přesného lemování okrajů bazénu i samotné terasy bylo docíleno opatrným nahřátím kompozitních prken a jejich pečlivým vytvarováním do požadovaných oblouků.

Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Realizace v Lelekovicích ukázala, že spojí-li se osvícení majitelé, špičkový produkt a profesionální práce techniků, může vzniknout plně funkční dílo, které je bezpečné, kvalitní a reprezentativní. Každý detail tu sedí, vše přesně zařezává, voda se třpytí a sluníčko v oblacích příjemně září. Co si přát víc?

WPC - Woodplastic a.s.

logo
výrobní závod, sklad, vzorkovna
Bukovany 181
257 41 Týnec nad Sázavou

telefon: +420 222 531 009
e-mail: wpc@woodplastic.cz

web: www.woodplastic.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Kompozitní prkna Terafest®, výrobce WPC – Woodplastic

Atraktivní a bezpečná terasa, kterou si rodina z Plzeňska zamilovala

Rodinná novostavba v západních Čechách dokonale snoubí eleganci s funkčností. K atraktivnímu vzhledu domu a jeho bezprostředního okolí přispívá i na první pohled jednoduchá, částečně zastřešená terasa z kompozitního dřeva Terafest ® .

Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

Při výběru materiálu terasy myslete i na náročnost údržby

Zima je tu. Se vší svou vlezlostí a nástrahami. Každý sluneční paprsek je malým svátkem a věčně mokrá prkna na terase lákají už jen ty nejodolnější z nás. Je čas odpočívat a vůbec nikdo netouží řešit nějaké nedodělky či opravy. I na to je třeba myslet, pokud se rozhodujete, z jakého materiálu postavíte svoji novou…

Zdroj: woodplastic.cz

Při výběru terasy z WPC hraje roli každý detail

Pokud zvažujete novou terasu, nebojte se obrátit na odborníky. Záleží totiž na každém detailu. Český výrobce WPC – WoodPlastic poskytuje bezplatné konzultace. Na co se zájemci obvykle ptají?

Zdroj: WPC - Woodplastic a.s.

Pořízení terasy z WPC se vyplatí, jen když vsadíte na kvalitu

Při výběru nové terasy hraje roli každý detail, a proto není na místě dělat ukvapená rozhodnutí. Na trhu je celá řada produktů, ale jen některé dokážou splnit vaše představy o atraktivní a bezúdržbové terase s dlouhou životností. Nechte si poradit, jak na to.