Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Při výběru materiálu terasy myslete i na náročnost údržby

Zima je tu. Se vší svou vlezlostí a nástrahami. Každý sluneční paprsek je malým svátkem a věčně mokrá prkna na terase lákají už jen ty nejodolnější z nás. Je čas odpočívat a vůbec nikdo netouží řešit nějaké nedodělky či opravy. I na to je třeba myslet, pokud se rozhodujete, z jakého materiálu postavíte svoji novou terasu.
Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

Každá terasa vyžaduje pravidelnou péči, dokonce i ta takzvaně bezúdržbová. Náročnost údržby se odvíjí především od materiálu, z něhož je terasa vyrobená. Platí přitom jednoduché pravidlo: Ti, kdo preferují autentičnost a krásu dřeva, musí počítat s tím, že budou do péče o svoji terasu investovat hodně času, peněz i úsilí. Úplně jinak je tomu v případě prken z kompozitu dřeva a polymeru.

Ne každý kompozit splní vaše představy

Dobře navržené a správně vybudované terasy z kvalitního kompozitu vyžadují minimální péči bez nutnosti prkna natírat, olejovat či impregnovat. Údržba takových teras spočívá v občasném opláchnutí prken vodou, ideálně pod tlakem, mastné fleky je třeba co nejdříve umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu zamést. To je všechno.

Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

I když se však rozhodnete pro terasu z kompozitu, stále ještě nemáte vyhráno. To, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC, je kvalita prken. Pro dlouhou životnost terasy je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců a především pak dovozců propastné.

„Tuzemský trh s WPC zažívá obrovský boom a pro zákazníky není úplně snadné se v nabídce zorientovat. Doporučuji začít tím, že se zaměříte na prověřeného výrobce s dobrými referencemi. Takového, který vám pomůže jak s návrhem, tak i výběrem povrchů a barev,“ doporučuje Petr Hromek, specialista společnosti WPC – WoodPlastic.

Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

Špičkový český výrobek jménem Terafest®

V případě tuzemských zákazníků je nespornou výhodou skutečnost, že k nejvýznamnějším evropským výrobcům a dodavatelům prken ze směsi dřevité moučky obohacené o vysokohustotní polyethylen patří právě česká společnost WPC – WoodPlastic. Každé z jejích prken opouští brány závodu s unikátním rodným listem, a tak není divu, že firma poskytuje na své výrobky záruku až 25 let.

Zdravotně nezávadné terasy, ploty i obklady stěn Terafest® vyráběné ve středočeských Bukovanech dlouhodobě odolávají veškerým rozmarům počasí – prachu, dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči výkyvům teplot, ale i bazénové chemii či slané vodě. Kompletně recyklovatelná prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou.

Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

Na kvalitních prknech od WPC – WoodPlastic se netvoří třísky ani štěpy. Mají plný profil, takže na rozdíl od některých dutých prken se nekroutí ani nepraskají a snadněji a rychle se montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Prkna Terafest® mají speciální protiskluzový povrch a skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění.

Ptejte se odborníků, pomůžou vám ušetřit

Některé terasy z materiálu Terafest® jsou ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady, každá řada je k dispozici v široké škále barev a povrchů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

„Ideální je probrat své požadavky s odborníky, ať už osobně, nebo třeba on-line,“ radí Petr Hromek a upozorňuje: „Nejde jen o to, že experti vám pomohou zorientovat se v možnostech výběru, ale vyjdou vám vstříc i s bezplatným návrhem terasy tak, abyste ušetřili nejenom čas, ale například i materiál.“

Terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic

Ještě, než k vám sluneční paprsky zavítají znovu v plné síle, navštivte některé z terasových center WPC – WoodPlastic nebo se s odborníky firmy spojte on-line. Pomohou vám navrhnout vaši novou terasu, včetně výběru těch správných barevných odstínů. Bude to cedr? Nebo spíše decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge či tmavý Eben? On i ten ocelově šedý Inox vypadá nádherně…

WPC - Woodplastic a.s.

logo
výrobní závod, sklad, vzorkovna
Bukovany 181
257 41 Týnec nad Sázavou

telefon: +420 222 531 009
e-mail: wpc@woodplastic.cz

web: www.woodplastic.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Kompozitní prkna Terafest®, výrobce WPC – Woodplastic

Lidé, kteří už mají zkušenost s údržbou dřevěné terasy, volí častěji kompozit

Prkna z kompozitního dřeva jsou atraktivní, odolná, nepodléhají hnilobě, vyžadují jen minimální péči, a přitom vykazují velmi dlouhou životnost. Díky tomu patří k oblíbeným materiálům pro stavbu teras, plotů nebo jsou využívána jako dekorativní prvek na budovách. Jak je to však s jejich ohleduplností k životnímu…

Kompozitní prkna Terafest®, výrobce WPC – Woodplastic

Kvalitní terasy z WPC jsou zdravotně nezávadné a šetrné k přírodě

To, že by terasa měla vydržet dlouhou dobu funkční, bezpečná a atraktivní, bereme už jako zcela samozřejmou věc. O to větší důraz se dnes klade na její další přednosti, jako je odolnost, minimální náročnost na údržbu nebo šetrnost vůči životnímu prostředí a zdraví uživatelů.

Zdroj: WPC – Woodplastic a.s.

Limity využití kvalitního kompozitu určuje odvaha investorů a fantazie architektů

Kompozitní prkna se dnes nejčastěji uplatňují v exteriérech rodinných domů v podobě teras, plotů nebo obkladů stěn. Přední evropský výrobce a dodavatel prken Terafest®, česká společnost WPC – Woodplastic, však registruje stále větší zájem ze strany soukromých firem, veřejných institucí nebo městských samospráv. Ruku…

Zdroj: WPC – Woodplastic a.s.

Montáž terasy z kompozitních prken Terafest® není žádná věda

Český výrobce a dodavatel kompozitních teras, společnost WPC – Woodplastic, poskytuje na svá prkna Terafest® záruku až 25 let. Podmínkou uznání garance je správná instalace prken. Montáž nové terasy můžete svěřit profesionálům anebo ji provést svépomocí. Díky přehlednému instalačnímu manuálu a systému pro pokládku…

Terasa od WPC – WoodPlastic a.s., produktová řada Terafest

Ze svých nových teras vidí rodina v Lelekovicích daleko do kraje

Dům, zahrada, bazén, terasa – v jednoduchosti je krása. Své o tom vědí majitelé parcely v Lelekovicích u Brna, kteří si podle téhle jednoduché poučky postavili dům, navrhli zahradu a naplánovali stavbu bezúdržbových teras WoodPlastic ® .

Zdroj: woodplastic.cz

Při výběru terasy z WPC hraje roli každý detail

Pokud zvažujete novou terasu, nebojte se obrátit na odborníky. Záleží totiž na každém detailu. Český výrobce WPC – WoodPlastic poskytuje bezplatné konzultace. Na co se zájemci obvykle ptají?