Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nová terasa Terafest® přispívá k vyššímu komfortu pobytu na zahradě

Nová kompozitní terasa u rodinného domu v Napajedlech ukazuje, jak málo stačí, aby se z vaší zahrady stalo místo, které vás nepřestane lákat. K zábavě, k odpočinku, a když na to přijde, tak i k práci.
Zdroj: WoodPlastic
Zdroj: WoodPlastic

Když se majitelé domu rozhodli pořídit svému bazénu na zahradě terasu, měli poměrně jasnou představu, jak celou realizaci pojmout. Významně k tomu přispěla i profese pána domu, který je strojař. Precizní návrh je základem pro jakoukoli stavbu, ale neméně důležitý je i kvalitní materiál a v neposlední řadě pak to, kdo a jak se ujme jeho instalace.

V tomto případě se investoři rozhodli pro sázku na jistotu. Spojili se s Františkem Horkým z nedalekých Kunovic, který je certifikovaným partnerem společnosti WPC – WoodPlastic, českého výrobce a dodavatele kompozitních prken. Po konzultaci s ním se rozhodli pro prkna Terafest® s povrchem Forest Plus v barvě Teak.

Tato prkna jsou díky svému vzoru ideální pro bezpečný pohyb kolem bazénu. Navíc dokážou dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i slunečnímu UV záření, jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Ačkoli jejich údržba spočívá jen v občasném zametení a opláchnutí vodou, přesto na ně výrobce poskytuje záruku až 25 let.

Návrh terasy zahrnoval jak bezprostřední okolí bazénu, tak navazující částečně zastřešený prostor. Součástí realizace bylo i obložení opěrné zídky a vybudování atypické lavičky s pohodlným šikmým opěradlem podle návrhu majitele. Finální instalaci všech prvků včetně vybraných prken dokončil František Horký během několika málo dnů.

Další informace o produktech WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie a praktická doporučení lze nalézt na www.woodplastic.cz.

WPC - Woodplastic a.s.

logo
výrobní závod, sklad, vzorkovna
Bukovany 181
257 41 Týnec nad Sázavou

telefon: +420 222 531 009
e-mail: wpc@woodplastic.cz

web: www.woodplastic.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Kompozitní prkna Terafest®, výrobce WPC – Woodplastic

Lidé, kteří už mají zkušenost s údržbou dřevěné terasy, volí častěji kompozit

Prkna z kompozitního dřeva jsou atraktivní, odolná, nepodléhají hnilobě, vyžadují jen minimální péči, a přitom vykazují velmi dlouhou životnost. Díky tomu patří k oblíbeným materiálům pro stavbu teras, plotů nebo jsou využívána jako dekorativní prvek na budovách. Jak je to však s jejich ohleduplností k životnímu…

Zdroj: WPC – Woodplastic a.s.

Limity využití kvalitního kompozitu určuje odvaha investorů a fantazie architektů

Kompozitní prkna se dnes nejčastěji uplatňují v exteriérech rodinných domů v podobě teras, plotů nebo obkladů stěn. Přední evropský výrobce a dodavatel prken Terafest®, česká společnost WPC – Woodplastic, však registruje stále větší zájem ze strany soukromých firem, veřejných institucí nebo městských samospráv. Ruku…

Zdroj: WPC – Woodplastic a.s.

Montáž terasy z kompozitních prken Terafest® není žádná věda

Český výrobce a dodavatel kompozitních teras, společnost WPC – Woodplastic, poskytuje na svá prkna Terafest® záruku až 25 let. Podmínkou uznání garance je správná instalace prken. Montáž nové terasy můžete svěřit profesionálům anebo ji provést svépomocí. Díky přehlednému instalačnímu manuálu a systému pro pokládku…

Kompozitní prkna Terafest®. Zdroj: WPC – Woodplastic

Dřevěný kompozit Terafest® nabízí víc než jen alternativu

Důležitým přínosem moderních stavebních materiálů je, že nám umožňují klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru. Jedním z takových materiálů je WPC, který se ukázal jako ideální volba pro stavbu teras, plotů či obkladů stěn. K nejúspěšnějším evropským producentům prken z…