REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nové světlíky společnosti VELUX pro ploché střechy

Nové designové světlíky s plochým a zaobleným sklem jsou ideálním řešením pro obytné budovy. Díky svému elegantnímu a minimalistickému designu – oceněnému cenou Red Dot Design Award 2021 – nabízejí světlíky VELUX nové generace maximální přísun denního světla a jedinečný výhled: majitelé domů vidí jen sklo a oblohu.
Zdroj: archiweb.cz

S touto novinkou nyní portfolio VELUX nabízí řešení pro každou plochou střechu: světlíky s kopulí bez izolačního zasklení pro nevytápěné budovy, světlíky s kopulí a izolačním zasklením pro obydlené budovy a světlíky s plochým a zaobleným sklem pro milovníky nejmodernějšího designu.

Výrobky jsou už nyní k dispozici v sedmi různých rozměrech od 60 x 60 cm do 120 x 120 cm, ale ještě letos VELUX rozšíří své portfolio o velikosti 150 x 100 cm, 150 x 150 cm a 200 x 100 cm! Nové světlíky jsou určené do střech se sklonem od 0° do 15° a ocení je i montážní firmy, protože se snadno instalují díky předvrtaným otvorům a integrovaným zasouvacím maticím pro snadnou montáž pomocí jeřábu. Navíc zajišťují vynikající zvukovou izolaci – až 42 dB – od vnějšího hluku a izolační dvojsklo či trojsklo s vnitřním vrstveným sklem zvyšuje energetickou účinnost. Mimořádně nízká hodnota U dosahuje v případě dvojskla 0,65 W/m²K u zaobleného skla a 0,75 W/m²K u plochého skla, resp. 0,55 W/m²K a 0,60 W/m²K v případě trojskla. Tyto parametry jsou zárukou vynikající tepelné izolace a snižují potřebu energie na vytápění.

Zdroj: archiweb.cz

Každý z nových světlíků lze zvolit v neotevíravé, elektrické a od září také v solární variantě. Všechny jsou kompatibilní s širokým spektrem příslušenství pro zvýšení vnitřního komfortu, včetně diskrétně umístěných venkovních markýz proti přehřívání nebo zatemňujících rolet.

V nabídce řešení VELUX do plochých střech si mohou zájemci vybrat také světlíky s kopulí, které poskytují rozptýlené denní světlo, optimální soukromí a kvalitní zvukovou izolaci. Vyznačují se nízkou potřebou údržby a jsou ideální pro nevytápěné průmyslové budovy, jako jsou sklady, garáže nebo menší výrobní haly. Vyšší variantou pro obytné domy jsou světlíky s kopulí a zasklením. Skládají se z kopule a základny s nízkoenergetickým dvojsklem a kvalitní izolací.

VELUX Česká republika, s.r.o.

logo
Sokolova 1d
619 00 Brno

telefon: +420 531 015 512
e-mail: info.v-cz@VELUX.com

web: www.velux.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Velux

Virtuální showroom VELUX

Prohlédněte si výrobky VELUX pohodlně a bez cestování přímo ze svého domova. Nový virtuální showroom je pro vás otevřen 24 hodin každý den.

Nové střešní okno VELUX s trojsklem a prémiovými benefity za dostupnou cenu

Nové střešní okno VELUX s trojsklem a prémiovými benefity za dostupnou cenu

Okno s novým zasklením bude k dispozici ve všech běžných velikostech, v celodřevěné i bezúdržbové úpravě, s horním i spodním ovládáním. Z pohledu instalace se nic nemění, okno je připraveno na standardní i zapuštěnou montáž a je kompatibilní s montážními doplňky VELUX.

RenovActive – trend rekonstrukcí budoucnosti

RenovActive – trend rekonstrukcí budoucnosti

Ročně se renovují jen 2 % bytového fondu. Nízký počet renovací má vliv na energetickou efektivitu budov, i zdraví jejich obyvatelů. Řešením této situace by mohlo být zintenzivnění renovačních procesů. Ukázkou, jak na to, může být inspirativní projekt přestavby sociálního bydlení do aktivního standardu nedaleko…