Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové střešní okno VELUX s trojsklem a prémiovými benefity za dostupnou cenu

Okno s novým zasklením bude k dispozici ve všech běžných velikostech, v celodřevěné i bezúdržbové úpravě, s horním i spodním ovládáním. Z pohledu instalace se nic nemění, okno je připraveno na standardní i zapuštěnou montáž a je kompatibilní s montážními doplňky VELUX.

Vyrobeno pro udržitelné stavebnictví

Společnost VELUX opět nastavuje nový standard výrobků pro moderní a udržitelné stavebnictví. Reaguje na přísnější požadavky nejen české legislativy a uvádí na trh energeticky úsporné okno s lepším útlumem hluku. Novinka mj. umožní instalovat větší počet střešních oken a vyhovět tak nárokům na rovnoměrnější prosvětlení, které přinesla norma ČSN  EN 170037:2019 Denní osvětlení budov.

Rok 2020 byl dlouhodobě vnímán jako zlomový v oblasti udržitelnosti a tepelné ochrany budov. Spolu se zpřísňováním hlukových map jde o celkové zvýšení požadavků na střešní okna. Nové okno VELUX dosahuje Uw = 1,0 W/m2K, při zapuštěné montáži dokonce pouze Uw = 0,94 W/m2K, a zároveň je k dispozici za dostupnou cenu.

Střešní okno Velux s novým zasklením

Vyšší tepelná i zvuková izolace

Lepší parametry nového okna jsou dány speciálně upraveným trojsklem. Nové zasklení 64 má tloušťku jednotlivých tabulí 6-3-4 mm, pokročilejší nízkoemisní vrstvu V11 a vylepšený termoplastický distanční rámeček SAG (TPS). Jako meziskelní plyn byl použit argon. Výsledkem je úroveň tepelné izolace, jaké doposud dosahovala pouze prémiová zasklení VELUX.

Tloušťka skel a jejich uspořádání jsou důležité také pro akustický komfort. Tabule skla v různých tloušťkách účinněji absorbují hluk různých frekvencí. Hodnota zvukového útlumu se u nového okna zvýšila na Rw = 35 dB. Ve srovnání s předchozí generací cenově dostupného trojskla – zasklením 61 s Rw = 32 dB – se útlum hluku z vnějšího prostředí přibližně zdvojnásobil. Lepší zvuková izolace se projeví také třetím benefitem – redukcí hluku z deště.

Velux spodní ovádání - nový standard plus

Samočistící vrstva

Čtvrtým benefitem nového okna je snadná údržba. Vnější sklo je opatřené samočistící vrstvou N2 o tloušťce pouhých 10 mikronů. Tento speciální omyvatelný povlak se aktivuje teprve na střeše vlivem slunce a deště, po aktivaci už funguje trvale. Při dešti kapky vytvoří jednolitou vrstvu a ze skla stečou nejen samy, ale vezmou s sebou i nečistoty.

Ekologický obal

Nové okno bude dodáváno ve 100% recyklovatelném obalu, na který postupně přejdou i další výrobky VELUX. Přechod na nový způsob balení je jedním z kroků, kterými chce společnost VELUX splnit svůj globální závazek: Do roku 2041, ke stému výročí svého založení, se zavázala dosáhnout celoživotní uhlíkové neutrality, a to jako první společnost ve stavebnictví. Cílem je snížit uhlíkovou stopu výrobků o 50 %, mj. právě díky ekologičtějšímu balení a dopravě. Zároveň chce VELUX vymazat svou historickou uhlíkovou stopu. V praxi jde o zachycení 5,6 milionu tun CO2, což odpovídá uhlíkovým emisím společnosti VELUX v letech 1941 až 2041. Zachyceny budou prostřednictvím projektů na obnovu lesů a biodiversity, na nichž VELUX spolupracuje se Světovým fondem na ochranu přírody WWF.

Střešní okno Velux s novým zasklením

Dostupné od 1. 1. 2021

Okno s novým zasklením bude k dispozici ve všech běžných velikostech, v celodřevěné i bezúdržbové úpravě, s horním i spodním ovládáním. Z pohledu instalace se nic nemění, okno je připraveno na standardní i zapuštěnou montáž a kompatibilní s montážními doplňky VELUX.

Nové okno lze doplnit motorem na elektrický či solární pohon a dálkově ovládat. Následně se může napojit také na inteligentní systém řízení zdravého vnitřního prostředí VELUX ACTIVE with NETATMO nebo chytrou domácnost. Okno je kompatibilní se všemi vnitřními i venkovními doplňky VELUX.

Novinka je odpovědí na zpřísňující se legislativu, aktuální výzvy dneška i nejčastější požadavky zákazníků. Současně jde o další mezník ve vývoji střešních oken VELUX. Přestože dánská značka nabízí trojskla už celou dekádu, teprve snížení jejich cen v roce 2017 přineslo průlom v poptávce.  Za poslední tři roky se podíl trojskel v prodeji oken značky VELUX zvýšil z 15 % na 80 %. Nové zasklení 64 chce tento proces dále akcelerovat a umožnit zákazníkům, aby si pořídili střešní okno vyšší kategorie a přispěli tak k vyšší kvalitě staveb.

VELUX Česká republika, s.r.o.

logo
Sokolova 1d
619 00 Brno

telefon: +420 531 015 512
e-mail: info.v-cz@VELUX.com

web: www.velux.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Velux

Virtuální showroom VELUX

Prohlédněte si výrobky VELUX pohodlně a bez cestování přímo ze svého domova. Nový virtuální showroom je pro vás otevřen 24 hodin každý den.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA