REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Účinné větrání s tichými ventilátory Helios

Kvalitní větrání zvýší komfort bydlení. Především v koupelnách bez oken je žádoucí účinné větrání, které neježe odstraní pachy a vlhkost, ale hlavně účinně zabrání tvorbě plísní. Ventilátory Helios do koupelen a WC, vyznačující se dlouhou životností, výkonnými motory s extrémně tichým chodem, oceněným designem a možností instalace přímo nad vanu či sprchu, vám v tom pomohou.

Zdroj: Helios

Rodina ventilátorů Helios MiniVent® M1

Ventilátory MiniVent® M1 v jednotném minimalistickém vzhledu a s celou řadou ocenění za design jsou ideální pro větrání toalet, koupelen a dalších malých a středně velkých místností v bytech, průmyslových a obchodních prostorech s přímým prostupem skrz zeď. Jsou elegantní v každém interiéru, ale přitom nenápadné. Vývoj a výroba probíhá výhradně v Německu, což zaručuje nejvyšší standardy kvality.

Vzduch do miniventilátoru MiniVent® M1 proudí ze všech bočních stran. Čelní strana zůstává uzavřená a dokonale čistá. Nečistoty jsou skryté, a tak neruší interiér jako ventilátory s odkrytou nasávací mřížkou.

Ventilátory MiniVent® M1 jsou mimořádně energeticky úsporné, což dokládá i označení „greenTec-Label“ pro energeticky mimořádně úsporná zařízení. Vysokou účinnost zajišťuje výkonné oběžné kolo s optimalizovaným prouděním a odnímatelné usměrňovací kolo. Sériově je v M1 zabudovaná samočinná těsně uzavírající zpětná klapka. Typ M1/150 je navíc vybaven efektivním EC motorem, což při regulaci otáček vede k úspoře až 50 % ve srovnání s běžným motorem na střídavý proud.

Zdroj: Helios

Helios vyvinul technologii UltraSilence®, jež zaručuje tichý chod a nejnižší hodnoty hluku pro každý výkonový stupeň. Uvedením miniventilátoru MiniVent M1 s inovační technologií UltraSilence® na trh stanovil Helios nový standard – pouhých 25 dB (A) při 75 m3/h. U typu M1/150 dokonce pouhých 35 dB (A) při výkonu 22 m3/h.

Na výběr je základní provedení, varianta s doběhem, s hygrostatem, s čidlem přítomnosti či s řízením otáček 1-10 V. Všechny varianty mají dva stupně otáček a všechny typy nabízíme pro tři průměry potrubí: DN 100, 120 a 150 mm.

MiniVent® M1 nezná kompromisy a lze jej nainstalovat téměř kamkoli díky ochraně proti stříkající vodě IP X5. Splňuje normu DIN VDE 0100-701 a proto jej můžete bez obav instalovat i v zóně 1 na stěnu či na strop v libovolné poloze.

Zdroj: Helios

Tiché a výkonné ventilátory Helios ELS

Helios ELS jsou velmi tiché, úsporné a elegantní ventilátory pro odvětrání místností s výfukem do stoupačky s dlouhou trasou např. ve vícepodlažních domech. Drží stejnou designovou linii jako miniventilátory M1. Rovněž způsob nasávání vzduchu z boku je totožné, čelní strana tak zůstává stále dokonale čistá.

Zdroj: Helios

Díky revolučnímu provedení oběžného kola dosahují, ve srovnání s jinými přístroji, nejvyššího tlakového výkonu (výtlak vzduchu až do 31 pater budovy) při nejnižší možné hladině hluku (jen 26 dB(A) při základním stupni větrání). Nabízíme v provedení s obj. průtokem 60 m3 (vhodné pro odvětrání jedné místnosti, např. koupelny) nebo 100 m3 (vhodné pro odvětrání až dvou místností, např. koupelny a WC nebo kuchyně). V obou variantách v provedení jedno- a dvojrychlostním, u varianty 100 m3 i třírychlostním. Ventilátory ELS lze bez obav instalovat (stejně jako MiniVent® M1) v prostorech se zvýšenou vlhkostí (IPX5).

Ventilátory ELS sestávají z ventilátorové jednotky ELS a vhodného pouzdra. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké pouzdro zvolit, pak je přesně pro vás určeno univerzální pouzdro ELS-GU pro zapuštěnou montáž s hloubkou pouhých 89 mm, případně ELS-GAP pro povrchovou montáž. Zaručuje téměř neomezené možnosti montáže. Výfukové hrdlo je možné pootočit na bok (dodávané v poloze směrem nahoru), doleva nebo doprava. Pomocí příslušenství je možný výfuk vzduchu směrem dozadu v jakékoliv poloze. Vzduch lze odvětrat ze dvou místností, případně odsávat pachy přímo z WC přes splachovací potrubí. 

Zdroj: Helios

Specialitou ventilátorů Helios ELS je indikace znečištění filtru. Červená kontrolka signalizuje zanesení filtru a s tím spojený pokles výkonu. Mimořádně velká plocha filtru s vysokou kapacitou zadržování nečistot zajistí dlouhé intervaly mezi čištěním. Filtr lze jednoduše umýt třeba v myčce, ušetříte tak za nákup drahých jednorázových filtrů.

Zdroj: Helios

Nákup ventilátorů Helios a další informace

Produkty zakoupíte v e-shopu www.est-shop.cz. Více informací najdete na produktových stránkách www.ventilace-helios.cz. Máte-li další dotazy k ventilátorům Helios, obraťte se s důvěrou na naše technické oddělení.

Elektro-System-Technik s.r.o.

logo
Centrála
Pod Pekárnami 338/12
19000 Praha 9

telefon: 266 090 711
e-mail: obchod@est-praha.cz

web: www.est-praha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Foto: MŽP ČR

Nová zelená úsporám Light. Peníze dostanete předem. Šanci mají ti nejzranitelnější

Příjem žádostí běží, ale s podporovanými úpravami domů bylo možné začít již od 12. září loňského roku. Nová zelená úsporám Light má tentokrát pomoci domácnostem seniorů a dalším nízkopříjmovým skupinám obyvatel, aby se snáze vyrovnaly s rostoucími cenami energií. Zajímavé mohou být i nejrůznější kombinace podpor.…

Foto: akad. arch. Aleš Brotánek, ABatelier Sedlice

Zateplili s rozmyslem i dotacemi. Byty větrají s rekuperací tepla. Příkladná rekonstrukce bytových domů na Příbramsku

Obnova dvaceti bytových domů na sídlišti z 50. let v Milíně nedaleko Příbrami. Komplexní stavební úpravy se týkaly zateplení, výměny oken a dveří, instalováno bylo řízené větrání se zpětným získáváním tepla; změnil se i celkový způsob vytápění. Výrazně se tak zvýšil uživatelský komfort a snížily se náklady na energie.

Foto: CPD

Jak se žije v pasivním domě. Navštivte ho. Zeptejte se majitelů kolik platí za energie

Po delší koronavirové pauze se opět otevírají veřejnosti pasivní domy v rámci tradiční akce s názvem Dny otevřených pasivních domů. Pořádá ji organizace Centrum pasivního domu ve vybraných listopadových dnech. Nahlédnout můžete do celé řady staveb a zjistit, jak se pasivní domy staví a jak se v nich žije.

REKLAMA