REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výhody a nevýhody posuvných dveří na stěnu a kam si je pořídit

Při výběru interiérových dveří se nemusíte omezovat jen na klasické dveře otočné, ale můžete sáhnout po praktických posuvných dveří, které se instalují na stěnu. Co vám nabídnou?
Zdroj: Plancher s.r.o.
Zdroj: Plancher s.r.o.

Typickým znakem posuvných dveří na stěnu je jejich umístění na kolejnici (na garnýži), po které se posouvají podél stěny.

Jak vybrat posuvné dveře na stěnu?

Ať už je dveřní křídlo otevřené nebo uzavřené, vždy bude v prostoru vidět, proto si dejte pozor na volbu dekoru, který si pro dveře zvolíte. Ideálně by měl ladit se zbytkem interiéru. V nabídce Plancher si můžete vybrat posuvné dveře na zeď ve stejných dekorech a provedeních, jako je nabídka dveří otočných, takže nebudete mít problém sladit si dveře do jednotného designu.

Omezeni nejste ani ve výběru rozměrů. Posuvné dveře na stěnu se nabízejí v šířích 60/70/80/90/100/110 nebo i 120 cm. Nejčastěji se tyto dveře volí pro obývací pokoje, kuchyně, šatny, komory, pracovny apod.

Výhody a nevýhody posuvných interiérových dveří

K hlavním plusům patří úspora místa, protože dveřní křídlo při otevření nezabírá žádný prostor. Při otevření dveří vám dveře nebudou nikde překážet a interiér bude působit čistě a uhlazeně.

Šoupací dveře na stěnu mají i pár nevýhod - nedokáží tolik těsnit a při otevření zabírají místo na stěně, u které by jinak mohl stát nábytek nebo by se na ní mohly umístit obrazy.

Stavební otvor pro posuvné dveře na stěnu

Pro usazení závěsných dveří na stěnu se volí vždy zeď, která umožňuje plné otevření dveří. Ať už budete chtít posuvné dveře na stěnu v jednokřídlé nebo dvoukřídlé variantě, rozmyslete si, zda využijete obložkovou zárubeň nebo vám bude příjemnější jen začištěný stavební otvor.

Plancher s.r.o.

logo
Lovosická 439/42
19000 Praha 9

telefon: 603 279 682
e-mail: kelbich@plancher.cz

web: www.plancher.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: plancher.cz

Posuvné dveře šetří prostor

Vaše domácnost neoplývá přebytečným prostorem, a proto hledáte jakýkoliv způsob, jak ušetřit drahocenné místo? Velmi praktickým a elegantním řešením jsou posuvné dveře.