Základní stavební jednotkou suché výstavby jsou sádrokartonové a sádrovláknité desky. Ty slouží jako povrchová vrstva konstrukce, ať už dřevěné či kovové. Ke správné instalaci je také zapotřebí množství dalších komponentů. „Ať už sháníte nejrůznější tmely, výztuže, upevňovací pásky či tepelnou izolaci, zavítejte do hobbymarketů Hornbach. Jaký materiál zvolit a jakým způsobem při suché výstavbě postupovat, vám ochotně poradí proškolený personál,“ uvádí David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach.
- V první fázi si průběh stěny za pomoci tesařské šňůry naznačte na podlaze a s využitím zednického pravítka a vodováhy následně přeneste na stěny a strop.
- Dále je nutné postavit spodní konstrukci UW a CW profilů pro vložení připravených desek.
- Na zadní stěnu profilu umístěte po celé délce těsnící pásku.
- UW profily upevněte šroubovými hmoždinkami do stropu a podlahy a stejně postupujte v případě CW profilů určených na zeď.
- Do vzniklých dělicích příček poté uložte sádrové a izolační desky.
- Na spáry použijte tmel.
- V tuto chvíli je čas na důkladné obroušení a penetrační nátěr.
- Finálním krokem je pak pokládka obkladu či dlažby nebo aplikace tapety podle vašeho uvážení.
Rekonstrukce či výstavba „suchým způsobem“ umožňuje dosáhnout velmi efektního výsledku, a to zcela jednoduchým způsobem. Dělicí stěny dnes navíc disponují mnoha užitečnými vlastnostmi, jako jsou například zvýšená pevnost a tvrdost. Jsou také požáruvzdorné a mají vynikající tepelné i zvukové izolační schopnosti. Pro všechny, kteří přemýšlejí o novém vzhledu bytu, půdy nebo podkroví, je dnes na trhu k dispozici rozsáhlá nabídka materiálů i šikovných pomůcek. Řadu z nich najdete v hobbymarketech Hornbach, kam se nemusíte bát zajít ani pro radu a inspiraci.
Sdílet / hodnotit tento článek