Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zabezpečený dům díky bezpečnostním dveřím a oknům

Kde jinde bychom se měli cítit bezpečně než ve svém vlastním domově. Při snaze o dostatečné zabezpečení bychom se měli zaměřit zejména na okna a vstupní dveře, kudy zloději hledají cestu do domu nejčastěji.
Zdroj: Keraservis

Základem je ten správný materiál

Při výběru bezpečnostních dveří je to první, co vybíráte, jejich materiál. Častým materiálem pro bezpečnostní dveře je ocel. Ocelové dveře jsou odolné nejen proti vloupání, ale také proti rozmarům počasí a hluku.

Bezpečnostní dveře je možné zvolit také z hliníku, které mají téměř nekonečnou životnost a vyznačují se minimální potřebou údržby. Hliník je pevný, ale zároveň lehký materiál, který umožňuje dveře používat i desítky let. Cenově se jedná ovšem o dražší variantu bezpečnostních dveří.

Levnější alternativou jsou plastové vstupní dveře. Ty mají skvělé termoizolační vlastnosti, ale nedoporučuje do jejich konstrukce instalovat bezpečnostní zámky.

Zdroj: Keraservis

Pomozte materiálům bezpečnostním systémem

Zvýšit bezpečnost vašich dveří můžete integrací různých technologií a bezpečnostních systémů. Příkladem může být například bezpečnostní cylindrická vložka, která zabraňuje vyháčkování, vylomení, odvrtání a vytržení. Pomoci si můžete také skenerem prstů nebo digitální klávesnici. Účinnou obranou je také záchyt dřevního křídla, který znemožní vypáčení a vyražení dveří.

Zabezpečení oken je nutností

Kromě vchodových dveří se zloději často snaží dostat do domu oknem. Dobrá zpráva je, že zabezpečovací systémy jdou instalovat do oken ze všech nejčastěji používaných materiálů. Plastová okna jsou vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy. Jsou stabilní, odolají hluku i povětrnostním podmínkám. Vybrat si je můžete v celé řadě odstínu a podtrhnout tak požadovaný vzhled vašeho domu.

V posledních letech roste také popularita dřevěných oken. Jedná se o přírodní materiál, který dodá domu elegantní vzhled. Třetím nejčastěji používaným materiálem pro výrobu bezpečnostních oken je hliník. Díky výborných tepelně-izolačním vlastnostem a snadné implementaci bezpečnostních systémů, jsou hliníková okna ideální pro výplně velkých stavebních otvorů.

Zdroj: Keraservis

Bezpečnostní systémy pro vaše okna

I bezpečnost oken můžete zvýšit pomocí doplňkových bezpečnostních technologií. V případě zabezpečení oken je vhodné začít u kliky. Tu je možné opatřit trezorovým zámkem, který chrání okno před vnějším vypáčením v místě, které bývá často slabinou. Pomoci může také celoobvodové přilepení tabule skla k okenním křídlu, které znemožňuje vytlačení skla. Doporučujeme vybrat si tvrzené bezpečnostní sklo, které se při násilném pokusu o rozbití skla nerozsype, protože je drží pohromadě ještě folie. Užitečným pomocníkem jsou také elektronická čidla, která jsou na první pohled neviditelné a hlásí, zda jsou okna nebo balkonové dveře otevřené či zavřené.

Zdroj: Keraservis

Nenechte v oblasti zabezpečení domova nic náhodě a nechte si poradit od odborníků. V Centru bydlení a designu Kaštanová najdete v showroomu Porte Karpi zástupce rakouské společnosti Internorm, která je špičkou v oblasti bezpečnostních oken a dveří. Ohledně vhodného zabezpečení vchodových dveří vám také poradí v showroomu českého výrobce LOMAX. Domluvte si nezávaznou schůzku a mějte bezpečí svého domu pod kontrolou.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Střešní okna Roto - Centrum bydlení a designu Kaštanová Zdroj: Centrum bydlení a designu Kaštanová

Střešní okna jsou zárukou úspory v zimě i v létě

Pokud existuje skupina lidí, která se na přicházející léto dívá s obavami, jsou to majitelé podkrovních bytů. Střešní okna sice přináší řadu výhod, jako například fantastický výhled na noční oblohu, ale zároveň dovedou v bytě pořádně zatopit. V zimě mohou naopak potrápit s únikem tepla. Se střešními okny Roto a…

Zdroj: Keraservis

Jak vybrat interiérové dveře

Nabídka interiérových dveří na trhu je široká a najít v ní ty pravé do naší domácnosti může být složité. Máme pro vás stručný návod, jak se ve světě interiérových dveří zorientovat. Navíc přidáváme pár tipů, co by vám mohlo rozhodování usnadnit.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA