REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Při výběru tepelného čerpadla je dobré neohlížet se pouze na cenu

Energetická krize a nutnost zamýšlet se nad ochranou klimatu přinesla mimo jiné velký boom i v oblasti tepelných čerpadel. Přesto v nás tato forma vytápění stále vzbuzuje mnoho otázek. Opravdu se investice do nich vyplatí? Jaká bude návratnost? Hodí se všude, nebo jen pro novostavby? Vyžaduje venkovní jednotka spoustu prostoru? Pracují tepelná čerpadla pouze s podlahovým vytápěním? Nebude venkovní jednotka hlučná? Pokud vás trápí jen toto, pak se nemáte čeho obávat.
Zdroj: PR Protherm

Co by vás ale trápit mohlo, je to, jaké tepelné čerpadlo, respektive od kterého dodavatele, si jej vybrat. Na trhu se za poslední dobu objevilo mnoho dodavatelů napříč cenovým rozpětím i původem výrobků. V případě této investice určitě doporučujeme vyvarovat se posuzování pouze podle ceny. Jak víme, pořízení tepelného čerpadla vyžaduje vyšší počáteční investici, ale s ohledem na návratnost se v mnoha případech určitě stále vyplatí. Dále je třeba ptát se po referencích a realizovaných zakázkách. Anebo se můžete vydat přímo za renomovanými výrobci s léty prověřenou kvalitou jak jejich výrobků, tak poskytovaného prodejního i poprodejního servisu. Mezi takové si dovolíme se hrdě zařadit i my se značkou Protherm.

Zdroj: PR Protherm

V našem sortimentu nabízíme tepelná čerpadla řady GeniaAir v provedení vzduch-voda. Přestože tato tepelná čerpadla pro svůj provoz potřebují samozřejmě i přívod elektrické energie, tak při správném navržení tepelného čerpadla lze dosáhnout toho, že až 75 % spotřeby energie bude pokryto právě z volně dostupných obnovitelných zdrojů.

Tepelná čerpadla Protherm GeniaAir se skládají ze dvou částí. Venkovní jednotky, která absorbuje teplo z okolního vzduchu a je umístěna ve venkovním prostoru domu. A vnitřní jednotky, která je nejčastěji umístěna v technické místnosti, kuchyni nebo ve sklepě. Tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního prostředí a přeměňuje jej na energii pro vytápění. Potřebuje přibližně 1 kWh elektřiny, aby vyprodukovalo 4 kWh topné energie. Ale není to jen o generování tepla, v létě naopak lze tepelným čerpadlem chladit. A nezapomeňme ani na ohřev vody. Protherm nabízí i řešení s integrovaným zásobníkem teplé vody. Venkovní jednotky tepelných čerpadel Protherm jsou jedny z nejtišších na trhu. Sousedé uslyší ve vzdálenosti tří metrů od venkovní jednotky zvuk, který odpovídá tikotu hodinek. A tepelná čerpadla lze samozřejmě ovládat i přes aplikaci ve vašem mobilním zařízení.

Zdroj: PR Protherm

Protherm nabízí obě varianty tepelných čerpadel, jak variantu monoblok, tak variantu split. Rozdílem v těchto variantách je, že u monobloku GeniaAir Mono se topná voda ohřívá přímo ve venkovní jednotce tepelného čerpadla a potrubím je vedena do domu. U GeniaAir Split se topná voda ohřívá až ve vnitřní jednotce. Každá z variant má své výhody a nevýhody, proto je vždy doporučeno se o výběru poradit přímo s odborníky. Tepelná čerpadla jsou řešením jak pro novostavby, tak i pro starší domy. Vždy je však třeba projekt správně uchopit a zároveň je třeba se na každý projekt podívat individuálně a zvážit, co je pro danou situaci tím nejlepším řešením.

Zdroj: PR Protherm

Neméně důležitý je také prodejní a poprodejní servis. V případě našich tepelných čerpadel garantujeme, že o tepelné čerpadlo bude dobře postaráno po celou dobu jeho životnosti. Spolupracujeme se širokou sítí proškolených montážních firem a servisních partnerů po celé České republice, kteří mají naši plnou podporu, a velmi rádi se o vaše tepelné čerpadlo postarají i po uplynutí záruční doby.

Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)

logo
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 811
e-mail: protherm@protherm.cz

web: www.protherm.cz/pro-nase-zakazniky/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)

Tepelné čerpadlo od výrobce nejprodávanějších elektrokotlů

Značka Protherm začala své výrobky prodávat na českém trhu již v roce 1992. Tehdy byl jejím stěžejním výrobkem elektrický kotel, který v jejím portfoliu představuje jeden z hlavních produktů dodnes.