REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vývoj ceny plynu je pozitivní

​​​V poslední době můžeme pozorovat poměrně výrazný vývoj v oblasti cen plynu, který má přímý vliv nejen na ekonomiku, ale také na každodenní život každého z nás.

Zdroj: Ušetřeno.cz

Vývoj cen plynu

V současnosti dochází k dynamické proměně trhu s energiemi a jinak tomu není ani u plynu. Jeho cena je dnes vyšší, než před rokem 2021, a to kvůli energetické krizi. České domácnosti tedy musí řešit výrazné úspory v oblasti spotřeby plynu, i změnu smlouvy nebo svého dodavatele.

Cena plynu se v průběhu let stále vyvíjí, přičemž od roku 2023 začala postupně klesat. Dodavatelé díky tomu svým zákazníkům nabízí výhodnější produkty, které pomohou zmírnit dopady na jejich rodinný rozpočet.

Cena plynu na burze

Chcete mít větší přehled o vývoji cen zemního plynu na trzích? Podívejte se na náš jednoduchý a srozumitelný přehled průměrných cen na denním trhu za poslední 4 roky:

Rok Cena EUR/MWh
2020 10
2021 47
2022 123,4
2023 43,1

Zdroj: Spot Market Index ke dni 21. listopadu 2023

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Ušetřeno.cz

Jak na úsporu energií

​V poslední době můžeme pozorovat výrazný vývoj v oblasti cen plynu, který má přímý vliv nejen na ekonomiku, ale také na každodenní život každého z nás. Ukážeme vám ty nejlepší tipy jak ušetřit.

Zdroj: Ušetřeno.cz

Jak se počítá cena plynu?

Hlídáte ceníky dodavatele plynu, kontrolujete svou spotřebu na plynoměru a šetříte, kde se jen dá? Přesto možná bylo vaše poslední vyúčtování nepříjemně vysoké. Jak je to možné?