REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Piazzetta Národního divadla ožije výstavou s unikátní dřevěnou instalací a relaxační zónou

Přijďte si užít atmosféru dřeva a přírody a načerpat inspiraci. Od 18. dubna do 22. května proběhne na piazzettě Národního divadla výstava dřevěné architektury, která je součástí devatenáctého ročníku Salonu dřevostaveb, festivalu a výběrové přehlídky současné dřevěné architektury v Čechách a na Slovensku. Součástí bude také relaxační zóna, díky které budou moci návštěvníci zažít atmosféru českého lesa přímo ve městě.
Zdroj: Prodesi, s.r.o.

Baví vás architektura a udržitelné stavebnictví? Chystáte se stavět a chcete se dozvědět více o aktuálních trendech a nových technologiích? Pak určitě zavítejte na piazzettu Národního divadla, kde se 18. dubna uskuteční Den dřevěné architektury s řadou zajímavých přednášek a setkání s architekty a odborníky z oboru, a kde bude také zahájena výstava 19. ročníku Salonu dřevostaveb.

Zdroj: Prodesi, s.r.o.

Výstava více jak třiceti nejvýznamnějších staveb ze dřeva, které v posledním období vznikly v Čechách a na Slovensku, bude umístěna na atraktivní dřevěné instalaci, která ozvláštní veřejný prostor náměstí a nabídne kolemjdoucím relaxační zónu s posezením uvnitř dřevostavby v českém lese. Návrhu instalace se letos ujali architekti z atelieru Prodesi / Domesi spolu se zahradními architekty z atelieru Partero. Jejich společnou prvotní snahou bylo prostor náměstí vhodně doplnit a zvýšit tak jeho kvalitu pro lidi. Hlavní inspirací jim byl motiv kruhu, který má hlubokou symboliku a který bude osázený zelení.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Foto: Jakob Stig Nielsen

Obilný dům žije tradicemi i dnes. Se dřevem to ve Skandinávii vždy uměli

Kulturní a historický význam Jutského poloostrova, který tvoří hlavní pevninskou část Dánska, představuje budova zvaná Obilný dům. Pochází z dílny renomovaného studia Reiulf Ramstad Arkitekter a představila se poprvé české veřejnosti v rámci loňského Salonu dřevostaveb.

Zdroj: ©Jannes Linders, Team V Architecture

Navrhli nejkrásnější byty v Amsterdamu, teď se chystají do Prahy

Bytový dům Haut v Amsterdamu je unikátní v mnoha směrech. Dřevěný mrakodrap s jednadvaceti podlažími patří k nejvyšším dřevostavbám na světě. Především je ale mimořádně ekologický a vyniká svojí udržitelností. Jeho autoři, nizozemské studio Team V, se právě chystají do Prahy. Vystoupí v rámci Salonu dřevostaveb,…

REKLAMA