Deficit technicky vzdělaných lidí u místních firem se ukázal jako problém i na Podnikatelském fóru na jaře 2015.
Myšlenku na této stuaci něco změnit podpořili i regionální zaměstnavatelé a koncepce Ústavu technického vzdělávání bude také na jejich potřeby v budoucnu určitě reagovat. I vedení města Litoměřice přiložilo ruku k dílu a vyjádřilo projektu plnou podporu. Byla vytipována budova s vhodnou dispozicí i polohou - bývalé drážní dílny přiléhající k novému areálu Sběrného dvora. Výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace obsahovalo i požavek na architektonickou studii a vítězné řešení odpovídá zadání.
Vizualizaci podoby objektu představil mladý architekt Jakub Pleyer. "Počítáme s tím, že objekt koncipovaný jako energeticky úsporný by byl rozšiřován v několika etapách. Zajímavý je dvěma prosklenými tubusy, jimiž demonstrujeme sílu techniky," uvedl pro ČTK architekt, jehož stopy najdeme podle serveru Severočeši.cz nejen v rodinném atelieru ‘precisarchitecture.’ v Litoměřicích, ale i na Technické univerzitě v Liberci na Katedře nosných konstrukcí.
Vznik instituce podporují i zástupci litoměřických firem
Další etapa na cestě k otevření ÚTV se uskutečnila 19. října v DK v Litoměřicích. Součástí druhých Technických her byla i mediální prezentace projektu ÚTV za účasti partnerů (Lovochemie, Hennlich, TRCZ, Balkancar, Města Litoměřice a zástupců Ústeckého kraje).
Vedení města uvažuje o využítí dotací od státu a podle peněz bude také probíhat rekonstrukce. Nejdříve hlavní část objektu, pak část, kde byly byty a nakonec přístavba včetně tubusů.
"V projektu spatřujeme ojedinělou příležitost toho, jak začít systematicky vést děti k technice, a vychovávat si tak budoucí technicky schopné zaměstnance, kterých je na pracovním trhu velký nedostatek," zmínil Martin Jonáš ze strojírenské společnosti Hennlich.
Sdílet / hodnotit tento článek