REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sokrates Sedlácká barva – novinka mezi vodou ředitelnými barvami

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s  maximálním prodloužením životnosti. To znamená snížení četnosti oprav. Aplikuje se přímo na surové dřevo – zásadně bez použití napouštědel a základových barev, proto výrazně snižuje pracnost.

Sedlácká barva je technicky komplikovaný, ale výjimečný produkt, vyrobený na bázi uretanizované fermeže, oleje, hydrofobních vosků a speciálního pojiva. Má vysokou odolnost na povětrnostní vlivy s vynikající flexibilitou, kterou propůjčují celému systému oleje.  

Poskytuje líbivý, na omak velmi příjemný pololesklý povrch, s dokonalým vykreslením textury dřeva. Silně odpuzuje vodu. Po zaschnutí je zcela bez dolepu.

SOKRATES® Sedlácká barva®  je dokonale krycí již při prvním nátěru

Sedlácká barva má excelentní rozliv, bez náročnosti na speciální štětce. Tím, že barva nevyužívá napouštěla ani základové barvy, výrazně snižuje pracnost – šetří čas – vaše peníze. Bonusem Sedlácké barvy je odolnost povrchu před napadením plísněmi, houbami a řasami. Tím zamezuje v jejich prorůstání do dřevěného podkladu. Uretanizovaná fermež s olejem zajišťují vynikající penetrační schopnosti se 100% odolností na loupání. Současně ale prodlužují zasychání nátěru. Pro venkovní prostředí se aplikuje ve dvou vrstvách a to vždy až po zaschnutí vrstvy první, nejlépe druhý den, podle teploty a vlhkosti vzduchu. Tím, že se barva dokonale vsákne, zpevňuje povrch dřeva do hloubky při zachování jeho kresby. Standardně se dodává v 11 severských odstínech. Tónování na další odstíny je možné.

Použití na zvláště namáhané dřevo v exteriéru i v interiéru

SOKRATES® Sedlácká barva®  je určena především na savé surové dřevo a savé minerální podklady pro venkovní a vnitřní prostředí, jako jsou pergoly, chatky, dřevěné oplocení, opláštění budov, dveře, okna, předměty pro děti, vhodný selský nábytek, zahradní nábytek a podobně.

Jak postupovat při nátěru

Povrch dřeva, zejména málo savého, např. dub, je vhodné dostatečně zdrsnit, např. skelným papírem cca č. 80. Dřevo musí být suché a čisté. Staré dřevo musí mít stále ještě dostatečně soudržný povrch. Nesmí se již rozpadat. Při použití na nesavé podklady, jako jsou nedokonale odstraněné předchozí nátěry, kovové součásti plotů a podobně, dochází k prodloužení zasychání.

SOKRATES Sedlácká barva je extrémně penetrující krycí barva na dřevo určená pro hobby i profesionální použití.SOKRATES Sedlácká barva je extrémně penetrující krycí barva na dřevo určená pro hobby i profesionální použití.

Barvu je vhodné aplikovat především štětcem, nebo vhodným válečkem. Při aplikaci stříkáním je pečlivě sledovat a dodržovat přiměřenou tloušťku nátěru.

Při aplikaci štětcem, zejména prvního nátěru, nanášíme jenom přiměřeně tlustou vrstvu, kterou postupně stahujete a která se vsákne. Nesmíte na povrchu dřeva ponechávat nevsáklé loužičky Sedlácké barvy.

Druhý nátěr provádíte vždy až po dobrém zaschnutí prvního nátěru. Pokud druhý nátěr nanesete na polozaschlý předchozí, tak výrazně prodloužíte dolep celého systému. Přes extrémní kryvost Sedlácké barvy, což může být zavádějící, je pro exteriér nutné provést vždy dva nátěry a to proto, že o životnosti nátěru rozhoduje také jeho celková tloušťka, zde však nikoliv neúměrná. Sedlácká barva není barva akrylátová, kde se vytváří dokonalý film postupným prosycháním celé tlusté vrstvy.

Po dobu delších pracovních přestávek a po ukončení použití je nutné obal s barvou vždy dokonale uzavřít. Pokud máte v obalu již malé množství barvy, která nebude v dohlednu použita, je vhodné povrch lehce zakropit a to z důvodů omezení možnosti tvorby škraloupu, který je nutné před dalším použití odstranit. Nikdy jej nerozmíchávejte zpět do barvy.

Předměty ošetřené Sedláckou barvou, zejména světlé odstíny, mohou při dlouhodobém uskladnění ve tmě vlivem přítomnosti fermeže a oleje žloutnout, při vystavení slunci se opět vybělí.

Věříme, že budete s naším novým produktem spokojeni a že splní vaše očekávání.

Více informací.

BUILDING PLAST spol. s r.o.

logo
Nádražní 786
50351 Chlumec nad Cidlinou

telefon: 495 489 000
e-mail: info@barvy-sokrates.cz

web: www.barvy-sokrates.eu/cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

SOKRATES Sedlácká barva výrazně zkrášluje dřevo a dokonale vykresluje texturu dřeva.

Sokrates Sedlácká barva – skvělý parťák pro dřevo

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. To znamená snížení četnosti oprav. Sedlácká barva není barva z kategorie levných produktů, ale nabízí hodně. Je to skutečně jiná barva a její vlastnosti jistě oceníte.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA