V pohodlné vaně bezvadně zrelaxujeme, proto výběru té pravé věnujeme čas. Je celkem jedno, zda je z akrylátu, smaltované oceli nebo litiny. Nezáleží ani tolik na velikosti, ale spíše na ergonomicky propracovaném tvaru včetně vnitřního členění.
Přinášíme vám 7 praktických rad, které je dobré při výběru nové vany zohlednit
- Velikost vany má odpovídat našim skutečným potřebám. U zbytečně velké vany s velkým objemem riskujeme plýtvání vodou.
- V obchodě se bez obav položíme do vany. Hned zjistíme, jak pohodlně se do ní vstupuje, zda nám vyhovuje její tvar i vnitřní členění. Když ne, šup do jiné!
- Vana pro dva je sice originální, ale projde nám dveřmi v bytě? Při výběru vany tudíž myslíme i na průchodnost skrze dveřní zárubně.
- Dobře ergonomicky navržená vana má ve vnitřní části oporu pro nohy. V ní se cítíme bezpečně a pohodlně. Ne vždy platí, že velká vana je komfortní.
- V případě akrylátových van určitě sledujeme sílu materiálu. Kvalitní má tloušťku 4 nebo 5 mm. Ostatním se obloukem vyhneme: jde o náhražky, které nejsou stabilní a mohou i praskat.
- Volně stojící vany vyžadují dostatek prostoru, hůře se z nich vystupuje (nemůžeme se opřít o zeď), úklid podlahy (vytírání třeba pod vanou na nožkách) vyžaduje více času.
- Keramický obklad asymetrické vany je náročnější než klasické. Hlídejme tedy více řemeslníky – obkladače.
Sdílet / hodnotit tento článek