REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dřevohliníková okna – nadčasový design vašich oken

Tápete v široké nabídce oken, v jejich provedení a materiálech? Máme pro vás tip, a tím jsou dřevohliníková okna. Díky této speciální kombinaci dvou oblíbených materiálů získáte pro sebe a svůj dům mnoho výhod. Navíc vzhledem k tomu, že okna nejsou celohliníková, nezatíží do takové míry vaši peněženku.

Říká se, že okna a dveře jsou vizitkou majitele domu, a proto by jejich výběr neměl být ponechán náhodě. V případě, že se ještě stále rozhodujete jaký materiál využít, dovolte nám doporučit stále oblíbenější dřevohliníková okna, jež v sobě skýtají jen ty nejlepší vlastnosti z obou materiálů. Výhodou hliníku je jeho vysoká odolnost, díky které vám okna vydrží téměř neomezeně. Dřevo použité v interiéru má také velmi dlouhou životnost. Tyto okna také nevyžadují téměř žádnou péči, vyhnete se tak do budoucna dalším nákladům na jejich údržbu.

Svým designem se hliníková okna hodí hlavně do moderních staveb, kde působí luxusně a dají se dobře přizpůsobit stavbě. Vnitřku pak dřevo dodává útulnost a přírodní vzhled. Barva hliníkové i dřevěné části okna je volitelná. Hliník se dá také skvěle použít i v podmínkách, kde je použití například celodřevěných oken nevhodné. Třeba na místech s permanentní vlhkostí, nebo tam, kde jsou vystavena působení agresivních látek. Další nespornou výhodou těchto materiálů je jejich velká pevnost, která umožňuje vytvořit opravdu pevnou konstrukci. Dřevohliníková okna se tak hodí i jako velkoformátová, kde se při jejich výrobě používá vlepované sklo. V dnešní době je také velmi důležité jak okna izolují teplo. Současné technologie dovolují vyrábět okna s maximálním tepelně izolačním efektem. Kromě tepla by okna měla izolovat i zvuk, vlastnosti těchto oken uvítáte i v rušném prostředí jelikož jejich zvukový útlum je až 45 dB.

Výběr oken je velmi důležitou součástí plánovacího procesu budoucí stavby. Při tomto rozhodování je podstatné zohlednit celkový design domu, zhodnotit co vlastně od oken očekáváte, jaké by měly mít vlastnosti a také jaký je váš rozpočet. Obecně si myslím, že dřevohliníková okna jsou naprosto ideální kombinací pro každého, kdo chce kvalitní okna s moderním designem, které přitom nezruinují jeho rozpočet,“ radí zástupce společnosti Domestik, která se mimo jiné specializuje i na výrobu a montáž oken.

Navštívit můžete také originální showroom, v sídle společnosti Domestik, kde se můžete podívat na všechny dostupné typy oken, a to v reálný instalacích. Vyškolený personál vám také poskytne spoustu užitečných rad a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

Domestik s.r.o.

logo
Křenova 438/3
16200 Praha 6

telefon: +420 233 931 394
e-mail: info@domestik.cz

web: www.domestik.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

REKLAMA