REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Komplex Feltrinelli Porta Volta - dynamické architektonické dílo prozářené světlem

Komplex Feltrinelli Porta Volta vybudovaný podle návrhu studia Herzog & de Meuron architects, se otevřel pro veřejnost koncem roku 2016. Jde o originální návrh, který je zosobněním snah o obohacení měnícího se městského centra přímo v srdci Milána.

Projekt tvoří dvě spojené budovy, v nichž se nachází ústředí nadace Giangiacomo Feltrinelli a kanceláře firmy Microsoft Italia. Komplex je obklopen velkoryse pojatým městským parkem s cestami pro cyklisty i pěší návštěvníky.

Feltrinelli Porta Volta - MilanoFeltrinelli Porta Volta - Milano

Styl budovy o délce 188 metrů a výšce 32 metrů je reminiscencí na podélné lineární struktury, které můžeme nalézt u hospodářských budov lombardského venkova. AGC vyrobila pro tento nový architektonický počin 1224 oken a celkem dodala více než 10 000 metrů čtverečních skel. Ve vysoce kvalitní skleněné fasádě se odráží okolní milánská zástavba, čímž dochází k organickému propojení venkovního prostředí a vnitřku budovy. Pro tuto významnou budovu zvolila AGC řešení kombinující skla Stopray Vision-72T 10 mm a Stratophone G fasT 44.2, která splňují veškeré bezpečnostní, tepelně izolační i akustické požadavky.

Vezmeme-li v úvahu prostředí, v němž se komplex nachází (umístění, tvar a strukturu) představují výrobky AGC ideální řešení, jak z hlediska samotného architektonického návrhu, tak i pokud jde o tepelnou a zvukovou izolaci, protisluneční ochranu a bezpečnost.

AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

logo
Sklářská 450
416 74 Teplice, Řetenice

telefon: 417 50 11 11
e-mail: czech@eu.agc.com

web: www.agc-glass.eu/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Thermalium © AGC Glass Europe

Exklusivní design v Thermaliu Teplice - podtrženo skly Lacobel a Matelac

Nové srdce Teplic – tak někteří obyvatelé nazývají nedávno otevřený komplex termálních bazénů Thermalium v lázeňském domě Beethoven v teplických lázních, největší, nejteplejší a nejmodernější termální bazén v ČR. Teplické prameny zde dostaly největší prostor za celou svou historii.

Nové vzorky skel Imagin navrhli studenti

Nové vzorky skel Imagin navrhli studenti

AGC se obrátilo na mladé odborníky a ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou v Železném Brodě vyhlásilo studentskou soutěž o nový vzor, určený pro výrobu ornamentního skla v čiré a matné verzi. Aby se zajistilo, že nové vzory budou svou podstatou vycházet ze současných bestsellerů, posloužily…

REKLAMA