Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Majitelé mnoha nemovitostí si myslí, že postavením nového domu či rekonstrukcí toho stávajícího mají na spoustu let po starostech. Je to pravda jen částečně: pokud podcení průběžnou údržbu, mohou brzy řešit velké problémy.

Lindab, přední světový výrobce střešních a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli, proto nabádá: prevence je lepší než likvidace následných škod či dokonce újmy na zdraví.

Střechu, která je korunou vašeho domu, můžete během podzimu v klidu připravit na plískanice, mráz, led a sníh. A díky tomu ji mít na jaře příštího roku jako novou. Pokud si střecha žádá větší zásah, je právě teď nejvyšší čas na její kompletní výměnu, aby do zimy bylo vše hotovo.

Důkladná prohlídka střechy je nutná

Velkou zátěží pro vaši střechu mohlo být letošní horké léto se silným UV zářením a řídkými, zato však prudkými dešti a bouřkami. „Ujistěte se, že jarní vítr a letní krupobití u vás nezpůsobily žádné škody. Zvláště pokud je vaše střecha již starší, prověřte případné důlky, trhlinky či dírky. U betonových a hliněných střech vyměňte všechny poškozené tašky. Poškození tohoto typu obvykle hradí pojišťovna – nezapomeňte ji tedy nejprve kontaktovat, než se do opravy pustíte,” radí Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab. „Zkontrolujte, že všechny spoje na střeše jsou v pořádku. Riziko hrozí zvláště členitějším střechám: střešní okna, vikýře, boční spoje, úžlabí, komíny – na to vše je třeba se zaměřit především. Ujistěte se, že lemování a spáry jsou v pořádku a zabrání pronikání vody,“ dodává Štěpán Lášek.

Věnujte pozornost okapům a svodům

Během větrného podzimu se listí, větvičky a drobné nečistoty často hromadí v okapech a svodových rourách. Tím se zpomaluje odtok vody ze střechy, v horším případě voda dokonce přetéká z okapů ven. „Když se voda v okapech drží dlouho, může způsobit předčasné opotřebení jejich nátěru a ochranné vrstvy. V horším případě mohou okapy, zvláště pokud už jsou starší a nejsou již z výroby opatřeny povrchovou úpravou, začít reznout. Když voda zamrzne, její zvětšující se objem a hmotnost mohou poničit spoje a okapové háky,” varuje Štěpán Lášek. Nezapomeňte proto během podzimu odstranit všechny větvičky nebo listí, které by mohly zabránit odtékání vody ze střechy do okapů.

Pohybujte se po střeše bezpečně!

Že se vám, najaté firmě či kominíkům na střechu špatně dostává a obtížně se po ní pohybuje? Asi jste zapomněli na bezpečnostní prvky. Ty je ve vašem vlastním zájmu třeba mít na každé střeše, v jakémkoli klimatickém prostředí od hor až po nížiny. Pro bezpečný a snadný přístup a pohyb na střeše i ochranu vašeho okolí před sjížděním sněhu a ledu v zimě je určen komplexní systém Lindab Safety. Ten lze montovat nejen na plechové střešní krytiny od profilovaných až po drážkované, ale i na střechy z dalších známých materiálů. Majitelé domů mohou zvolit buď lakované provedení, které je velmi estetické a trvanlivé, nebo ekonomičtější variantu z pozinkované oceli.

Nevíte si rady? Zavolejte odborníky!

Pokud se údržbou střechy zabývat nechcete, nebo si vaše střecha žádá větší zásah, je čas obrátit se na odborníky. Technické oddělení Lindabu vám poskytne nejen konzultace, ale i nezávaznou cenovou kalkulaci – například v případě, že se rozhodnete pro instalaci bezpečnostních prvků Lindab Safety. Součástí servisu Lindabu je mj. úvodní návštěva vaší stavby, návrh technického řešení, kladečský plán i doporučení prověřené, certifikované montážní firmy. To vše bezplatně. A když při prohlídce střechy před zimou zjistíte, že ani opravy či přidání bezpečnostních prvků už její stav výrazněji nezlepší, může vám přijít vhod současná akční nabídka Lindabu. Pokud se rozhodnete pro zbrusu novou střechu, budete mít 30 % zdarma. Při odběru nad 50 m2 to platí pro všechny profilované a drážkované střešní krytiny (Topline, Ideal, Mega, Goodlock, Seamline, SRP Click) i pro komplexní okapový systém Lindab Rainline a Lindab Magestic. A k dodání prakticky ihned – takže na zimu bude váš dům perfektně připraven. Na střešní krytiny poskytuje Lindab nadstandardní záruku 15-30 let podle typu zvolené povrchové úpravy.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindab.cz, www.lindabstavby.cz, www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Lindab

Osobitá dřevostavba v Brdech se střechou od Lindabu

Když se děti osamostatnily a odešly z domova, rozhodli se jejich rodiče splnit si sen o novém bydlení uprostřed přírody. Jejich představám nejlépe vyhověla nízkoenergetická patrová dřevostavba.

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Na nejčastější otázky majitelů domů, jak si poradit s bílou zimou, aby sníh na střechách neznamenal nebezpečí, odpovídá Petr Kulhavý, technický manažer společnosti Lindab - předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapový systém Lindab Rainline je již léta nejprodávanější na českém trhu. Má totiž univerzální využití na různé budovy a hodí se prakticky ke všem typům střech. Společnost Lindab, přední světový designér, výrobce a prodejce střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, pro svůj okapový systém vytvořila novou…

Připravte se na sucho i prudké lijáky. Nepodceňujte kvalitní odvodnění střech

Připravte se na sucho i prudké lijáky. Nepodceňujte kvalitní odvodnění střech

V posledních letech čelíme extrémním povětrnostním jevům, projevujícím se mimo jiné změnami v množství a rozložení srážek. Dlouhá období sucha se střídají s prudkými lijáky a bouřkami, které naše domy často nacházejí nepřipravené a zanechávají za sebou citelné ztráty včetně těch finančních. Na intenzivnější a často…

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Povrchové úpravy ocelových plechů pro střešní krytiny směřují k větší mechanické a korozivní odolnosti a trvanlivosti. Současné trendy v povrchových úpravách ocelových střešních krytin popisuje Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab, která je předním světovým designérem, výrobcem a prodejcem…

Lindab PREMIUM nyní v akci a 1/3 střechy zdarma

Lindab PREMIUM nyní v akci a 1/3 střechy zdarma

Lindab: nový, vylepšený povrch střech PREMIUM nyní v akční nabídce spolu s jednou třetinou střechy zdarma. Povrchová úprava PREMIUM nyní prakticky za stejnou cenu jako je standardní úprava CLASSIC a s prodlouženou, 20letou zárukou.