Je jedno, jestli máte podlahu z ušlechtilého kamene, nebo z některé z moderních hmot, po kterých se chodí v nákupních centrech. Vždycky potřebujete o její povrch pečovat komplexním způsobem, který jej chrání před mechanickým poškozením, i poškozením způsobeným například použitím nevhodné úklidové chemie. Praxe je však zatím zcela opačná.
„Obracejí se na nás facility firmy, kterým nikdo nikdy neřekl, jak správně o konkrétní povrchy pečovat, ani jak je čistit. Výsledkem je nulová údržba a špatné čištění, což vede k poškození podlahy a zkrácení její životnosti,“ vysvětluje Jan Hrdlička, jednatel Facility Special Services. Jeho společnost se totiž zaměřuje právě na renovaci podobně poškozených podlahovin. Ty je nejdřív potřeba odborně vyčistit a zbavit je tak nejviditelnějších závad, jako je třeba zabarvení mramoru kvůli špatným úklidovým prostředkům…
Následuje revitalizace a pak je potřeba položit ochrannou vrstvu. Takovou, která nevydrží jen dva roky, jak je běžné, ale celých pět let!
„Při použití ochranných systémů Finalit druhé generace, což je plast-polymerová nanotechnologie, dostává podlaha ochranný systém s garantovanou pětiletou funkčností. Zušlechtěný povrch znamená přirozeně i výborný vzhled. Přestože se takto ošetřený povrch dá celých pět let leštit, má stále parametry protiskluzové ochrany R9, tedy na gumovou podrážku a protismykové úpravy v rozmezí T 5,5 až 6,5 podle stupnice a součinitele smykového tření, jak je definuje platná norma ČSN 74 4505 Podlahy,“ vypočítává Hrdlička.
To jsou informace obzvlášť zajímavé pro firmy, které dodavatel nechal „ve štychu“ a neposkytl jim kvalitní informace o tom, jak se o podlahy v novém objektu starat. Hodí se ale i facility firmám, po kterých majitelé nemovitostí často chtějí nejen úklid, ale i renovaci povrchů.
Sdílet / hodnotit tento článek