REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Infrapanely v činžovním domě uspořily až 60% nákladů!

Jste provozovatelem či majitelem činžovního domu a nebo hledáte vhodný komfortní nájemní byt a přemýšlíte při výběru i nad provozními náklady? Ukážeme si na praktickém příkladu, jak úsporné jsou nyní nejnovější generace infrapanelů Wellina.
Zdroj: usby.cz

Nejčastějším typem činžovního domu jsou v centrech měst starší cihlové domy bez zateplení s novými okny. To je i případ realizace celého činžovního domu v Praze v blízkosti metra Anděl. Dům má čtyři patra a na každém patře 5 bytů o ploše cca 45 m2 s výškou stropu 3 metry.

Zvolené řešení vytápění infrapanely Wellina bylo použito ve všech bytech a koupelnách a bylo jediným zdrojem vytápění. Ohřev TUV zajišťují běžné kompaktní bojlery.

Infrapanely byly instalovány na stěny i do stropních konstrukcí zapuštěné do SDK stropu do rámů.

Regulace je řešena běžnými termostaty, ale je připravena na centrální řízení přes PC, pokud by se režim provozu bytů měnil na hotel či jiné ubytovací zařízení.

Každý byt je osazen dvěma panely 1100 W a v koupelně 350 W. Bojler má příkon 2 kW. Sazba elektrické energie byla nastavena na tarif D57d.

Po třech letech provozu se provozní náklady ustálily na cca 1200-1400 Kč / měsíc s kompletním provozem domácnosti od vytápění, přes běžnou spotřebu a ohřev TUV.

Jedná se tak o nejúspornější systém na vytápění podobných prostor s přesným rozúčtováním pro každou domácnost zvlášť.

Pro majitele činžovních domů rádi připravíme nezávazně kalkulaci změny topného systému a pro nájemníky, které tento systém zaujal poskytneme více informací na usby.cz.

USby s.r.o. - Infratopení WELLINA

logo
Otavská 175/12
196 00 Praha 9 - Čakovice

telefon: 608 366 737
e-mail: info@usby.cz

web: www.usby.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA