REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jika: Tři tipy, jak z koupelny vytvořit příjemné relaxační prostředí

Koupelna je místem, ve kterém snad každý z nás začíná svůj den a trávíme v ní nemalé množství času. Dávno již neplatí, že by měla být jen praktickou a často také technickou místností. Naopak, měla by být příjemným relaxačním místem, kde si odpočineme a můžeme ze sebe smýt starosti a stres všedních dní. Jak docílit toho, aby taková byla i vaše koupelna? Česká značka Jika pro vás připravila tři užitečné tipy.

Využijte koupelnové prostory efektivně

Ať už jste majiteli malé koupelny, nebo máte štěstí na velkorysé prostory, měli byste místo v koupelně využít efektivně tak, abyste z ní vytvořili příjemnou oázu klidu.  Relaxaci a uvolnění po náročném dni přináší právě osvěžující sprcha nebo dlouhá koupel. K tomu se ale pojí i obvyklé dilema, zda při zařizování pořídit vanu nebo sprchový kout. V případě velkých prostor můžete zvolit obojí, majitelé malých koupelen pak musí najít optimální řešení. „Důležité je zvážit, jak často si koupel dopřáváte. Pokud si bez ní své dny neumíte představit, sáhněte po vaně se sprchovou zástěnou, která vám zároveň poskytne prostor i pro rychlou sprchu. V opačném případně doporučujeme sprchový kout, který vám ušetří místo,“ radí Ingrid Hubáček, marketingová manažerka společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika spadá. Ideální variantou v tomto případě je také vybírat ze sortimentu, který byl speciálně navržen pro malé koupelny a díky chytrým řešením ušetří cenné centimetry.

Neméně důležitou součástí vybavení jsou koupelnové skříňky. Díky nim můžete ukrýt veškeré hygienické a úklidové prostředky, které nemají být na očích. Pestrobarevné lahvičky často vizuálně narušují harmonii koupelny. Pokud je uschováte do skříněk, budou stále při ruce, ale nebudou kazit celkový dojem a nikterak překážet. Výběr skříněk je pak potřeba přizpůsobit dispozicím koupelny. „Základem je zvolit jen tolik skříněk, kolik budete opravdu potřebovat, aby prostory nepůsobily stísněně. Pokud máte málo místa, doporučujeme sáhnout po vysokých závěsných skříňkách. Prostor můžete také opticky zvětšit tím, že všechny skříňky umístíte několik centimetrů nad zem,“ doplňuje Ingrid Hubáček.

Vana Tigo značky Jika se sprchovou zástěnou je díky svým rozměrům ideální volbou pro majitele malých koupelen, kteří si rádi užívají dlouhé koupele.

Přemýšlejte nad barvami

Přestože aktuálním trendům vládne bílá barva nebo přírodní dekory, nemusíte se barev v koupelně obávat. Vhodně zvolená kombinace může podtrhnou styl koupelny. Příjemnou volbou jsou odstíny modré nebo zelené, které působí decentně, a navíc jsou uklidňující a pozitivně působí na psychiku. Pokud jste fanoušky výraznějších tónů, můžete sáhnout po červené barvě. „V případě, že volíte do koupelny výraznější barvy, měli byste pak vsadit na střídmost dalšího vybavení, abyste vše nepřekombinovali a koupelna nepůsobila přeplácaně. Barvy vhodně doplňuje bílá sanita a taktéž nábytek v bílé barvě nebo přírodních dekorech,“ radí Ingrid Hubáček.

Pokud výrazné barvy nejsou váš šálek čaje, nabízí se celá řada obkladů a dlažeb v tlumených tónech s moderními dekory. „Aktuálním trendem jsou obklady s dekorem betonové stěrky a pozadu nezůstávají ani přírodní dekory, jako je imitace dřeva nebo kamene,“ doplňuje Ingrid Hubáček.

Červená přináší energii. (série Lyra Plus)

Myslete na doplňky

I taková drobnost, jakou jsou mýdlenky nebo háčky na ručník, mohou přispět k pohodlí a harmonii. S doplňky byste to ovšem neměli přehánět. Pokud jich bude v koupelně příliš mnoho a v různém stylu, bude prostor působit neuspořádaně a přeplácaně. Vsaďte proto na jednoduchost a kvalitu. Takové skleněné a kovové doplňky na první pohled působí lépe než plastové kelímky nebo gumové háčky. „Myslete i na drobné detaily, které vám mohou čas v koupelně zpříjemnit. Chytrou vychytávkou pro milovníky koupele je například kovový držák na časopisy nebo knihy,“ zakončuje Ingrid Hubáček.

Doplňky jsou nejen praktické, ale pomáhají i vyšperkovat koupelnu k dokonalosti.Doplňky jsou nejen praktické, ale pomáhají i vyšperkovat koupelnu k dokonalosti.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Vodovodní baterie Jika snoubí design s moderními technologiemi

Vodovodní baterie Jika snoubí design s moderními technologiemi

Tradiční česká značka koupelen Jika dlouhodobě nabízí širokou škálu ucelených koupelnových sérií. Nově se významně rozrostlo portfolio vodovodních baterií. Od podzimu je možné vybírat z deseti různých kolekcí baterií včetně čtyř novinkových. Všechny splňují požadavky moderní doby, ať už se jedná o design, šetrné…

Populární série Laufen Pro

Populární série Laufen Pro

Za návrhem kolekce Laufen Pro S stojí návrhář Peter Wirtz. Velmi citlivě dokázal navrhnout koupelnovou řadu určenou pro velkovýrobu a dal vzniknout dalším produktům z oblíbené řady Pro. Umyvadlo díky své štíhlé siluetě a jasně definovaným oblým hranám působí velmi lehce a elegantně.

Skříňky v koupelně – jak na ně?

Skříňky v koupelně – jak na ně?

Součástí koupelny jsou neodmyslitelně i její úložné prostory. Pomohou nám ukrýt hygienické potřeby, které denně používáme, a koupelna tak vždy vypadá upraveně a čistě. Právě proto, že skříňky v koupelně jsou její důležitou součástí, je potřeba se chvíli věnovat jejich výběru. Nejen, abyste kvůli špatnému výběru…

Zdroj: roca

Roca: Venkovní dlažba – vsaďte na vysokou odolnost a moderní design

Sluneční paprsky a teplé počasí přímo vybízí k příjemnému posezení nebo relaxaci na terase. Pohodový letní zážitek přitom umocní nejen pohodlné vybavení, ale také správně zvolená dlažba. Ta navíc nemusí plnit jen praktickou roli, ale také designovou. Jejímu výběru je ale potřeba věnovat náležitou pozornost. Protože…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA