REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jika: Češi a nákup koupelnového vybavení – prodejny jsou stejně důležité jako internet

Zařizování koupelny nebo rekonstrukce té stávající potká alespoň jednou za život každého. Jak Češi produkty do koupelny vybírají, kde je nakupují a jaké jsou jejich preference? Odpovědi na tyto otázky zjišťoval v rámci svého průzkumu český výrobce koupelnového vybavení Jika. Průzkum byl realizován mezi Čechy, kteří rekonstrukci provedli v posledních 5 letech a těmi, kteří ji v dohledné době plánují.
Jika: Češi a nákup koupelnového vybavení – prodejny jsou stejně důležité jako internet

Hlavními informačními zdroji, kde lidé získávají potřebné informace, jsou internet a také prodejny či vzorkovny. „Z hlediska informací se prodejny a vzorkovny ukazují stejně důležité jako internet. Informace zde získává na 90 % dotazovaných a na internetu pak 89 %. Oblíbené jsou také tištěné katalogy. Ostatní zdroje informací, jako jsou třeba instalatérské firmy, mají spíše doplňkový charakter,“ uvádí Ingrid Hubáček, marketingová manažerka společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika spadá. Zatímco internet je zdrojem, kde zákazníci hledají primární informace, sledují porovnání cen a nabídky, na prodejnách/vzorkovnách si pak ověřují kvalitu, reálný vzhled a obvykle zde padne i finální rozhodnutí.

Při plánování rekonstrukce koupelny z průzkumu značky Jika vyplývá, že lidé začínají nejdříve uvažovat o nejrozměrnějším vybavení, tj. sprchových koutech nebo vanách. Důvodem je kromě jejich velikosti také to, že je považují za stěžejní vybavení. Mimo ceny u nich lidé pečlivě zvažují především rozměry v kombinaci s funkčností.

Na druhém místě jsou pak toalety, kde hrají zásadní roli vzhled a funkčnost. Třetím nejdůležitějším vybavením jsou umyvadla, která jsou vybírána společně s ostatní keramikou, aby spolu ladila. Posledním krokem ve zvažování je pak koupelnový nábytek a doplňky. „Koupelnový nábytek je obvykle vybírán až na posledním místě, popřípadě jsou umyvadlové skříňky nakupovány současně s umyvadly. Hlavními kritérii při jeho volbě jsou rozměry a uspořádání, design a barva a v neposlední řadě také jeho cena,“ uvádí Ingrid Hubáček. Nábytek je obvykle nakupován na prodejnách, kde si mohou zákazníci ověřit, že se jedná o totožnou barvu a vzor, které požadují, mohou si osahat úchyty nebo vyzkoušet otevírání.

Co se týče koupelnových baterií, při výběru hrají hlavní roli cena a design. Většina dotazovaných uvedla, že se snaží vybrat baterii ve stejném stylu jako je koupelna, aby k sobě jednotlivé prvky ladily. Do sprchového koutu pak respondenti často preferují kombinaci klasické ruční a hlavové sprchy. Nicméně ti, kteří již rekonstruovali, přiznávají, že následně využívají téměř vždy jen ruční sprchu a hlavovou pouze ojediněle.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Populární série Laufen Pro

Populární série Laufen Pro

Za návrhem kolekce Laufen Pro S stojí návrhář Peter Wirtz. Velmi citlivě dokázal navrhnout koupelnovou řadu určenou pro velkovýrobu a dal vzniknout dalším produktům z oblíbené řady Pro. Umyvadlo díky své štíhlé siluetě a jasně definovaným oblým hranám působí velmi lehce a elegantně.

Jika: Tři tipy, jak z koupelny vytvořit příjemné relaxační prostředí

Jika: Tři tipy, jak z koupelny vytvořit příjemné relaxační prostředí

Koupelna je místem, ve kterém snad každý z nás začíná svůj den a trávíme v ní nemalé množství času. Dávno již neplatí, že by měla být jen praktickou a často také technickou místností. Naopak, měla by být příjemným relaxačním místem, kde si odpočineme a můžeme ze sebe smýt starosti a stres všedních dní. Jak docílit…

Skříňky v koupelně – jak na ně?

Skříňky v koupelně – jak na ně?

Součástí koupelny jsou neodmyslitelně i její úložné prostory. Pomohou nám ukrýt hygienické potřeby, které denně používáme, a koupelna tak vždy vypadá upraveně a čistě. Právě proto, že skříňky v koupelně jsou její důležitou součástí, je potřeba se chvíli věnovat jejich výběru. Nejen, abyste kvůli špatnému výběru…

Zdroj: roca

Roca: Venkovní dlažba – vsaďte na vysokou odolnost a moderní design

Sluneční paprsky a teplé počasí přímo vybízí k příjemnému posezení nebo relaxaci na terase. Pohodový letní zážitek přitom umocní nejen pohodlné vybavení, ale také správně zvolená dlažba. Ta navíc nemusí plnit jen praktickou roli, ale také designovou. Jejímu výběru je ale potřeba věnovat náležitou pozornost. Protože…

Zdroj: Laufen

Jika radí, jak zvládnout jarní úklid koupelny

Spolu s příchodem jara čeká většinu z nás velký úklid celé domácnosti. Prostory koupelny a toalety nejsou žádnou výjimkou a jejich úklid má navíc svá pravidla. Na vanách, umyvadlech, toaletách nebo sprchových koutech mnohdy bývají povrchy, které vám údržbu mohou usnadnit, ale nešetrným zacházením a špatně zvolenými…

JIKA doplňuje známou koupelnovou sérii Lyra Plus

JIKA doplňuje známou koupelnovou sérii Lyra Plus

Nový nábytek svým stylem doplňuje známou koupelnovou sérii Lyra Plus. K dostání je v populární bílé barvě s leskem na čílkách a matnými boky. Zajímavým detailem a zároveň praktickým řešením jsou masivní úchytky z broušeného niklu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA