REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Společnost Fasádní servis spustila nové webové stránky zaměřené na její nabídku v oblasti odborného odstraňování graffiti. Ve své nabídce důsledně vychází z vlastností jednotlivých typů povrchů a vstupní analýzy jejich stavu. Podle toho pak volí technologii odstranění.

Fasádní servis (jeho graffiti web najdete zde) sbírá zkušenosti s odstraňováním graffiti už 15 let. Již roky přitom s úspěchem používá čištění rotační hlavicí s přehřátou párou s přídavkem chemie. Jsou však případy čmáranic, se kterými si dobře neporadí ani pára. Proto si společnost letos v létě opatřila německý patentovaný vakuový systém Tornado, který dokáže mechanicky odstranit barvu z papíru a při tom jej neponičit. Stejně jemně tento systém odstraňuje graffiti z fasád a zdí. A protože jde o vakuový systém, nezůstává po jeho použití žádná nečistota na zemi.

„Každý povrch potřebuje něco jiného. Není možné jen přijít a pustit na zeď vodu z vapky, nebo páru. My musíme vědět nejen, co na kterém povrchu odstraňuje barvy nejlépe, ale musíme brát v úvahu stav počmárané stěny, nebo fasády. Zejména u zateplených fasád je opatrnost nezbytná! Při necitlivém zásahu totiž může dojít k nevratnému poškození,“ vypočítává jednatel Fasádního servisu Jan Hrdlička.

Detail použití Tornada, tentokrát na designovém obkladu fasády.

Zmíněnou „vapku“, která se stále běžně používá, přitom už v jeho společnosti považují za uzavřenou historickou etapu. „Pára, nebo horká voda mají samy o sobě lepší čistící vlastnosti, než voda studená. A když už umíte vodu ohřát, je zbytečné ji stříkat z vapky, když jsou citlivější systémy, které mají daleko lepší a plynulejší regulaci tlaku,“ vysvětluje Martin Čížek, který má ve Fasádním servisu na starosti realizace.

„Při každé poptávce se chceme na místo nejdřív osobně podívat, posoudit stav graffiti i podkladu a teprve pak stanovovat technologický postup,“ připomíná Jan Hrdlička. „Takhle je to férové jak k zákazníkovi, tak k nám. Všichni od začátku víme, co nás konkrétně čeká,“ doplňuje Hrdlička.

Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841, +420 603 580 927, +420 602 224 733
e-mail: info@fasadni-servis.cz

web: www.fasadni-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Zateplená fasáda je po dvaceti letech plesnivá a odlupuje se. Jak jí opravit?

Fasáda domu na pražských Petřinách měla snad všechny problémy, jaké si u kontaktního zateplovacího systému můžeme představit. Nejzávažnější byla nesoudržnost fasádní omítky, která byla popraskaná, místy se i odlupovala. Jaké další chyby se na fasádě domu projevily? A jak se takové chyby řeší? Je nutné fasádu zcela…

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Laik to poznat nemusí a zájemce o zakázku nemusí mluvit pravdu. Nabízíme vám několik základních orientačních bodů, podle kterých získáte přibližný přehled o tom, co vaše fasáda potřebuje. K úvahám o stavu fasády asi nejčastěji přivede majitele domu poznámka některého návštěvníka, v případě družstva nájemníků to pak…

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Každý rok a jednou za 10 let – to jsou základní data pro majitele či správce domu, pokud chce dobře pečovat o obálku svého domu. Předpokládaná životnost moderní zateplené fasády je 25 let. Jenže málokde panují ideální podmínky a existuje hned několik faktorů, které její životnost mohou znatelně zkrátit. Proto je…

Tornado likviduje graffiti i v zimě

Tornado likviduje graffiti i v zimě

Německý vakuový mikroabrazivní systém Tornado je kromě laseru jedinou technologií, která dokáže likvidovat nečistoty a graffiti bez ohledu na panující teploty. Všechny mokré způsoby likvidace graffiti, včetně páry, k tomu používají chemické přípravky. Jenomže ty ztrácejí s klesající venkovní teplotou účinnost.

Vakuový systém Tornado sbírá reference při čištění graffiti

Vakuový systém Tornado sbírá reference při čištění graffiti

Vandalové čmárající po fasádách si nevybírají. Klidně zaneřádí vysoce leštěný mramor, nebo leštěný travertin, tedy kameny, kterými jsou celkem často obloženy honosnější domy v centrech měst. I na těchto površích, citlivých na poškození, se při odstraňování graffiti výborně osvědčuje vakuový mikro abrazivní systém…

REKLAMA

REKLAMA