Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Obklady a dlažby do malé koupelny

Koupelna nemívá při stavbě či rekonstrukci velkou prioritu, a tak se často stává, že je její prostor podstatně menší, než jaký jste si představovali. Rozhodně ale nemusíte zoufat, dobře zvolené obklady a dlažby dovedou opticky ledacos vyřešit.

Malá koupelna nemusí znamenat velké kompromisy

Při stavbě domu je koupelna často tím posledním prostorem, který řešíte. Zajímá vás prostorná kuchyně, světlý dětský pokoj nebo příjemná klidná pracovna. A tak se prostor koupelny zmenšuje, počet čtverečních metrů snižuje a ve výsledků se může stát, že vás samotný prostor koupelny překvapí. I když už menší koupelnu máte, rozhodně nemusí působit ztísněně. Pokud si chytře vyberete sanitární techniku a obklady i dlažbu, můžete se v ní cítit příjemně a prostor vnímat jako opticky větší.

Nadčasové obklady a dlažby

V menších koupelnách se barevně držte osvědčené klasiky – v úvahu připadají zemité tóny, bílá, béžová a světle hnědá. Výraznější barvy si můžete dovolit spíše v detailech, například nad vanou, v okolí umyvadla či sprchového koutu. Pokud byste realizovali zářivě červenou či mechově zelenou větší plochu, zřejmě byste opticky celou koupelnu ještě zmenšili. Vybrat si vhodnou dlažbu není vůbec tak těžké, jak to vypadá.

Malá koupelna

Návrat k přírodě portugalské značky Love Tiles

Nejnovější kolekce obkladů a dlažeb Genesis značky Love Tiles se vrací přímo ke kořenům, tedy k přírodě. Svou jemností podněcuje smyslové vjemy a zároveň vyvolává nevtíravý pocit pohodlí a relaxace. Univerzální kolekce vychází z přírodních živlů, jejichž plynulý pohyb se snaží napodobovat. V jednotlivých dekorech snadno poznáte poušť, duny nebo vítr. Výjimečný je také dekor hvězd evokující vzestup nebo listy a palmy, které k počátkům života přímo odkazují. Inspirace není v dekorech nijak hluboce skryta, naopak vystupuje tak, abyste měli chuť se jednotlivých keramických materiálů dotknout.

Cementová a dřevěná klasika

Budete-li řešit část koupelny například světlejší stěrkou, velmi dobře se vám bude kombinovat s nejnovějšími kolekcemi obkladů a dlažeb značky Atlas Concorde. Tento prémiový výrobce uvedl v loňském roce na trh sérii Boost, která se klade za cíl pozvednout koupelny jako takové. Mezi jednotlivými dekory najdete světle bílé cementové odstíny, ale také asfaltovou šedou. Industriální styl koupelny se jen tak neokouká a zároveň se velmi dobře kombinuje. Nejnovější kolekce značky Atlas Concorde nazvaná Breath je inspirována jemnými dřevěnými dekory v matném provedení. Bílý, šedý i přírodní odstín jsou jako dělané do menších koupelen. I s malou koupelnou dovedou keramické obklady a dlažby Atlas Concorde udělat opravdové zázraky.

Obraťte se na odborníky

Řešíte-li realizaci menší koupelny, určitě se poraďte s odborníky. Často vám doporučí jiné rozmístění sanitární techniky a nábytku nebo dovedou najít dekor obkladů a dlažeb, který interiér promění k nepoznání. Obrátit se můžete na koupelnové studio Keraservis, které najdete v Praze v rámci Centra bydlení a designu Křižíkova, v Brně v rámci Centra bydlení a designu Kaštanová nebo v Ostravě. S výběrem obkladů a dlažeb do vaší vysněné koupelny vám rádi pomůžeme.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Návrh malé bílé koupelny s 3D obklady Atlas Concorde (Zdroj: Keraservis)

Bílá koupelna s plastickými 3D obklady

Není nic půvabnějšího než svěží čistá bílá koupelna. Taky si to myslíte? Ovšem ani obklady v bílé koupelně nemusí být nudné. Jemné 3D obklady dovedou jakoukoli koupelnu uvést do pohybu a přinést do ní život.

Betonová stěrka v koupelně

Betonová stěrka v koupelně

Nadčasová krása a vysoká variabilnost dělají z betonu materiál, který se těší velké oblibě. Jednoduchost industriálního vzhledu se pro koupelny rozhodně hodí – léta už jim dominují betonové stěrky, v poslední době je ovšem doplňují i obklady a dlažby s imitací betonu, které jsou praktičtější a vzájemně se skvěle…

Nadčasové a stylové dekory v koupelnách

Nadčasové a stylové dekory v koupelnách

Nadčasové a příjemné dřevo vládne interiérům už desítky let, daří se mu také v koupelnách, kam na dekorech obkladů a dlažeb proniká spíše ve světlejších tónech. V posledních letech ho do koupelen následují i industriální dekory betonu a cementu, které vás doslova okouzlí svou jednoduchou krásou.

REKLAMA