Odvlhčovače kombinované s čističkou
Co když ale správně větráme a plísně se stále tvoří? Takovém případě je na zvážení pořízení odvlhčovače. Tyto přístroje jsou schopny odebrat přebytečnou vlhkost ze vzduchu. To samozřejmě aktivně zabraňuje dalšímu rozvoji plísní, které si libují ve vlhkém prostředí. Kromě toho je možno tyto přístroje kombinovat s:
- Ionizátorem
- Čističkou vzduchu
Ionizátor je další bojovník proti plísním, protože dokáže neutralizovat jejich zárodky. A je rozhodně důležité podchytit rozvoj plísní hned v začátcích. Kromě toho lze kombinovat vysoušeč také s čističkou vzduchu, která obsahuje HEPA filtr. Tato účinná filtrace je schopna zachycovat mikročástice, a to nejen plísní, ale také pyl nebo domácí prach. Tyto přístroje dva v jednom jsou stále žádanější, protože nejen odvlhčují, ale zároveň vzduch také čistí.
Jaká je ideální vlhkost?
Jak vlastně poznáte, že máte v interiéru příliš vysokou vlhkost? Jednoduše zjištěním relativní vlhkosti. Ta by se měla v místnosti pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud tomu tak není, vysoušeč vzduchu pomůže dostat ji do správných mezí. Je to každopádně jedna z možností, jak zabránit tvorbě plísní včas.
Úspora nákladů
Není to ale pouze o tom, že odvlhčovač nám vytváří v interiéru vhodnější klima. Vysoušeče vlhkosti dokáží také šetřit náklady, protože nám pomohou vysušit zeď třeba po prasklém vodovodním potrubí. Zeď zbaví rychle vlhkosti a nás dalších nepříjemností.
Sdílet / hodnotit tento článek