REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Odvlhčovač jako řešení nadměrné vlhkosti. Lze kombinovat také s čističkou vzduchu

V domácnosti může velmi snadno vzniknout prostředí, které je vhodné pro tvorbu plísní. Mnohdy za to může prostý fakt, že třeba zapomínáme větrat. Pravidelné větrání je důležité, a to třeba i v zimě, kdy se doporučuje otevřít okna dokořán aspoň dvakrát denně na pár minut. Naopak z pohledu vlhkosti je zvlášť zimě nevhodné větrat dlouho, a to k tomu navíc na ventilaci. Tím totiž zbytečně ochlazujeme zdivo.

Odvlhčovače kombinované s čističkou

Co když ale správně větráme a plísně se stále tvoří? Takovém případě je na zvážení pořízení odvlhčovače. Tyto přístroje jsou schopny odebrat přebytečnou vlhkost ze vzduchu. To samozřejmě aktivně zabraňuje dalšímu rozvoji plísní, které si libují ve vlhkém prostředí. Kromě toho je možno tyto přístroje kombinovat s:

  • Ionizátorem
  • Čističkou vzduchu

Ionizátor je další bojovník proti plísním, protože dokáže neutralizovat jejich zárodky. A je rozhodně důležité podchytit rozvoj plísní hned v začátcích. Kromě toho lze kombinovat vysoušeč také s čističkou vzduchu, která obsahuje HEPA filtr. Tato účinná filtrace je schopna zachycovat mikročástice, a to nejen plísní, ale také pyl nebo domácí prach. Tyto přístroje dva v jednom jsou stále žádanější, protože nejen odvlhčují, ale zároveň vzduch také čistí.

Jaká je ideální vlhkost?

Jak vlastně poznáte, že máte v interiéru příliš vysokou vlhkost? Jednoduše zjištěním relativní vlhkosti. Ta by se měla v místnosti pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud tomu tak není, vysoušeč vzduchu pomůže dostat ji do správných mezí. Je to každopádně jedna z možností, jak zabránit tvorbě plísní včas.

Úspora nákladů

Není to ale pouze o tom, že odvlhčovač nám vytváří v interiéru vhodnější klima. Vysoušeče vlhkosti dokáží také šetřit náklady, protože nám pomohou vysušit zeď třeba po prasklém vodovodním potrubí. Zeď zbaví rychle vlhkosti a nás dalších nepříjemností.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Ilustrační obrázek, zdroj fotolia, Gina Sanders

Modernizace vedení, které způsobilo páteční výpadek, vyjde na 1,7 mld. korun

Modernizace vedení V411, u nějž přetržení kabelu v Ústeckém kraji vedlo k pátečnímu rozsáhlému výpadku elektřiny v Česku, začne v příštím roce. Výstavba nového zdvojeného vedení vysokého napětí, která byla plánována ještě před touto událostí, by měla vyjít přibližně na 1,7 miliardy korun. Hotovo má být v květnu 2027.…

Ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, Jim Vallee

Ekologové: Neschválení energetického zákona by byl krok zpět pro českou energetiku

Ekologické organizace, které oslovila ČTK, varují, že neschválení novely energetického zákona, známé jako lex plyn, by znamenalo krok zpět pro českou energetiku. Senát návrh ve středu večer vrátil Poslanecké sněmovně k projednání. Přestože senátoři nezpochybnili klíčové prvky normy, navrhli úpravy, zejména v oblasti…

Zdroj: Adobestock – mRGB

Jak na vedro ve městech? Vídeň testuje nový druh asfaltu

Rakouská metropole hledá další inovativní řešení, jak čelit rostoucím teplotám ve městě. Letos na jaře proto zahájila testování čtyř nových typů asfaltových směsí, které lépe odolávají vysokým teplotám a umožňují vsakování dešťové vody. Zátěžové zkoušky alternativních povrchů na cyklostezce u řeky…