REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Modulové stropní vytápění i svépomocí

Od října 2019 uvádíme v České republice na trh nový stavebnicový systém stropního vytápění s topnou fólií ECOFILM. Systém se vyznačuje nejen velmi snadnou instalací, ale s výjimkou finálního zapojení také nulovými požadavky na kvalifikované elektroinstalační práce.

Stropní vytápění zatím stále patří v našich geografických podmínkách k podceňovaným systémům, přitom praktická měření, provedená v rámci studie Univerzitním Centrem Energeticky Efektivních Budov (UCEEB) při ČVUT Praha, ukázala, že stropní vytápění má vyšší podíl sálavé složky než podlahové vytápění (studie ke stažení). S poklesem potřeby tepla pro vytápění, který souvisí se snižováním spotřeby energií vynuceným i legislativou, viz například plný přechod na standard domů s téměř nulovou potřebou energie NZEB, se zásadně snižují potřebné přestupy tepla z otopných ploch. Požadovaný tok tepelné energie ze stropního vytápění tak poklesl na komfortní úroveň, která je po větší část otopné sezóny nižší, než obvyklá intenzita přírodního slunečního záření. Ta v létě dosahuje až 1000 W/m2, zatímco stropní sálavé vytápění v energeticky úsporných domech pracuje s intenzitou i desetinásobně menší.

Díky nulovým omezením z pohledu vnitřní dispozice zařízení patří stropní vytápění k ideálním systémům v současných stavbách pro bydlení – rodinných domech a bytech. Rozhodli jsme se proto rozšířit stávající nabídku stropních topných fólií ECOFILM o nový stavebnicový systém pomocí topných modulů.

Nejde tak úplně o nový systém – topné moduly už několik let úspěšně prodává naše dceřiná společnost ACSO na francouzském trhu. Důvodem je specifikum tohoto regionu – odbornost „elektromontér“ v našem pojetí zde neexistuje, elektrospotřebiče (včetně elektrického vytápění) se montují téměř výhradně „plugin“ systémem – tedy pomocí konektorů, zástrček a zásuvek. Také cena lidské práce je zde podstatně vyšší, proto jsou preferovány stavebnicové systémy, jejichž vyšší cena je velmi snadno vyvážena nižší pracností. Protože trend v České republice směřuje k tzv. „západnímu“ modelu – cena lidské práce roste, nemluvě o akutním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil – rozhodli jsme se rozšířit nabídku topných modulů i na tuzemský trh.

Samotné topné moduly jsou tvořeny izolací z minerální vlny tl. 5 cm, ve formátu 50 x 120 cm. Na tepelné izolaci je speciálním lepidlem přilepena topná folie ECOFILM o plošném příkonu 140 W/m2. Topná folie je již z výroby opatřena připojovacím vodičem se zástrčkou, šířka modulů odpovídá osové rozteči (50 cm) nosných CD profilů u sádrokartonových (SDK) a sádrovláknitých (SDV) podhledů. Topné moduly se proto velmi jednoduše pokládají přímo na CD profily a zapojují do páteřního vodiče se zásuvkami. K vyplnění netopných ploch (např. kolem světel, podél stěn apod.) jsou v nabídce netopné moduly, které lze dle potřeby ořezávat. Výhledově se pak počítá i s rozšířením nabídky o další rozměry modulů. Názornou 3D animaci pokládky modulového systému naleznete pod odkazem níže.

Prostým porovnání se stávající nabídkou topných folií ECOFILM C pro stropní vytápění vychází cena topných modulů v podstatě na dvojnásobek. Vezmeme-li ale v úvahu, že součástí modulů je i teplená izolace a započteme-li úsporu na lidské práci – pokládku mohou provádět i sádrokartonáři – může být modulový systém (když ne hned tak v nejbližší době) velmi zajímavou alternativou. V případě váhání doporučujeme konzultaci s našimi odborníky ohledně vhodnosti pro konkrétní typ domu.

3D animace modulového systému ECOFILM.

FENIX Trading s.r.o.

logo
Sídlo společnosti
Slezská 535/2
790 01 Jeseník

telefon: 584 495 111
e-mail: fenix@fenixgroup.cz

web: www.fenixgroup.cz/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Čtyři nové barevné provedení keramických sálavých panelů ECOSUN CR

Čtyři nové barevné provedení keramických sálavých panelů ECOSUN CR

Stropní panely ECOSUN využívají principu sálavého vytápění (tzv. infračervené vytápění). Jedinečná povrchová úprava a rovnoměrné rozložení teplot na povrchu panelu zajišťují předání maximálního podílu tepelné energie právě formou sálání, naopak konvekční složka je potlačena na minimum.

Elektrické vytápění v novém e-shopu FENIX

Elektrické vytápění v novém e-shopu FENIX

V hlavních kategoriích najdete sálavé panely, topné kabely, topné folie, topné rohože, přímotopné konvektory, termostaty, doplňky a sortiment značky ULTRATHERM - topné systémy pro chovatele.

ECOSUN GS

Skleněné sálavé panely ECOSUN GS nově v 5 stylových barvách

Skleněné sálavé panely, spojující elegantní design bezrámových panelů GR a univerzálnost panelů ECOSUN G/E. Nyní i v provedení s potiskem. Úchyty umožňují instalaci panelu na stěnu (svisle) i na strop (vodorovně).

REKLAMA