REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jaké parametry větrací jednotky jsou nejdůležitější? Účinnost, spotřeba, hlučnost?

Odpovědí je jednotka Flair 325 definující nový standard při větrání se zpětným ziskem tepla, tzv. rekuperací. Větrací jednotka musí na prvním místě plnit svůj základní účel. Tím je zajištění výměny vzduchu za všech povětrnostních podmínek, kterým je budova v průběhu roku vystavena. Musí mít dostatečný vzduchový výkon, tlakovou rezervu a vybavení reagující na povětrnostní vlivy. Takovým vybavením jsou automatická regulace konstantního průtoku a ochranný předehřev.

Větrací jednotka musí na prvním místě plnit svůj základní účel. Tím je zajištění výměny vzduchu za všech povětrnostních podmínek, kterým je budova v průběhu roku vystavena. Musí mít dostatečný vzduchový výkon, tlakovou rezervu a vybavení reagující na povětrnostní vlivy. Takovým vybavením jsou automatická regulace konstantního průtoku a ochranný předehřev.

V souladu se statistikou

Po vyhodnocení nejdůležitějších parametrů větracích jednotek s ohledem na průběh průměrných ročních teplot, vychází, že jednoznačně nejdůležitějšími kriterii větrací jednotky jsou nízká hlučnost a spotřeba. Jsou to parametry, které budete využívat 24hodin denně 365 dní v roce. Teprve pak následuje účinnost větrací jednotky důležitá pro topné období. Ve všech těchto bodech patří nová větrací jednotka Brink Flair 325 k absolutní světové špičce.

Ticho je žádané

V tomto smyslu nastavuje jednotka Flair 325 nové standardy hlučnosti pro rezidenční větrací jednotky, kde je nízká hlučnost tím úplně nejdůležitějším parametrem. Podílí se na tom nízký odpor větrací jednotky a tepelného výměníku. Příznivého efektu bylo dosaženo pomocí nových, aerodynamicky optimalizovaných ventilátorů, obsahujících difuzor usměrňující proudění vzduchu a minimalizující nízkofrekvenční zvuky. Nová jednotka Flair tak nabízí projektantům a montážním firmám větší prostor ve snaze splnit požadavky na minimální hlučnost, na kterou budou kladeny stále vyšší a vyšší požadavky.

365 dnů v roce nejnižší spotřeba

Firma Brink vyvinula ve spolupráci se sesterskou společností Holmak HeatX také zcela nový výměník, který má ve srovnání s doposud používanými výměníky vyšší účinnost a zároveň i velmi nízký odpor. Tyto inovace vedly nejenom ke zvýšení účinnosti, ale i k výrazně nižší spotřebě energie větrací jednotky.

Vývoj větrací jednotky byl realizován ve spolupráci s předním specialistou na ventilátory - firmou ebm-papst. Vznikly nové Sroll ventilátory, které činí jednotku Flair účinnější, než je v současnosti jakákoli jiná větrací jednotka dostupná na trhu. Zlepšená aerodynamická konstrukce jednotky tak snižuje spotřebu energie o dalších 30%.

Kombinace vysoké tepelné účinnosti a současně velmi nízké spotřeby elektrické energie pak vytváří z větrací jednotky Flair energeticky nejúčinnější větrací jednotku na trhu. Pozoruhodná je pak skutečnost, že navzdory výraznému zlepšení parametrů, si jednotka zachovává příznivou velikost pro snadnou instalaci do staveb s omezeným prostorem.

Automatická regulace s konstantním průtokem

Větrací jednotka Flair má vzduchový výkon 325 m3/h, kterého je schopna dosáhnout i při poměrně velkých odporech potrubí téměř až 300Pa. Zaručení rovnotlakého větrání s průtokem vzduchu, který je nezávislý na měnících se podmínkách ve vzduchotechnickém rozvodu, se dnes stává standardem kvalitních větracích jednotek. Firma Brink je průkopníkem těchto řešení a automatickou regulací standardně vybavovala už své první větrací jednotky generace Renovent. Pro novou řadu Flair byl vyvinut zcela nový automatický řídicí systém s vestavěnými lopatkovými anemometry ve ventilátorech. Jakmile je jednotka nastavena na požadovaný průtok, její regulace zaručuje, že množství dodávaného vzduchu bude vždy odpovídat požadovaným hodnotám, nehledě na zanášení filtrů, vliv větru a teploty. Výsledkem je maximální efektivita větrání.

100% výkonu za všech podmínek

Otázka maximálního výkonu však není určována pouze stavem systému a možnostmi jeho vnitřní regulace na požadovanou úroveň. Funkci větrací jednotky také výrazně a v mnohém ovlivňují faktory vnější. Například větrací jednotka Flair 325 je už ve standardu vybavena vestavěným modulovaným ochranným předehřevem s automatickou regulací. Ta spouští a plynule zvyšuje výkon předehřevu až ve chvíli, kdy je skutečně potřeba. Zaručí tak efektivní rovnotlaké větrání s minimálními provozními náklady a s maximální účinností například i v mrazivých zimních dnech.

Větrací jednotka je samozřejmě vybavena také bypass klapkou. Ta je aerodynamicky optimalizována tak, aby při přepnutí nezvyšovala odpor a hluk jednotky. Bypass klapka je řízena automatickou regulací zefektivňující letní provětrávání domu. Lze například nastavit i to, že při přepnutí bypass klapky může jednotka automaticky zvýšit vzduchový výkon a dodat větší množství chladnějšího vzduchu urychlujícího snížení teploty v domě.

Široké možnosti připojení a regulace

Jednotka je kompatibilní se sofistikovanou regulací řízeného větrání Brink a lze jí proto snadno propojit s externím programovatelným ovladačem, senzory CO2, vlhkosti, dvouzónovou regulací a vytvořit tak automatický systém větrání, který přesně udržuje kvalitu prostředí na požadované úrovni.

Ovládání je uživatelsky přívětivé. Montážní firma či uživatel mají přehled o aktuálním stavu zařízení a mohou snadno číst aktuální hodnoty a měnit jejich nastavení.

Větrací jednotku lze bez problému propojit i se světem a to různými způsoby - Flair obsahuje všechny potřebné možnosti připojení, jak online tak offline komunikace. Verze Plus může být připojena na internet a jednotka tak může být ovládána a nastavována jeho prostřednictvím. Internetové připojení nabídne také do budoucna širokou škálu možnosti pro internet věcí. Flair 325 je standardně vybavena i Modbusovým připojením umožňujícím snadné začlenění jednotky do systému řízení budov.

Chytré doplňky

Větrací jednotku lze navíc doplnit o další zařízení zajišťující kvalitu vnitřního prostředí. Může jím být adiabatický zvlhčovač Evap, který v mrazivých dnech se suchým venkovním vzduchem aktivně dovlhčuje přiváděný vzduch na požadovanou úroveň. Získat lze i komplexní a certifikovaný vzduchotechnický rozvod AirExcellent obsahující veškeré komponenty od izolovaných přívodních potrubí, rozdělovacích boxů po potrubní rozvod.

Stručný přehled parametrů jednotky Brink Flair 325

Rozměry (hloubka x šířka x výška) 560 x 750 x 650 mm
Průměr připojovacích hrdel ⌀ 160 mm
Hmotnost 37 kg
Maximální průtok vzduchu 325m3/h při 290Pa
Referenční průtok a odpor 228 m3/h / 50 Pa
Tepelná účinnost dle EN 13141-7 91%
Hladina akustického výkonu Lwa 41 dB(A)
Měrný příkon (SEL) EN 13141-7 0,15 W/m3/h (Certifikát účinnost)
Certifikát Passive House Institutu Účinnost 91%
Spotřeba SPI (Wh/m3) 0,19
Filtrace G4 (ISO ePM >50%) na přívodu možné rozšířit na F7
Plášť jednotky Celokovový (RAL 9016)
Tepelný výměník Plastový deskový protiproudý (TST 35 PET-G recyklovatelný), výrobce HOLMAK HeatX (Brink)
Ventilátory Radiální EC ventilátor s dozadu zahnutými lopatkami a volným oběžným kolem, uloženým ve spirální skříni a opatřený difuzorem pro usměrnění proudění vzduchu. Výrobce ebm papst.
Regulace ventilátorů Regulace konstantního průtoku s vestavěným lopatkovým anemometrem
Ovládání Dotyková obrazovka TFT
Bypass Aerodynamicky optimalizovaný 100% obtok; řízený automaticky
Ochrana proti zamrzání Inteligentní protimrazová ochrana s plynulým modulovaným řízením výkonu na základě teploty a tlaku
Vizuální upozornění na výměnu filtrů a servis Na displeji větrací jednotky / manuálním přepínač nebo programovatelný ovladač Brink / mobilní aplikace Brink Home

Zdroj: ŠTORC TZB a Brink Climate Systems

ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

logo
Křižíkova 1590
256 01 Benešov

telefon: 317 724 910, 317 726 847, 739 289 521
e-mail: info@storc.cz

web: www.storc.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nenápadné stropní ventily Haelix, které splynou s designem interiéru

Nenápadné stropní ventily Haelix, které splynou s designem interiéru

Jedna z mála věcí, které jsou na vzduchotechnice viditelné, jsou distribuční elementy, v tomto případě stropní ventily. Uživatel požaduje, aby nerušily interiér, byly nenápadné, tvarově korespondovaly s osvětlením a eliminovaly nepříjemný průvan a hluk při distribuci vzduchu v místnosti. Přesně za tímto účelem byly…

Základní požadavky na vzduchotechnický rozvod Air Excellent

Základní požadavky na vzduchotechnický rozvod Air Excellent

Tento článek představuje nejen vzduchotechnický rozvod Air Excellent určený pro rezidenční větrání, který je již řadu let úspěšně používán v mnoha zemích. Současně se zamýšlí nad důležitými vlastnostmi, které by měl správný vzduchotechnický rozvod splňovat. Není snadné pro montážní firmy v náročných podmínkách staveb…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA