Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nenápadné stropní ventily Haelix, které splynou s designem interiéru

Jedna z mála věcí, které jsou na vzduchotechnice viditelné, jsou distribuční elementy, v tomto případě stropní ventily. Uživatel požaduje, aby nerušily interiér, byly nenápadné, tvarově korespondovaly s osvětlením a eliminovaly nepříjemný průvan a hluk při distribuci vzduchu v místnosti. Přesně za tímto účelem byly ventily Haelix od firmy Ubbink vyvinuty.

Design a využití

Jedna z mála věcí, které jsou na vzduchotechnice viditelné, jsou distribuční elementy, v tomto případě stropní ventily. Uživatel požaduje, aby nerušily interiér, byly nenápadné a případně i tvarově korespondovaly s osvětlením.

Ventily Haelix mají nadčasový design, jsou nenápadné, neruší interiér a jsou vhodné do všech interiérů. Jsou dodávány ve dvou tvarech a to kulaté pod názvem Haelix Rondo a čtverhranné pod názvem Haelix Quadro. Tyto tvary se vhodně kombinují se současným LED osvětlením kulatého nebo čtverhranného tvaru.

Ideální distribuce vzduchu s nízkým odporem a hlučností

Ventily jsou všeobecně součástí vzduchotechnického rozvodu a kladou přiváděnému vzduchu odpor. Aby byl odpor co nejmenší, a distribuce vzduchu co nejideálnější jsou ventily Haelix vybaveny tzv. náběhovými lamelami ve tvaru vrtulových listů, které optimalizují proudění vzduchu. Zlepšují tak distribuci vzduchu a vzduch je přiváděn pod stropem za využití tzv. Coanda efektu do místnosti bez toho, aby byli uživatelé rušeni nepříjemným průvanem.

Ideální distribuce vzduchu vede i ke snížení hlučnosti ventilu a spolu se snížením odporu tak ventily Haelix výrazně přispívají k realizaci komfortního tichého větrání.

Snadná instalace a použití ventilů Haelix

Ventily Haelix se osazují na tvarovky o vnitřním průměru 125 mm. Snadno a rychle se instalují pomocí těsnícího kroužku, bez potřeby použití nástrojů. Kroužek zajišťuje pevné spojení, díky kterému je tak vzduchotechnický rozvod těsný.

Regulace ventilů Haelix a optimalizace větrání

Ventily Haelix jsou vybaveny 9-ti stupňovým regulátorem průtoku vzduchu, který umožňuje flexibilní úpravu průtoku vzduchu pro dosažení požadované úrovně větrání. Například u instalací vybavených senzory CO2 lze tímto způsobem doladit přívod vzduchu do jednotlivých místností na základě znalostí skutečné úrovně CO2, kterou nám poskytují senzory. Díky ventilům Haelix tak lze poměrně dobře vyladit větrání, aby nedocházelo k převětrávání.

Údržba a čištění ventilu

U odtahových ventilů dochází po čase k usazování prachu. V případě přívodních ventilů může dojít v případech, kdy nejsou dostatečně měněny filtry vzduchu ve větrací jednotce, ke znečištění stropu po obvodu ventilu. Při vývoji ventilu bylo na tyto aspekty pamatováno. Čelní kryt ventilu je upevněn na magnety a snadno odnímatelný, lze jej tedy snadno vyčistit. Současně je ventil Haelix vybaven lemem, který omezuje znečištění stropu.

Výhody ventilů Haelix

  • Vhodné jak pro přívod vzduchu, tak pro odtah vzduchu.
  • Design, v kulatém či čtverhranném provedení.
  • Integrované náběhové lamely ve tvaru vrtulových listů optimalizují proudění vzduchu, snižují odpor a hlučnost ventilu.
  • Snadná instalace pomocí těsnícího kroužku, který zajišťuje pevné a těsné spojení.
  • Snadná obsluha a nastavení, ventily Haelix jsou vybaveny 9-ti stupňovým regulátorem průtoku vzduchu, který umožňuje flexibilní nastavení průtoku.
  • Snadná údržba, kdy čelní kryt ventilů Haelix je upevněn na magnety a umožňuje snadný a rychlý přístup do ventilu pro nastavení či čištění bez nutnosti rozebírání ventilu.

ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

logo
Křižíkova 1590
256 01 Benešov

telefon: 317 724 910, 317 726 847, 739 289 521
e-mail: info@storc.cz

web: www.storc.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Ventmann

Bezrámové difuzory Ventmann – designové distribuční elementy

Moderní a energeticky šetrné budovy vybavené vzduchotechnikou kladou na projektanty a architekty zvýšené nároky, jakým vhodným způsobem řešit distribuci vzduchu, aby se sladila estetická stránka interiéru a funkčnost vzduchotechniky.

Jaké parametry větrací jednotky jsou nejdůležitější? Účinnost, spotřeba, hlučnost?

Jaké parametry větrací jednotky jsou nejdůležitější? Účinnost, spotřeba, hlučnost?

Odpovědí je jednotka Flair 325 definující nový standard při větrání se zpětným ziskem tepla, tzv. rekuperací. Větrací jednotka musí na prvním místě plnit svůj základní účel. Tím je zajištění výměny vzduchu za všech povětrnostních podmínek, kterým je budova v průběhu roku vystavena. Musí mít dostatečný vzduchový…

Základní požadavky na vzduchotechnický rozvod Air Excellent

Základní požadavky na vzduchotechnický rozvod Air Excellent

Tento článek představuje nejen vzduchotechnický rozvod Air Excellent určený pro rezidenční větrání, který je již řadu let úspěšně používán v mnoha zemích. Současně se zamýšlí nad důležitými vlastnostmi, které by měl správný vzduchotechnický rozvod splňovat. Není snadné pro montážní firmy v náročných podmínkách staveb…