REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dodávka a montáž předokenních hliníkových rolet v panelovém domě

Naše bytové družstvo bylo založeno v roce 1997. Jako téměř všechna bytová družstva jsme se potýkali s nedostatečnou údržbou bytového fondu z let minulých. Právě proto jsme museli investovat do zkvalitnění bydlení, oprav a rekonstrukcí. Příkladem jsou výtahy, které musí vyhovovat platným právním předpisům.
Dodávka a montáž předokenních hliníkových rolet v panelovém domě

Tento náš rozhovor vznikl na základě dodání předokenních motorových hliníkových rolet s pohony Somfy na váš panelový dům.

Co vedlo k rozhodnutí pro investici do předokenního stínění?

Jelikož jsme již provedli investice do výměny výtahů, oken, zateplení, rozvodů apod., rozhodovali jsme se, jakým způsobem budeme dále investovat peníze z fondu oprav. Nejen z ekonomického hlediska je lepší tyto peníze investovat, než je nečinně nechat ležet na bankovním účtu.

Z jakých možností jste vybírali?

Možností stínění je hned několik, ale jako nejefektivnější řešení jsme vyhodnotili právě investice do předokenních rolet na motorové ovládání. V našem městě jsou předokenní rolety již na několika panelových domech. Oslovili jsme tedy bytové domy ve svém městě, jejichž majitelé už předokenní rolety mají a zeptali se jich, jak jsou spokojeni. Dále jsme se rozhodovali jsme mezi roletami na ruční nebo motorové ovládání, ale vzhledem ke komfortu jsme jednoznačně zvolili ovládání motorové s pohony od společnosti Somfy.

Vyhovoval vám harmonogram zaměření a samotné montáže?

Ano, jak bylo již řečeno, oba se shodujeme v tom, že komunikace je ve vaší firmě na vysoké úrovni.  Samotná montáž byla naplánována a provedena ve stanovených termínech – zde bychom chtěli velmi ocenit i naplánování montáží na přesně daný čas. Díky tomu si mohli všichni zainteresovaní v den montáže plánovat svůj denní program. A protože i ze strany všech členů družstva a nájemců bytových jednotek byly dodrženy tyto termíny pro montáže, byly rolety namontovány do celého domu během krátkých jedenácti pracovních dní.

Co vám namontované předokenní rolety přinesly a jak jste spokojeni s celkovým řešením?

Přestože jsme rolety pořizovaly až na začátku září především kvůli horkým letním dnům, za krátkou dobu jsme jako velmi účinné vyhodnotili integrované sítě proti hmyzu. Členové, kteří si tyto sítě neobjednali, už přišli s dotazem, zda by bylo možné jim sítě dodatečně namontovat. Další výhodou budou i menší náklady na vytápění v zimních měsících, protože rolety mají výborné izolační vlastnosti nejen v létě, ale právě i v zimních měsících. V nejnižších patrech slouží i jako bezpečnostní prvek.

Almma

logo
Moskevská 1557/63c
101 00 Praha 10

telefon: 271 742 002
zelená linka: 800 100 072
e-mail: almma@almma.cz

web: www.almma.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na podzim zútulněním vašeho domova pomocí interiérového stínění

Nalaďte se na podzim zútulněním vašeho domova pomocí interiérového stínění

S nadcházejícím podzimem, který s sebou přináší chladnější, sychravé počasí, trávíme čím dál více času ve svých domovech a přemýšlíme, jak jej zútulnit. Máme pro vás několik tipů, jak si můžete vytvořit útulnou atmosféru a naladit váš interiér na podzimní vlnu. Pojďte si vybrat z široké škály možností a oblečte tak…

Předokenní rolety pro 13 bytových jednotek

Předokenní rolety pro 13 bytových jednotek

Slunce jen na pozvání aneb stínění pomocí venkovních předokenních rolet v panelových domech. U nové výstavby se venkovní rolety stávají samozřejmostí, zříci se jich ale nemusí ani majitelé starších rodinných či bytových domů, jak ukazuje konkrétní realizace společnosti Almma.

REKLAMA