REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Čističky vzduchu, zvlhčovače i odvlhčovače chrání naše zdraví. Jak pomáhají?

Žijeme v době, kdy je řada z nás postižena nejrůznějšími alergiemi. To dokáže být v mnoha obdobích roku velice nepříjemné. Mohou to být například pyly, jarní trávy a různé další sezónní záležitosti. Ale také to mohou být problémy, které nás provází po celý rok. Za takové alergie mohou často například plísně, které se plíživě tvoří v interiéru za nábytkem a důvodem jejich vzniku je mimo jiné také třeba nesprávná vlhkost v místnosti.

Kdy použít odvlhčovač a kdy zvlhčovač?

Většina lidí samozřejmě bojuje v interiéru se zvýšenou vlhkostí, což je skutečně nejčastější problém. Právě to je ideální prostředí pro vznik plísní. Tady pomůže pohlcovač vlhkosti, který dokáže ze vzduchu přebytečnou vlhkost dostat. Měli bychom se ale určitě zamyslet také nad tím, proč tuto vlhkost v místnosti máme. Nejčastější důvody jsou:

  • Nedostatečné větrání
  • Nevhodné větrání

Mnoho lidí větrá velice málo nebo dokonce skoro vůbec, což je první problém. Druhý problém je potom ten, když sice větráme, ale ne tak, jak by to mělo být. Platí to zejména pro zimní období, kdy řada z nás nechá okna otevřená na ventilaci. Kvůli tomu trvá dlouho, než se vzduch v místnosti vymění, a přitom se z důvodu dlouhé doby větrání zbytečně zvyšuje vlhkost v místnosti. Nemluvě o tom, že je to velmi neekonomické, protože se prochlazuje zdivo a více protopíte. Proto pamatujte, že v zimě je potřeba větrat několikrát denně, ale nárazově, dokořán a na pár minut.

Pokud naopak máte problémy se suchým vzduchem, může být vaše tělo náchylnější na různé bakterie a víry, a to kvůli vysušené sliznici. Tady se samozřejmě hodí zvlhčovač vzduchu. Ten je tady rovněž od toho, aby zajistil optimální vlhkost v místnosti

Jak dále zlepšit kvalitu vzduchu?

Kvalitu vzduchu můžeme upravit ale také pomocí čističky. Právě čističky vzduchu bývají často doplněny o ionizátory, které mimo jiné dokáží likvidovat zárodky plísní. A plísně jsou tak likvidovány ještě předtím, než vůbec propuknou.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Problémy s kondenzací a plísněmi

Zdroj: Jan Hrdlička

Co dělat s poruchami fasády? Praskliny a skvrny na zateplení očima odborníků

Ne všechno, co na fasádě domu vidíte, je porucha. Některé skvrny na fasádě nejsou projevem závažné poruchy. Ale mnohé z poruch ať se již jedná o skvrny, praskliny nebo trhliny se mohou v čase rozvinout v závažný problém celého domu. Čeho byste si měli všímat, co můžete opravit sami a kdy musíte pozvat odbornou firmu?

Zdroj: Společnost JRD

Jak kvalitní je vzduch, který dýchají děti ve školkách? Měření z MŠ Beránek

Zdravé vnitřní prostředí ve školních budovách se netýká pouze kvality vzduchu, důležitá je také kvalita osvětlení, akustiky i vytápění. Naměřené hodnoty vnitřního prostředí v mateřské škole Beránek ukazují, že kvalitní podmínky pro výuku lze u takovýchto staveb zajistit pouze s komplexním týmem odborníků.

Radon, zdroj: hin255 - fotolia

Monitorování radonu kontinuálně, online a svépomocí

Radon je radioaktivní plyn. Je druhou nejčastější příčinu vzniku rakoviny plic, hned po kouření. Vězte, že rakovina plic je onemocnění s nejvyšší procentuální úmrtností a v České republice je téměř 700 obcí s vysokou pravděpodobností překročení bezpečné úrovně radonu v budovách. Není nutné panikařit, ale základem je…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA