REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Už se vám stalo, že nečekaně přišlo vyúčtování za energie s velkým nedoplatkem? Nebo jste byli příjemně překvapeni, kolik vám toho dodavatel bude vracet? Možná se budete divit, ale ani jedno není dobře. Jak říkají odborníci, správně nastavené zálohy za energie by totiž měly odpovídat reálné spotřebě.
Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Vysoký doplatek samozřejmě nepotěší nikoho z nás. Vzniká nejčastěji kvůli větší spotřebě energií proti předchozímu období. Dle zkušeností dodavatelů si většina spotřebitelů raději po vyúčtování své zálohy o něco navyšuje. Přece jen mírně vyšší zálohy jsou příjemnější než riziko neplánovaného jednorázového doplatku.

Vysoký přeplatek však také není to pravé ořechové. Někteří dodavatelé totiž stále mají v podmínkách, že přeplatek použijí na úhradu záloh na další období. „Naši zákazníci velmi oceňují, že jim přeplatky vracíme automaticky. Bez jejich výslovného požadavku je nepoužíváme na úhradu jejich budoucích záloh,“ zmiňuje Robert Šíma, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Kdy si zálohy upravit

Měníte způsob vytápění? Změnil se počet osob ve vaší domácnosti? Pořídili jste si nové a úspornější spotřebiče? Stejně jako se mění život v našich domácnostech, tak je dobré těmto změnám přizpůsobit i optimální výši záloh za energie.

„Zálohy se snažíme nastavovat zákazníkům co nejpřesněji, tedy podle konkrétní spotřeby odběrného místa,“ uvádí Robert Šíma. Firma navíc ty zákazníky, kterým se výše zálohy po vyúčtování výrazněji mění, sama proaktivně kontaktuje, aby si ověřila, že výše záloh je pro ně vyhovující.

Do změny výše záloh teď může promlouvat i koronavirus. Řada lidí pracuje z domova a mnozí se přestěhovali na své chaty a chalupy. „Je však třeba počítat s tím, že právě u rekreačních objektů máme zpravidla nastavené nižší zálohy. Pokud se tedy chcete vyhnout při vyúčtování energií nepříjemného překvapení, doporučuji výši záloh si v tomto případě adekvátně upravit,“ upozorňuje Robert Šíma.

Samotnou změnu záloh pak lze obvykle provést velmi jednoduše několika způsoby – třeba ve webové kanceláři, e-mailem nebo telefonicky.

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

logo
Na Poříčí 24-26
110 00 Praha 1

zelená linka: 844 10 10 10 (prodejní linka)
800 025 025 (zákaznická péče)

e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz

web: www.bohemiaenergy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Už jenom s úsměvem vzpomínáte na doby, kdy jste doma nebo na chalupě nahazovali cirkulárku, hoblovačku nebo starou sekačku? Měníte v kuchyni nebo v koupelně stávající spotřebiče na úspornější třídy? Přecházíte při topení z elektřiny na plyn? Možná právě vy máte stále ještě velké třífázové jističe, které vás ročně…

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Snižujeme ceny elektřiny! Snižujeme ceny plynu! To jsou zprávy, které by chtěl slyšet každý. Řada dodavatelů energií nyní ohlásila, že jdou s cenami dolů, a předhánějí se, kdo je nejlevnější. A jak už to v takových soubojích bývá, když se dva perou, třetí se směje.

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Léto je pryč a je tak nejvyšší čas začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Podívejte se na naše tipy, jak připravit domácnost na chladné měsíce a jak za vytápění co nejvíce ušetřit. Řadu z nich zvládnete bez větší námahy sami a rodinný rozpočet to ocení!

Zdroj: Bohemia Energy

Dobrý sluha, zlý pán. O svůj plynový kotel pečujte, jde to i bezplatně!

Prevence je vždycky lepší než léčba. Tato rada neplatí jen pro naše zdraví, ale i třeba pro domácí plynový kotel. Pravidelná kontrola kotle prodlužuje jeho životnost, snižuje spotřebu energie v domácnosti i rizika případné havárie. Revizi kotle teď můžete mít v ceně dodávek plynu od Bohemia Energy.

Léto v plném proudu! A s ním i ideální doba na změnu dodavatele energií

Léto v plném proudu! A s ním i ideální doba na změnu dodavatele energií

Kdo by si nepřál ušetřit každý měsíc, že? Obzvlášť nyní, kdy kvůli koronavirové pandemii řešíme výpadky z příjmů a vynucené úspory. Zkuste se poohlédnout po novém dodavateli energií, s novým můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně. A právě v létě je na jeho změnu nejlepší čas.

Účty za energie pod lupou. Díky samoodečtu ušetříte

Účty za energie pod lupou. Díky samoodečtu ušetříte

V situaci, kdy domácnosti otáčí každou korunu, se peníze ušetřené samoodečtem energií mohou hodit. Navíc budete mít své výdaje za energie po celý rok pod kontrolou. Víte, jak na to?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA