REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Akumulační boxy pro výsadbu a ochranu stromů

Nejen k dobrému a šetrnému hospodaření s dešťovou vodou, ale i k ochraně stromů ve městech mohou přispět tzv. retenční nádrže, které se vyrábí z recyklovatelného plastu. Ve městech, kde dokáží zmírnit celou řadu problémů souvisejících s rostoucí urbanizací, jsou totiž stromy vůbec nejzranitelnější. I proto, že jejich kořenový systém může narušovat infrastrukturu, což v mnoha případech končí likvidací jednotlivých stromů či dokonce celých alejí.
Akumulační boxy pro výsadbu a ochranu stromů

Ve městech dnes žije již více než polovina světové populace, což s sebou nese celou řadu problémů: znečištěné ovzduší, prach, hluk, v létě vlny veder. Stromy s těmito neduhy civilizace dokáží velmi úspěšně bojovat. Například v Londýně spočítali, že stromy jim v boji se znečištěným ovzduším a se zbytečným odváděním vody do kanalizace každý rok přinášejí úsporu nejméně 133 milionů liber. Stromy a jejich ochrana proto patří k prioritám většiny obcí. Má to ale malý háček. Vzrostlé stromy a zejména jejich kořeny, mohou totiž způsobit nemalé škody podzemním sítím, ať už jde o rozvody vody, plynu či kanalizace. Kromě toho často zasahují do silnic a jejich kořeny prorůstají chodníky i silnice a vytvářejí nerovnosti, které komunikace ničí.

Tyto problémy mohou vyřešit speciální konstrukce, které lze osadit kolem nově vysazovaných stromů, a které prorůstání kořenů brání. Funkční, ovšem poměrně nákladné a náročné řešení bohužel nenašlo v praxi širší využití. I proto výrobce plastových potrubních systémů Wavin přišel s inovativním nápadem, jak prorůstání kořenů a způsobování škod na komunikacích snadno, rychle a nákladově efektivně zamezit – s pomocí akumulačních boxů Q-Bic Plus.

Řešení Wavin Q-Bic Plus pro ochranu kořenů stromů

Plastové akumulační boxy Wavin Q-Bic Plus se standardně využívají pro zadržování dešťové vody pod zemí. Tým Wavin v Belgii však přišel s nápadem obrátit boxy vzhůru nohama a použít je jako úkryt kořenů stromu. Boxy Q-Bic Plus jsou odolné, účinné a levnější než standardní jámy a konstrukce pro výsadbu stromů. A jejich instalace je jednodušší a až 6krát rychlejší než řešení pro klasické hloubení jam pro výsadbu stromů. Poprvé byl tento nápad využit v belgickém městě Hasselt. Jedinečný projekt se osvědčil a tento systém výsadby a pěstování stromů ve městech bude určitě podporován v celé Evropě. Dnes Belgie a zítra.....? Možná i Česko.

Wavin Czechia s.r.o.

logo
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

telefon: 596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail: info@wavin.cz

web: www.wavinekoplastik.com/cz/, www.wavin.com/cs-cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Bezpečné topenářské a vodovodní instalace zajistí nové „pískací“ tvarovky

Bezpečné topenářské a vodovodní instalace zajistí nové „pískací“ tvarovky

Mokrý flek na zdi těsně po nastěhovaní kvůli netěsnícím spojům na rozvodech vody? Této noční můry už není potřeba se bát. Novinka v podobě nových lisovacích tvarovek Wavin M5 a K5 přináší vysokou míru bezpečnosti a díky varovnému zvukovému signálu při tlakové zkoušce vzduchem i jistotu odhalení všech netěsných spojů…

Předcházejme škodám z přívalových dešťů

Předcházejme škodám z přívalových dešťů

V posledních letech čelíme v souvislosti s klimatickými změnami stále častějšímu suchu, které střídají intenzivní přívalové deště. Stárnoucí městská kanalizace si s nimi ovšem obvykle nedokáže poradit a vznikají škody, které dosahují až k několika stovkám milionů korun ročně. Pomoci mohou uliční vpusti s vyšším…

Kanalizace, kterou neuslyšíte

Kanalizace, kterou neuslyšíte

Hluk, prach, světelný smog, to jsou průvodní nežádoucí vlivy moderní civilizace. Nejen hluk z městské dopravy, ale i hluk uvnitř budov jsou nepříjemnými jevy, které s sebou moderní civilizace přináší. Všechna průmyslová odvětví – a stavební obor není výjimkou – se snaží problémy hlučnosti řešit. Testují a přinášejí…

Nová tichá vnitřní kanalizace Wavin AS+

Nová tichá vnitřní kanalizace Wavin AS+

Ticho v domě s inovativní odhlučněnou kanalizací Wavin AS+, má kompaktní design a je ideální i pro malé a úzké prostory. Jedinečné materiálové složení poskytuje systému perfektní redukci hluku a patentované předlubrikované modré těsnění zaručuje jednoduchou, těsnou a bezchybnou montáž.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA